Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 1. 2012

TYGŘI Z BRONZOVÉ PLÁŽE

aneb Naše premiéra v plážovém fotbale dopadla skvěle: ze Záběhlic vezeme BRONZ! 

premiera-plazoveho-turnaje-a-hned-bronz.jpgrozmazli-jsme-libis-5-1-a-mame-bronz.jpg

Že je venku kolem nuly a na krajích Prahy leží sníh? Pche! My si užíváme jak na Bahamách a v naší historické premiéře plážového fotbalu vezeme z turnaje v Záběhlicích hodně cennou medaili, když za sebou necháváme Spartu, Žižkov, Zlíchov, výběr Prahy, Milevsko, Čelákovice i už snad z nebe souzeného soupeře z Libiše. V boji o třetí místo ho sesekáme 5:1 a vášnivým hopsáním slavíme bronz!

ZÁKLADNÍ SKUPINA

TYGŘI NERATOVICE - AC SPARTA PRAHA 3:1  >> 1.třetina , 2.třetina , 3.třetina <<
tygri-neratovice---ac-sparta-praha-3-1.jpgTakže poprvé písek! Co od něho čekat? Bosé nohy se boří, na kličky se musí jít od úplně jiného lesa... S beach-fotbalem má zatím zkušenosti jen Kuba, zato lavičku našeho prvního soupeře diriguje kouč, který je zároveň hlavním trenérem české reprezentace v plážáku. Naštěstí nám to rudí Sparťané ulehčí sami, když malá domů končí v jejich síti. Po polovině zápasu už ale víme, kudy se vine pěšinka k brance. A po gólech Tomáše a Víti, i kudy vede cesta ke třem bodům.
Branky (a nahrávky): Beran (Kratochvíl), Jindřich (Opletal), vlastní.
 
TYGŘI NERATOVICE - BOHEMIANS 1905 PRAHA 3:5  >> 1.třetina , 2.třetina , 3.třetina <<
tygri-neratovice---bohemians-1905-3-5.jpgTo by jednoho nenapadlo, jak důležité v plážáku může být vyhrát los. Štěstí v kámen-nůžky-papír se usměje na Klokany a oni hned z rozehry posílají balón za zkoprnělou čtyřku i Kráťu v brance. Čas 0:01 a stav 0-1, lotr! Kubou ale vyrovnáváme bleskově, jenže Bohemka zase odskakuje. Hraje se krásný duel, možná vůbec nejhezčí, jaký v neděli hala na Hamru vidí. Útoky se přelévají, brzy zase srovnáváme, a ani když nám zelenobílí odskakují na 2:4, není nic ztraceno - Tomáš už se začíná na dosud neznámém písku cítit jako na kobylka na trávě a okamžitě kontruje na 3:4. Konec se blíží, šancí dost, ale vyrovnání nepřijde. Naopak už po vypršené herní době 12 minut Pražané trestají pátým fíkem. "Kluci, chválíme. Hráli jste výborně a oni zkrátka ještě líp. A nebýt toho losování...," povzbuzují nás trenéři. Vždyť za chvilku už nás čeká zápas, který rozhodne o postupu či nepostupu do medailových bojů...
Branky (a nahrávky): Beran 2 (Kratochvíl), Třeštík (Beran+Opletal).
 
TYGŘI NERATOVICE - FK ZLÍCHOV 1914 3:2  >> 1.třetina , 2.třetina , 3.třetina <<
tygri-neratovice---zlichov-3-2.jpgHouževnatý, tenhle Zlíchov. A navíc se nevzdává, i když tahá za kratší konec. Jako s námi. Kuba zařizuje vedení, Víťa přidává druhý gól, ale ani 2:0 černo-šedivého soupeře nesrazí, kdepak... Rána sem, rána tam - a je to 2:2. Gól za tři body ale nakonec dáme, čímž odskočíme jak těmhle myškám, tak rudé Spartě, která jako jediná ve skupině porazí Bohemku. Ale zase padne 3:4 právě se Zlíchovskými. Tak teď ještě vlétnout na nejlehčího soka - a postoupíme do boje o bronz! 
Branky (a nahrávky): Třeštík (Bušinský), Jindřich, Beran (Kratochvíl).
 
