Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 1. 2013

PO ZLATÝCH ŽNÍCH BRAMBORY  

Po zlatých žních posledních týdnů si Tygři ročníku 2003 nastrouhali na klání v Odoleně Vodě ročníku 2002 brambory. Škoda hluchého prostředku turnaje – v posledních dvou zápasech totiž předvedli fantastický fotbal: Nelahozeves, která postoupila do finále, smetli 4:0 a podobně přišpendlili na její polovinu domácí Odolku v utkání o bronz: mraky šancí s těžkým futsalovým míčem ale nakopali do ležící brankáře domácích a boj o medaili prohráli 0:1 gólem z pokutového kopu za malou domů. První takto nařízenou penaltu na celém turnaji…

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA
TYGŘI NERATOVICE – BŘEZINĚVĚS 3:1
Parádní kombinace, narážečky nakrátko, tři krásné góly – obojí hřálo ještě víc než tři body do tabulky. Protože Tygry ráno nemoc na poslední chvíli připravila o gólmana, v brance se museli kluci střídat – a Víťa, který chytal jako první, byl díky aktivitě dopředu pátým hráčem navíc.
Branky (a asistence): Skalič (Adam), Adam (Kulda + Dave), Kulda (Adam).
 
 
TYGŘI NERATOVICE – ODOLENA VODA 0:3
Šancí dost, ale na brankáře, který bude nakonec po zásluze vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje, si nepřišel ani jeden z Tygrů. Výsledek zní krutě: dva góly jsme si za záda Skaliče, který šel do brány jako druhý, dali sami.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – VELTRUSY 2:3
Výbuch! Tady jsme si měli spravit chuť, ale většina Tygrů jen koukala, co s nepříznivě se vyvíjejícím skóre udělá Jára. Dokonale připravil první vyrovnání Adamovi, sám krásně k tyči srovnal i podruhé, potřetí ale prázdnou bránu netrefil. Kvůli nepochopitelnému výsledku nám začalo pěkně téci do medailových bot...
Branky (a asistence): Adam (Jára), Jára.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – KRALUPY 1:3
Po čtyřech zápasech počítáme deset obdržených branek – pekelně moc. Ze hry jsme ale dostali jen dvě: zbytek byl po triviálních chybách, Kralupy jsou toho ukázkovým příkladem. Zahajovací výkop, naše rozehra jde nepochopitelně na rohový kop. V něm neuhlídaný hráč a v 11. sekundě prohráváme 0:1 – a to jsme měli po losu míč. Druhý roh, druhé nepokrytí, druhý gól. Třetí píská sudí přesto, že ho má gólman Adam v náručí – prý s ním byl za čárou. Víťa ještě snižuje, ale body jsou v trapu. Jestli chtějí hrát Tygři o medaili, musí v posledním zápase porazit Nelahozeves, která zatím všechny čtyři zápasy vyhrála a dostala jen dva góly.
Branka: Víťa.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – NELAHOZEVES 4:0
A to se povede. Je za tím excelentní výkon ze strany všech – od Skaliče v brance, který si pořádně postavil tyče (duní levá, pravá i břevno), rychlých míčů od noh obránců a pohotových střel. Adam uklízí první z dálky, Jára pojišťuje náskok po samostatném úniku zleva, Víťa využívá odražený míč od domácí obrany už na třígólový náskok a Jára další nečekaně načasovanou ranou soupeře demoluje. Hrát takto celý den, čekalo nás teď finále a ne zápas o bronz.
Branky: Jára 2, Adam, Víťa.
 
 
DALŠÍ VÝSLEDKY: Kralupy – Nelahozeves 1:2, Odolena Voda 4:1, Veltrusy 4:1, Březiněves 3:1. Nelahozeves –Odolena Voda 1:0, Veltrusy 2:0, Březiněves 3:1. Odolena Voda – Veltrusy 3:0, Březiněves 3:2. Veltrusy – Březiněves 4:1. TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI: Kralupy 15:6 12, Nelahozeves 9:6 12, Odolena Voda 10:7 9, Neratovice 10:10 6, Veltrusy 8:12 6, Březiněves 6:17 0
 
 
O 5. MÍSTO
Březiněves – Vetrusy 3:2
 
O BRONZ
TYGŘI NERATOVICE – ODOLENA VODA 0:1
Na klucích je vidět touha a hrají o třídu lépe než zápas ve skupině. Držení míče 80:20, čas strávený před branou soupeře minimálně dvoutřetinový, přesto porážka. Hodně krutá: může za ní penalta, kterou sudí nařizuje za malou domů, kterou Filip bere do rukou. Na turnaji běžná věc (jen my to v předchozích zápasech udělali minimálně pětkrát), teď je za to poprvé za celý den penalta. Tygrům není co vyčítat, dál tlačí, ale soupeřův gólman jen vyhazuje míče přes půlku (což se má podle propozic pískat, ale nepíská) – a čas do závěrečných 14:00 tak uteče jako (odolenná) voda.
 
FINÁLE
Kralupy – Nelahozeves 3:1
 
 
 
SESTAVA TYGRŮ
Filip Skala 1+0 Adam Kárník 3+2, Jára Škoda 3+1, Víťa Jindřich 2+0, Honza Kuliš 1+1, David Šprincl 0+1, Honza Mecera 0+0.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář