Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 2. 2013

Stříbrná jízda

aneb Jak chybělo opravdu málo od zlatého úspěchu

stribro_web.jpg

HRDÍ TYGŘI! Šíša, Buša, Vráťa, Maty, Dave, Lama a Víťa se mohli po turnaji tvářit hodně pyšně – v Kralupech předváděli proti starším týmům skvělý fotbal a už už sahali po šokujícím zlatu.
 
Starší tým Tygrů Neratovice má v zimě 2012/13 formu jako řemen! Za poslední dva měsíce odehrál celkem pět turnajů ročníku 2003 a odvezl si z nich čtyři zlata a jedno smolné 4. místo. V půlce února si tak troufl vyrazit i na klání týmů ročníku 2002 do Kralup a získal na něm stříbrné medaile. Přitom měl kousek i k těm zlatým: ve finále s výrazně většími hráči Admiry Praha 2002 dvakrát vedl, nakonec o gól prohrál. V šatně ale uslyšeli Tygři nejen pyšnou chválu od trenérů, došlo dokonce i na hřmotný potlesk. Takhle by to šlo! I když rodiče, kteří tak trochu advokátní stříbro zapíjeli až do rána, stál tenhle úspěch dost sil…
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
TYGŘI – PŠOVKA MĚLNÍK 2:0
Kolem branky Buši, který si napoprvé bere gólmanské rukavice, to sice občas lítá jen o centimetry, jinak jsou ale svítivě žlutí Tygři v zápase jasně lepší. První branka je dokonalá laskominka: rozehra má rychlost, finální Matyho přihrávka oči, takže Radek uklízí vedení 1:0 skoro do prázdné. Po druhé trefě už není pochyb, Neratovice tlačí, i když z lavičky naskakují do útoku Dave s Vrtíkem.
Branky (a nahrávka): Šiler 2 (Kasal).
 
TYGŘI – NELAHOZEVES 4:1
tym_web.jpgPřed třemi týdny na Odolce smetli Tygři – v tomto zápase poprvé v historii v rudých dresech Adidas – zelené Dynamo 4:0 a podobná jízda je to i v Kralupech. Čtyři povedené akce, čtyři různí střelci, žádné pochyby, že už po dvou zápasech mají Neratovice zajištěn postup do semifinále. Báječně, kluci!
Branky (a nahrávka): Bušinský, Jindřich, Kasal, Kuliš (Kasal).
 
TYGŘI – KRALUPY B 2:1
Jediný zápas, na němž se dají najít mušky. Útok Šíša – Maty neběhá, takže má soupeř víc prostoru, než je zdrávo a brzy vede.  Buša po krásné akci vyrovnává, což je výsledek, který Tygrům bohatě stačí na první místo ve skupině a Kralupům na druhé postupové. Jenže kluci, nyní oblečeni zase do žlutého, chtějí Kralupy porazit a po rohu zakrouceného před bránu se jim to vlastním gólem domácích povede.
Branky (a nahrávka): Bušinský (Kasal), vlastní.
 

pohary_web.jpgDalší zápasy:

Pšovka Mělník – Kralupy B  1:0,  Kralupy B – Nelahozeves 2:1, Pšovka Mělník –Nelahozeves 1:1. Tabulka: 1.Tygři Neratovice 8:2 9, 2. Pšovka Mělník 2:3 4, 3. Kralupy B 3:4 3, 4. Nelahozeves 3:7 1.
Druhá skupina: Admira Praha – Kralupy A  3:2,  Odolena Voda 5:0, Veltrusy 8:0, Kralupy A - Odolena Voda 0:0, Veltrusy 7:1, Odolena Voda - Veltrusy 1:0.  Tabulka: 1.Admira Praha 16:2 9, 2. Kralupy A 9:4 4, 3. Odolena Voda 1:5 4, 4. Veltrusy 1:16 1.
 
