Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 3. 2013

 

POVEDENÁ PREMIÉRA V ÚSTÍ

Nejspíše poslední halový turnaj měl sice punc menšího zklamání, kdy se všichni těšili na letos první turnaj venkovní, avšak mrazivé sibiřské počasí, účastníky, nehledě na jejich přání, všechny vrátilo na již standartní, i když tentokrát hodně kluzké halové hřiště. Turnaje se účastnilo celkem 6 týmů, systémem každý s každým, a těšit jsme se mohli na těžká a s ohledem na menší plochu hřiště a malé házenkářské brány na  hodně bojovné utkání. 

ZÁPAS PRVNÍ

Úvodní zápas proti kvalitnímu soupeři ze Slaného kluci zvládli s přehledem, a i když soupeř rozhodně nic nedával zadarmo, kvalitní kombinační hra Tygrů slavila úspěch. Konečný výsledek 3:0 nakonec byl jistě zaloužený, když soupeř celé utkání tahal spíše za ten kratší konec. 

TYGŘI - SK Slaný 3:0

vstřelené branky a nahrávky : Šíša 2x, Denis (Matěj)

 

ZÁPAS DRUHÝ 

Po prvním utkání bylo jasné, že kluci mají tentokrát opravdu tu správnou fotbalovou chuť a přijeli se na turnaj do Ústí poprat rozhodně o medaile. Také rozlosování nám přálo, a tak po Slaném nás ve druhém zápase čekal tým domácích z Neštěmic. Přestože tým opticky spíše na turnaji nepatřil k favoritům, přesto s námi nehrál nijak odevzdaně, a především proto, že jsme hned v úvodu nevyužili své šance, trval stav poměrně dlouho 0:0. Tygři sice tlačili a na hřišti byli jasně lepším týmem, ale střelecky se jim moc nedařilo, jak jsme už v zápasech na menší branky zvyklí. Popsaná situace trvala jen do doby než se podařilo po hezké kombinaci Kaudyho s Matějem jít do vedení. Když Matěj s Šíšou přidali góly další, bylo o vítězi rozhodnuto a na to neměl žádný vliv ani korigující gól soupeře.

TYGŘI - FK Neštěmice 3:1

 vstřelené branky a nahrávky : Šíša, Matěj 2x (Kaudy)

 

ZÁPAS TŘETÍ

Třetí utkání jsme bez ztráty bodu stanuli proti soupeři z Litoměřic, kde fotbal hrát umějí, jak nám na turnaji v Odolené Vodě předvedli litoměřické 2003 na turnaji před 14 dny, kdy jsme s nimi prohráli velmi důležité utkání. Také mladší hráči z Litoměřic se nejevilil vůbec zle a ve svém prvním utkání s Kladnem předváděli pohledný fotbal. Přestože v turnaji svůj výkon z prvního utkání již nepředvedli, i s námi vstoupili do zápasu velmi bojovně a našim nedávali ani kousek místa zadarmo. I když na pohled byl náš tým zjevně jasně lepší a obrana s brankařem soupeře neměla chvilku klidu, jak odrážela útok za útokem, chyběl ten pověstný kousek štěstí k tomu, aby to tam spadlo. Kluci opravdu pěkně kombinovali, roztahovali hru a narážečkou přecházeli soupeře, když však stanuli před brankařem, soupeře překonat ho na několikrát nedokázali. Konečná remíza tak byla oku diváka asi nespravedlivá, ale spravedlnost ve fotbale dělá jenom skóre a to ukazovalo po závěrečném hvizdu pana rozhodčího nudných 0:0.

TYGŘI - FK Litoměřice 0:0

 vstřelené branky a nahrávky : 

 

