Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v Nové Včelnici (ročník 2002 a ml.)

1. 12. 2012

SKVĚLÉ OBRATY PLACENÉ ZLATEM

aneb Jak neratovičtí bojovníci dokráčeli po obřích bitvách až k celkovému triumfu v Nové Včelnici

zlaty-tym.jpg

Ta jízda brala dech! A zdolávání překážek, co pro tyhle fotbalisty nikdy nebyly tak vysoké, aby jim zatarasily cestu ke zlatu, dojala i pořadatele báječně zorganizovaného pátého ročníku mikulášského turnaje starších přípravek DUHA-COLOR CUP v Nové Včelnici.
 
Na novovčelnickém klání se letos sešel výkvět jihočeského fotbalu ročníku 2002, o čemž dokonale svědčí fakt, že obhájce loňského zlata Kunžak skončil až osmý. Společný tým neratovických starších přípravek, poskládaných z ročníků 2002, 2003 i 2004, si stylově oblékl zlaté dresy s logem Tygrů – a přesně v duchu tohoto znaku se rval. Fotbalové šelmy si dokázaly poradit se všemi soky, včetně dvou týmů Dynama, poskládaných z toho nejlepšího, co mají České Budějovice k mání – navíc výhradně z talentů narozených před deseti lety. Ač s oběma Dynamy tygří parta prohrávala, stejně jako s domácími hvězdami ve finále, nikdy se nepoložila. A právě proto si po skvělém posledním zápase turnaje mohli s Mikulášem, Andělem a třemi čertisky nejvíc zaskotačit právě fotbalisté z Neratovic. Ale popořadě...
 
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
NERATOVICE – STRMILOV 6:1
strmilov-3.jpgTak jak to v úvodních zápasech turnajů bývá, je to od žlutomodrých ještě trošku ospalé, ale kombinacím už v premiéře nechybí nápaditost. „S těmi to nebude jednoduché,“ nechávají se slyšet jak domácí, tak českobudějovičtí favorité, když se zájmem přihlížejí prvnímu duelu Neratovic v životě. Sto sedmdesát kilometrů vzdálený tým totiž do soboty 1. prosince 2012 na vlastní oči hrát ještě neviděli. Kombinace první čtyřky Maty, Vojta, David, Zdíša zakončuje z druhé vlny hlavně Vojta. Ze souhry druhého kvartetu Wojny, Adam, Třešťa, Vráťa těží gólově obě mladá brka. Výsledek? Jasná výhra a půltucet branek do tabulky.
Branky: Vojta 3, Vráťa, Zdíša, Třešťa.
 
 
NERATOVICE – DYNAMO Č.B. B 2:2
dynamo-3.jpg„Bravo, Neratovice! Takový zápas jsme tu ještě neměli,“ plácají obdivně pořadatelé středočeské fotbalisty po jejich druhém představení. Řízek ani polívka v hotelu Jelen, kde půlka týmu noc před turnajem přespává a má za sebou parádní špičkování s domácím managementem, jim pranic neubírají na běhavosti. Právě naopak! Celých dvacet minut hrací doby, které podtrhuje fakt, že se díky mantinelům skoro nepřerušuje, utíká v báječném tempu. Smolná teč centru ze strany a prdou zakončený přímý kop způsobují, že Neratovice dvakrát prohrávají. Nepoloží je to, leč svůj vytrvalý tlak ve druhé desetiminutovce ústí zas a znovu do rukavic českobudějovického brankáře Července. Dvakrát na něj vyzraje jen Zdíša, i tak má po zápase na krajíčku: další tři tutovky mu totiž do sítě těsně neprojdou – ta poslední pět sekund před koncem končí na tyči. „Třeba se nám ta smůla ještě s nějakým Dynamem vrátí,“ věří trenéři.
Branky: Zdíša 2.
 
