Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. 12. 2012

 I tátové maj' ostrý drápy

Tygří stará garda přišla v Bolce o medaili až v penaltovém rozstřelu

stara-garda.jpg

Zatímco většina Tygříků dala letošním fotbalům vale na posledním pátečním tréninku s báječným turnajem dvojic a v neděli 23. prosince se zvesela pustila do zdobení stromečků, banda tátů Járy, Šíši, Vráti, Tomína, Matěje či Davidů navlékla žlutomodré dresy na II. ročníku Blanket Cupu starých gard v Mladé Boleslavi. A ukázala, že má drápy ostré, jak se patří! Z těžké skupiny se navzdory úvodní porážce prodrala do bojů o medaile a v nich už už sahala po bronzu. Ztratila ho až v penaltovém rozstřelu. Litry piva různých značek coby odměna od pořadatelů jim ale smolíčka vynahradila. Jára byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a ke štědrovečernímu stolu si odvezl celý sud!
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
INTER LETIŠTĚ PRAHA – STAŘÍ TYGŘI 3:2
Lekce z chytrosti. Zatímco Inter alias tým bývalých pražských fotbalistů šance proměňuje, Tygři zvoní na konstrukce: Šíša trefuje břevno, Tomíno tyč, a tak je to v půlce mače 0:3. Zvlášť třetí gól z přímáku nakonec táty hodně mrzí, ukáže se jako rozhodující. Druhá půlka totiž jasně patří Neratovicím. Jára po Bušově rohu snad z šesté gólovky konečně skóruje, Michal po Milanově přiťuknutí snižuje na 2:3 a tygří banda se mohutně žene za vyrovnáním. Poslední dvě minuty tlačí, až z toho Inter bolí játra, ale body Letouni uhájí.
Branky (a nahrávky): Škoďák (Jirka), Michal (Milan).
 
STAŘÍ TYGŘI – TJ KŘINEC 6:3
To je show! Co napoprvé drhlo, jede napodruhé jak kapr do kádě. Bub-bum-bum, uteče jen pár desítek sekund z předepsané patnáctiminutové hrací doby a tygří fotřínci vedou 3:0. Křinečtí pak dokazují, že ne nadarmo čtyřikrát rozvlnili síť v úvodní duelu s Boleslaví, snižují na 4:3, ale žluťásci znovu zapínají hořák pod rybí polívkou a po dalších dvou šupinkách v síti kráčejí v pohodě zlaté neděle ke třem bodům.
Branky (a nahrávky): Škoďák 3 (Tomíno), Milan 2 (Škoďák, Vráťa), Michal.
 
SKP MLADÁ BOLESLAV – STAŘÍ TYGŘI 1:2
V posledním duelu s fialovou Bolkou – nejběhavější bandou na turnaji – jim tak stačí k postupu ze skupiny bod. Urvou ale všechny tři. Jára totiž ze záchranné brzy nájezdu soupeře tří na jednoho vytváří přesně opačnou výhodu a je to 1:0. Kouzelné rukavice pak vytahuje jak oheň na nejvyšším svícnu adventního věnce Ráďa v brance a nepustí fialky k víc než srovnání na 1:1. Remíza však domácím nestačí, riskují a jeden z mnoha nájezdů končí penaltou, z níž Škoďák nabírá do sítě druhý úlovek, definitivní to vanilkový rohlíček suverénního postupu do semifinále.
Branky (a nahrávky): Škoďák 2 (Šíša).
 
Zbylé výsledky skupiny A: M. Boleslav – Křinec 4:4, Inter – M. Boleslav 3:1, Křinec – Inter 3:5. Tabulka: 1. Inter 9, 2. Tygři 6, 3. M. Boleslav 1, 4. Křinec 1.
Skupina B: Bousov – Středokluky 2:3, Blanket – Jizera 5:1, Bousov – Blanket 0:3, Středokluky – Jizera 5:1, Jizera – Bousov 3:7, Blanket – Středokluky 3:1. Tabulka: 1. Blanket 9, 2. Středokluky 6, 3. Bousov 3, 4. Jizera 0.
 
SEMIFINÁLE
BLANKET – STAŘÍ TYGŘI 5:0
Všechno špatně. Blbý první gól, po druhém račte dál a místo drápů odkrytá tlama směrem k Radkově bráně. Cukroví hořkne, finále je fuč, ani pohlazení od nejmladší fanynky Lindy to změnit nemůže…
Druhé semifinále: Inter – Středokluky 5:1. O 5.-8. místo: M. Boleslav – Jizera 3:1, Bousov – Křinec 5:0.
 
O BRONZ
STAŘÍ TYGŘI – FK STŘEDOKLUKY 5:5, penalty 1-3
… ale hraje se ještě o bronz a senioři ho chtějí, to je vidět! V nejhezčím zápase turnaje sice pětkrát prohrávají, ale pětkrát dokážou srovnat. Na lavičce fandí celý dětský tým a po páté ráně na 5:5 už málokdo pochybuje, že to nakonec klapne. Jenže ač na střely vítězí Tygři 20:6, na svou stranu si získávají celou tribunu, šesté branky se nedočkají: Jára ze samostatného nájezdu trefuje tyč, Šíša a dvakrát Tomíno tváří v tvář jen gólmana. Musí rozhodnout pencle a z nich nakonec upletou bronzovou vánočku Středokluky, když Jára posílá svůj pokus do břevna. No alespoň bude dost brambor na štědrovečerní salátek.
Branky (a nahrávky): Michal 2 (Tomíno, Dáda), Škoďák 2 (Tomíno), Tomíno (Michal).
O 7. místo: Jizera – Křinec 3:1
O 5. místo: M. Boleslav – Bousov 1:2
Finále: Inter – Blanket 2:2, penalty 2-3
 
Nejlepší gólman: Petr Vlk Blanket
Nejlepší střelec: Pavel Antoš Inter
Nejlepší hráč: Jára Škoda Tygři
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(Milan Busek, 1. 1. 2013 18:43)

Krasnej clanek, pane Oto P. !