ZÁPAS ČTVRTÝ

Po třech zápasech jsme tak měli 7 bodů, což by nebylo špatné, kdyby nás v posledních duelech nečekali právě favoriti turnaje, dosud neporažený Junior Teplice a velmi kvalitní tým z Kladna. Právě proti tumuto jsme nastoupili ve svém čtvrtém utkání, a spoléhat jsme mohli mimo našich fotbalových kvalit také na skutečnost, že soupeř na turnaj přijel pouze s jedním hráčem na střídání, když druhému zdravotní indispozice dovolila turnaj sledovat pouze z řad diváků. Nutno konstatovat, že také do tohoto utkání jsme vlítli velmi dobře, kluci hráli s chutí, kombinovali a soupeři nedávali šanci k ohrožení našeho brankaře. Zaslouženou odměnou nám potom byly dva poměrně brzo vstřelené góly. Když už utkání vypadalo na jasnou záležitost pro Tygry, 3 minuty před koncem soupeř po nepozornosti naší obrany, přece jen vstřelil branku a najednou se na hřišti hrál zcela jiný fotbal. Kladenští vycítili svou šanci a začali hrát, přitom naši se zase, jak to tak bývá, začali o zasloužené vedení obávat víc než bylo nutno. Nejvíce nervózním se nakonec ukázal gólman, který v nastalém stresu zcela bezdůvodně odevzdal při rozehrávce míč před brankou stojícímu útočníkovi soupeře, který pak měl snadnou práci - 2:2. Je sice pravdou, že ani v tomto utkání naši kluci nehráli vůbec špatně, ba naopak soupeře většinu zápasu přehrávali, avšak způsob, jakým o vedení nakonec přišli, nebyla dobrá vizitka týmu, a zároveň znamenal ztrátu šance spoléhat pouze na sebe v útoku na zlaté medaile, když před doposud neporažené Teplice, se nyní bylo možné posunout jen v případě, kdy tito ztratí v předposledním utkání s výrazně oslabeným Kladnem, kterému se v předchozím zápase navíc zranil i brankář, a do utkání vstoupili bez hráčů na střídání. To samozřejmě za předpokladu, že Teplice v závěrečném utkání také udoláme. 

TYGŘI - SK Kladno 2:2

vstřelené branky a nahrávky : Kaudy, Matěj

 

ZÁPAS PÁTÝ

Naš již tradiční soupeři z Kladna se ani v oslabení nevzdali a s Teplicemi po boji remízovali, takže závěrečné utkání mělo neplánovaně atmosféru finále. Pouze naše vítězství nám však zajišťovalo prvenství v turnaji, a ani soupeř nehodlal skončit stříbrný. Podle toho nakonec také vypadalo utkání. Oba týmy běhaly s velkým nasazením a bojovaly o každý balón. Problémy Tygrům dělali především individuální schopnosti některých hráčů soupeře, které byly na velmi vysoké úrovni. Avšak také Tygři umí hrát fotbal dobře a v tomto "finále" od začátku chtěli zlato asi o trošičku víc. V průběhu utkání jsme si vytvořili po hezkých akcích několik šancí, a také jsme se ujali asi v polovině utkání vedení zásluhou Matěje. Soupeř potom sice zatlačil, ale vůbec se mu nedařilo vymyslet cokoliv na naši bezchybně hrající obranu skvěle dirigovanou sebevědomě hrajícím Šíšou, který "dnes" rozhodně stříbro domů vést nehodlal. Šanci výrazně ke zlatu přispět Šíša nakonec dostal, při standartce, po zcela zbytečné úmyslné ruce soupeře. Soupeř sice postavi ze svých tří hráčů zeď, kterou brankář navíc parádně srovnal, avšak na Šíšu si nepřijdete - ten letmo nahlédl kde nechal tesař díru a bombou k tyči sáhl po zlatu. V danou chvíli, asi 4 minuty před koncem, se zdál zápas rozhodnut, což také kluci takto pojali. Soupeř na jejich laxní hru zareagoval, a gólem zápas zdramatizoval. Nic víc se mu však už nepodařilo a kluci tak mohli zaslouženě slavit první místo.

TYGŘI - Junior Teplice 2:1

vstřelené branky a nahrávky : Šíša, Matěj

 

Video z vyhlášení výsledků

 

Nejlepším střelcem turnaje se stal Matěj Bušek.

 

SHRNUTÍ :

Pokud jde o předvedenou hru kluků na turnaji, je nutno uvést, že vždy je nepochybně možno něco vytknout, ale tentokrát kluci předvedli, že skutečně zaslouženě patří ve své kategorii mezi ty nejlepší a nejen co do individuálních dovedností, ale také pro jejich týmové pojetí hry, kombinaci a fotbalové myšlení. Všem do jednoho tak patří velká pochvala a dík za pěkný fotbalový zážitek. Já sám jim všem potom děkuju za šetrný přístup k mému nervovému systému - dnes jdem se téměř vůbec nemusel rozčilovat, což mě bezesporu prodlouží život .... :-).

 

 

SESTAVA A BODOVÁNÍ TYGRŮ

Charvi (0+0) - Máťa (4+1), Šíša (4+0), Kaudy (1+1), Deny (1+0), Nergros (0+0), Vrtík (0+0), Pepé (0+0).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Velka gratulace a podekovani trenerum!!!

(Milan, 26. 3. 2013 11:17)

GRATULACE

(Kaudy st., 24. 3. 2013 20:33)

Úplně senzační a zároveň nervy drásající zážitek až do samého konce turnaje jste dnes předvedli, milí TYGŘI. Výborní jste byli jak individuálně ,ale i jako tým jste byli jednotní a kamarádští.
Děkuji všem!!
Výborně, pokračujte tímto směrem!!!