 
NERATOVICE – BEDŘICHOV 5:1
bedrichov-1.jpgMatematika je jasná: výhra 3:1 a lepší stačí Neratovicím k vítězství ve skupině a vyhnutí se v semifinále Nové Včelnici, která ve druhé skupině řádí jako protržená. Zvlášť její šutér David Holoubek, který si na konci turnaje dojde s deseti góly pro sošku nejlepšího střelce turnaje i pro cenu nejlepšího hráče podle hlasování všech zúčastněných trenérů. Neratovice plní úkol proti červenému Bedřichovu alias farmě Vysočiny Jihlava v cuku letu. O góly se opět svorně dělí obě čtyřky a žlutomodrý tým, z něhož začínají mít evidentní obavy všichni tři papíroví favorité, pluje s jistotou do semifinále.
Branky: Třešťa 2, Maty, Vojta, vlastní.
 
 
Zbylé výsledky skupiny B: Dynamo B – Bedřichov 3:1, Bedřichov – Strmilov 3:0, Dynamo B – Strmilov 5:0. Tabulka: 1. Neratovice 13:4 7, 2. Dynamo B 10:3 7, 3. Bedřichov 5:8 3, 4. Strmilov 1:14 0.
Výsledky skupiny A: N. Včelnice – Kunžak 4:1, Dynamo A – Třešť 3:0, N. Včelnice – Třešť 7:2, Dynamo A – Kunžak 5:1, N. Včelnice – Dynamo A 3:0, Třešť – Kunžak 1:0. Tabulka: 1. N. Včelnice 14:3 9, 2. Dynamo A 8:4 6, 3. Třešť 3:10 3, 4. Kunžak 2:10 0.

bedrichov-2.jpg

 
 
SEMIFINÁLE
NERATOVICE – DYNAMO Č.B. A 4:2
dynamo-1.jpgDruhé Dynamo, druhý obrat, tentokrát ještě sladší než ve skupině. Ztrátu 1:2 totiž dokážou Tygři nejen srovnat, ale dotáhnout až k vítězství a tedy k postupu do zápasu o zlato. Po Třešťově gólu sice Neratovice vedou, Budějovice ale otáčejí a stav 1:2 pak svítí dlouho, dlouho. Stejně dlouho, jako trvá neskutečný kolotoč šancí, který ale končí zas a znova na konstrukci branky Dynama. Jedna rána – tyč. Za minutu další – břevno. „To snad není možný!“ vstává a sedá žlutomodrá střídačka. „To tam spadne, jen tak dál, kluci,“ uklidňují trenéři. A taky že spadne! Ve frenetické atmosféře Neratovice během necelé minuty otáčejí na 3:2 a za sto sekund Jihočechy definitivně dorážejí. 4:2. Finále je naše!
Branky: Vojta 2, Třešťa, Zdíša.
 
 
Druhé semifinále: Nová Včelnice – Dynamo České Budějovice B 5:3
O 7. místo: Strmilov – Kunžak 3:1
O 5. místo: Bedřichov – Třešť 5:0
O 3. místo: Dynamo A – Dynamo B 4:3
 
 
FINÁLE
NERATOVICE – NOVÁ VČELNICE 3:2
finale-1.jpgÚkol finále zní jasně: pokrýt nejlepšího hráče soupeře Davida Holoubka. Trenéři volí zdvojenou taktiku: na soupeřově půlce si ho drží levý forvard Zdíša, za ním si ho přebírá Vojta. Nejenže se jim to až na jednu trefu nejlepšího střelce turnaje daří, ale oba bodyguardi se navíc postarají o všechny tři góly ve včelnické síti. Jsou to k nim ale zase nervy. Neratovice rychle vedou, domácí srovnávají, Tygři zase utíkají o gól, ale za chvíli je to 2:2 a začíná se znova. Halu svírá neskutečná atmosféra: tři čtvrtě tribuny řve „Včelnice, Včelnice“, ale parta vedená Katkou Chalupovou se nenechá zahanbit a maminky i sourozenci Vráti, Davida, Třešti či Zdíši obdivuhodně kontrují: „Neratóóóviiice!“ Kluci je vyslyší - 3:2! Hraje se už přes čas, horní tribuna zdá se brzy spadne, když domácí ještě dostávají výhodu přímého kopu. Ale tým s nejlepším gólmanem turnaje Jakubem v zádech slaďoučké vítězství udrží. Zlato z pátého ročníku DUHA-COLOR CUPU pojede v prosinci 2012 do Neratovic!
Branky: Vojta 2, Zdíša.
 