 
SEMIFINÁLE
TYGŘI – KRALUPY A 1:1 PENALTY 3-2
Na semifinále proti bílému kralupskému áčku se Tygři opět převlékají do červených, čímž dokonale matou diváky. Kdo ale pozoruje jejich hru, nemůže nepoznat, že jde o jeden stejný tým. Domácí začínají zhurta a hned dvakrát zachrání rudochy tyč. Šanci na odpověď dostávají Tygři odpískaným přímým kopem, který Maty sice nezakroutí, jak zamýšlel, ale míč se díky tomu odráží přesně na nohu Šíši, který má před sebou prázdnou klec – 1:0. Bohužel jedna chybka Rádi u levé lajny značí brejk, který už nezastaví ani Kulda-Lama-Delfín, ani Buša v brance. Stav 1:1 už zůstane, o finalistovi tak musí rozhodnout penalty. Tygři se v nich vyškrábou z totálního bahna až k opojnému postupu. Kralupy jdou nekompromisně do vedení 1-0, Víťa vzápětí netrefí bránu a na další desítku otřenou o tyč mít Buša nemůže – 2:0. Před trojkou Tygrů pak stojí neodvolatelný úkol: Maty musí dát a dá - 2:1. Buša musí třetí penaltu chytit – a chytí. Kulda musí vyrovnat – a vyrovná (2:2). Pokračuje se sérií po jedné: a zatímco Kralupy netrefují, Maty i napodruhé ano (2:3) a červená hromada slaví postup do finále.
Branka (a nahrávka): Šiler (Kasal), z pen. Kasal.
Druhé semifinále: Admira Praha – Pšovka Mělník 1:0. O 5.-8 místo: Odolena Voda – Nelahozeves 2:0, Kralupy B – Veltrusy 2:1
 
FINÁLE
TYGŘI – ADMIRA PRAHA 2:3
finale_web.jpgMaty a spol. si v šatně před finále na velké kluky z Prahy nevěří, zvlášť když si čtou jejich výsledky ze skupiny 5:0 či 8:0. Na hřišti je ale všechno jinak. Neuteče ani sto sekund, když Matyáš poprvé pláchne po levé straně a Neratovice jdou do vedení. Útočníci včasně přistupují k soupeři, takže ten se nedostává k obávaným střelám a vyrovnání se dočká, až když Víťa při výletu z branky ztrácí míč. Jenže kluky laciný gól vůbec nepoloží a za necelou minutu je to po dalším ukázkovém sólu Matyáše 2:1. Zápas se láme kolem sedmé osmé minuty, kdy Neratovice Admiru totálně melou a Maty se Šíšou mají po agresivním napadání na noze třetí gól. Nezadaří se a po devíti minutách naopak zapluje soupeřova rána do vinglu – 2:2. Admira, střídající pravidelně dvě čtyřky, má na konci více sil a necelé tři minuty před koncem misky vah finále otáčí. Tygři už melou z posledního, i když jednu šanci, která by přivála další penaltový rozstřel, si ještě vypracují. I tak jim po skvělém finále tleská celá neratovická parta.
Branky (a nahrávka): Kasal 2 (Bušinský).
 
Další zápasy o umístění
O 7. místo: Dynamo Nelahozeves – AFK Veltrusy 4:0
O 5. místo: Odolena Voda – Kralupy B 1:0
O 3. místo: Kralupy A – Pšovka Mělník 2:1
 

vyhlaseni_web.jpg

 

SESTAVA A BODOVÁNÍ TYGRŮ

Maty (4+4), Šíša (3+0), Bůša (2+1), Víťa (1+0), Kulda-Lama-Delfín-Tlama (1+0), Vrtík (0+0), Dave (0+0).

 

Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/16.o2.2o13_-_halovy_turnaj_v_Kralupech_nad_Vltavou_pro_rocnik_2oo2/

 

 

 

 

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fakt dobrý

(děda z Hradce, 22. 2. 2013 9:08)

Hele vy už nejste žádní tygříci, ale opravdoví tygři. Napadá mě, že českobudějovické Dynamo se chce zachraňovat v lize. Nechtěli byste jim hefnout? Jo a trenéry potřebují taky!

stříbro

(Dáňa, 21. 2. 2013 13:05)

Nevadí, vůbec nevadí. Vždyť by Vás to ani nebavilo vozit stále zlato.Občas je potřeba teké vybočit. Potom bude zase zlato chutnat víc a emoce budou větší. Vzhůru do dalších bojů! Držím palce.