TYGŘI NERATOVICE - ZVVZ MILEVSKO 5:1  >> 1.třetina , 2.třetina , 3.třetina <<
Chvilku sice brnkáme trenérům na nervy, když pustíme Milevsko k vyrovnání, ale dál už je to jízda. Skvěle hrající Víťa se blýskne čistým hattrickem na 2:1, 3:1 a 4:1, po něm se ještě po spolupráci s Bušou prosazuje coby čtvrtý střelec dne malý David - a zápas o bronz je náš! "Trenére to bylo super!" září po zápase Víťa. "Vždyť ani nemohl dospat, jak se na ten písek těšil," prozrazuje jeho mamka.
Branky (a nahrávka): Jindřich 3, Beran, Šprincl (Bušinský).
 
skupina A
1. Bohemians 1905 15:9 9
2. Tygři Neratovice 14:9 9
3. AC Sparta Praha 13:9 6
4. FK Zlíchov 1914 12:13 6
5. ZVVZ Milevsko 6:20 0
 
skupina B
1. Výběr Polabí 17:4 12
2. Sokol Libiš 11:5 9
3. Union Žižkov 6:10 6
4. Pražský výběr 9:11 3
5. Čelákovice 4:17 0
 

O BRONZOVÉ MEDAILE

TYGŘI NERATOVICE - LIBIŠ 5:1  >> 1.třetina , 2.třetina , 3.třetina <<
o-bronz.jpgObrat z 0-2 na 3-2 proti Pražskému výběru pasuje na druhé místo druhé skupiny Libiš - a nám tolik známý sok stojí opět v cestě za medailí. Jako v lednu ve stříbrných Neratovicích, jako v listopadu ve zlatých Kralupech. Tlačíme, kombinujeme, ale první vyloženou gólovku má Sokol, když sudí píská Kráťovi dlouhé držení míče, což značí přímý kop, na který se v plážáku nesmí stavět zeď. Honza Trédl ale pálí jen do břevna. Stejně nakonec prohráváme: Buša zahrává do autu a z něj to nakonec letí do naší sítě. Kuba s Víťou si prohazují pozice - a hle, najednou to tam padá jedna báseň! Tomáš, Jakub, pak i Míša, David - o bronzovém týmu není nejmenších pochyb. Bravo, Tygříci! Hopsavé kolečko s pokřikem "Patička, kolínko, míč letí do víka..." si zasloužíte. Tak ať žije čuty-čuty v moučném písku!
Branky (a nahrávky): Beran 2 (Třeštík + Bušinský), Třeštík (Beran), Kraus, Šprincl (Třeštík).

 

O 9. MÍSTO: Čelákovice - ZVVZ Milevsko 3:2 po penaltách
O 7. MÍSTO: FK Zlíchov 1914 - Pražský výběr 7:1
O 5. MÍSTO: Union Žižkov - AC Sparta Praha 3:0
O 3. MÍSTO: Tygři Neratovice - Sokol Libiš 5:1
O 1. MÍSTO: Výběr Polabí - Bohemians 1905 2:1

 

 

>> vyhlášení výsledků <<

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ

1. Beran 9 (7+2), 2. Jindřich 5 (5+0), 3. Třeštík 5 (3+2), 4. Bušinský 3 (0+3) + Kratochvíl 3 (0+3), 6. Šprincl 2 (2+0), 7. Opletal 2 (0+2), 8. Kraus 1 (1+0).

 

 Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/15.o1.2o12_-_plazovy_turnaj_v_Zabehlicich_pro_r._2oo3_a_ml/

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

písek se povedl

(Dáňa, 15. 1. 2012 20:20)

Gratuluji tygříci! To byla pro Vás krásná neděle. Dnes jste se zase namlsali, tak jen tak dál! Bravo!