vyhlaseni.jpg

 
KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE
1. Tygři Neratovice
2. Nová Včelnice
3. Dynamo České Budějovice A
4. Dynamo České Budějovice B
5. Bedřichov
6. Třešť
7. Strmilov
8. Kunžak

diplom_maly.jpg

Přes 400 skvělých fotografií z turnaje najdete  ZDE

 

 Článek na webu Mělnického deníku najdete  ZDE
 
Článek v Mělnickém deníku

06_12.vlp_sc_melni_hp_22_maly.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nezapomenutelný zážitek

(Zdíša st., 5. 12. 2012 21:02)

Byla mi velká ČEST,
toto mužstvo ve Včelnici VÉST.
S Vráťou na lavičce KVÉST,
a velkou FOTBALOVOU radost si ODNÉST !!!

Kluci ještě jednou dík !!!!!!!!!

Re: Nezapomenutelný zážitek

(David, 7. 12. 2012 0:01)

Odnášet si RADOST,
to je koučů STAROST.
Kluky blázní, nohy HONÍ,
pak za to maj´ DIPLOMY!
Tak jako ten ZDÍŠA,
co emocemi TŘÍSKÁ!

Článek v Mělnickém deníku...

(David, 5. 12. 2012 14:44)

... o triumfu na Mikulášském turnaji v Nové Včelnici vyjde v novinách stylově na Mikuláše ve čtvrtek 6. prosince.

Skvělá práce !

(Petr Tichý, 5. 12. 2012 10:10)

Gratuluju kluci, to musela být velká jízda... Jen tak dál !
Poděkování za výstižný komentář a super fotky, skoro jako bychom tam byli s vámi a neviseli doma na telefonu :-)

co jsou Neratovice

(Pepa Šprincl, 4. 12. 2012 9:31)

Tak už to vypadá, že pro jihočeské fotbalisty budou Neratovice znamenat ne Spolanu, ale Tygry, kteří si poradili s tím nejlepším, co na jihu máme. Výborně, jen tak dál !

dobrý vzor

(Dáňa, 4. 12. 2012 9:24)

Rychlost,preciznost, přesnost - to jsou vlastnosti autora těchto stránek. Tyto skvělé vlastnosti mají i jeho svěřenci. A na výkonech je to znát. Ukázali to i v Nové Včelnici. Blahopřeji.

Velká gratulace

(Julie, 4. 12. 2012 9:19)

Kluci, byla to paráda... Skvělý výkon, skvělá nálada a ta atmosféra? To se nedá ani popsat! Všem jsme vám věřili a tajně doufali, že to vyhrajete... a povedlo se :-)

Všem patří velký dík za tak super zážitek...

Zasloužené zlato!

(Katka Ch., 3. 12. 2012 16:51)

Kluci vyhráli zaslouženě a skvělé fandění tomu vždycky kapičku pomůže...
Super, krásný fotbalový zážitek, i hlasivky to přežily.

Gratulace Tygrům

(Víťa, 3. 12. 2012 13:02)

Skvělej článek .. ... ... , hezký masky, ...... ,fotky super ... .... ....

Blahopřeji!

(Martin z SKZ Radlice, 3. 12. 2012 12:01)

Moc gratuluji k prvenství Tygrů v prestižním turnaji, trénujete kluky velmi dobře.

Překvapili jste

(Jirka, 3. 12. 2012 11:43)

Tygři, smekám, hráli jste fakt skvěle. Vaši kluci byli na turnaji výškově nejmenší, ale obdivuhodně bojovali, nezabalili ani jeden zápas, i když v mnohých prohrávali. Hráli jste určitě nejběhavější fotbal, proto jste si taky pro mě nečekaně vyšlápli na obě Dynama. A ta úžasná atmosféra při finále. Máte super fanynky. A hlasité! Ať se daří a zase někdy na jihu.

super zážitek

(Třešťa, 3. 12. 2012 11:24)

Byl to krásný turnaj s báječnou atmosférou, s úžasným výkonem všech kluků a se sladkou třešničkou na závěr, vlastně slaďoučkou marcipánovou knihou....Vlasta

Neratóóóviiice!

(maminy z kotle, 3. 12. 2012 0:56)

Dřeli jste jak dělnice,
zírala celá Včelnice!

... a my jsme prostě pořádně fandily!