Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 1. 2012

JEDNU STŘELU OD ZLATA

aneb Jak odehráli Tygři na Letné zatím nejlepší turnaj roku 2012

na_web.jpg

Fotbal plný pohybu, nápadů, chytrých kombinací, do nichž se rovnou měrou zapojilo všech osm Tygříků, kteří v neděli 22. ledna 2012 hráli před sparťansky zbarvenými tribunami haly na Letné v konkurenci sedmi týmů z Prahy nejlepší fotbal ze všech. Vyhráli čtyři z pěti zápasů, navíc všechny s nulou, což vyneslo Kráťovi poprvé v životě cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. Ostatně – individuální ceny pořadatelé poslali jen a pouze do Neratovic.
 
3:0, 2:0, 1:0 – Tygrům to šlo nedělní odpoledne na Letné jako po másle. Zatímco ostatní týmy se tahaly o postup do čtyřčlenné finálové skupiny do posledních minut a nikdo to na rozdíl od Neratovic nedokázal bez porážky, modrožlutí projeli základní skupinou s plným počtem bodů a bez obdržené branky navrch. Škoda pozdějšího výpadku s Duklou – i ten ale dokázaly Neratovice s Bohemians 1905 napravit a v posledním duelu turnaje předvedly reklamu na totální fotbal. Ale postupně…
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
TYGŘI NERATOVICE – VIKTORIA ŽIŽKOV 3:0
Excelentní výkon! Zatímco Žižkov se snažil celých dvanáct minut běhat, bylo mu to k ničemu – Tygři mu totiž vůbec nepůjčovali míč. Snad až odpolední začátek turnaje způsobil, že po tradičních rozespalých ranních rozjezdech turnajů nebylo na Letné ani stopy. Tomáš Beran individuální akcí tým rychle uklidnil, další góly padly po krásných kombinacích. Víťa Jindřich si nejprve narychlo narazil s Kubou Třeštíkem a v poslední minutě si uprostřed hřiště zasekl žižkovského beka David Šprincl a přesně načasoval přihrávku do sóla Jakubovi. Ten věděl, co s ním: 3:0, vymalováno!
Branky a nahrávky: 5. Beran, 9. Jindřich (Třeštík), 12. Třeštík (Šprincl).
 
TYGŘI NERATOVICE – ČAFC PRAHA 2:0  >> video <<
Trošku těžší práce, na druhou stranu vedení už po minutě. To když si Kráťa počkal na vhodný okamžik a pak poslal dlouhou rozehru přes půl hřiště až na konec „ulice“, kde čekal připravený Kuba – 1:0. Čafka potřebovala k postupu po úvodní remíze nutně bodovat, ale nepovedlo se. Uklidnění přinesla souhra Davida Šprincla s Honzou Trédlem. Blonďatá jedenáctka sklepla míč na zem a Honza věděl, kam vypálit – 2:0, postup už po dvou zápasech.
Branky a nahrávky: 2. Třeštík (Kratochvíl), 11. Trédl (Šprincl).
 
TYGŘI NERATOVICE – SK NUSLE 1:0  >> video <<
Postup sice jistý, ale duel s Nuslemi se zároveň započítával do finálové skupiny, kam prošly právě tyto dva týmy. Tři body si do ní přenesli Tygříci. Ti v úporném boji přetlačili soupeře, kterému pomáhaly i posily z pražské Slavie, díky hlavičce Tomáše. Po dramatu ve druhé skupině, kde Bohemka porazila Duklu také 1:0, odstartovala finálovka tabulkou: 1.-2. Neratovice a Bohemians 1:0 a 3 body, 3.-4. Nusle a Dukla 0:1 a 0 bodů.
Branka a nahrávka: 6. Beran (Třeštík).
 
SKUPINA A: NERATOVICE – Nusle 1:0, ČAFC Praha 2:0, Žižkov 3:0. NUSLE - ČAFC Praha 0:0, Žižkov 2:0. ČAFC - Žižkov 1:1.
TABULKA:
1. TYGŘI NERATOVICE 6:0 9
2. SK NUSLE 2:1 4
3. ČAFC PRAHA 1:3 2
4. VIKTORIA ŽIŽKOV 1:6 1
 
SKUPINA B: BOHEMIANS – Dukla 1:0, Motorlet 1:2, Admira 1:0. DUKLA – Motorlet 4:1, Admira 0:0. MOTORLET – Admira 1:1.
TABULKA:
1. BOHEMIANS 1905 PRAHA 3:2 6
2. DUKLA PRAHA 4:2 4
3. MOTORLET PRAHA 4:6 4
4. ADMIRA PRAHA 1:2 2
 
FINÁLOVÁ SKUPINA
TYGŘI NERATOVICE – DUKLA PRAHA 1:3  >> video <<
Dukla si zajistila postup se štěstím, ve skupině uhrála o pět bodů méně než Tygři. Ale duel s nimi jí vyšel. Když nejsilnější sestava pouštěla na hřiště trojku z lavičky, svítil na tabuli stav 0:2. Díky šťastné vlastní brance po centru Honzy se ale Neratovice dostaly znovu do hry a nevzdaly se ani po třetím obdrženém gólu. Málo chybělo k jediné trefě, která by – aniž to v tu chvíli Tygříci tuší – stačila ke zlatu. Ale dostanou ještě šanci na reparát…
Branka: 6. Trédl.
 
TYGŘI NERATOVICE – BOHEMIANS 1905 2:0  >> video <<
Před posledním zápasem se situace pěkně zamotala. Výhra Dukly nad Nuslemi rozmotala jedinou jistotu – bez medaile Tygři neodjedou. Porážka od Dukly o dvě branky před ně položila do zápasu s Klokany tyto vize: výhra o tři góly = zlato. O dva = stříbro. Cokoliv jiného = bronz. To Bohemce by stačila i remíza na vítězství v turnaji. Tuhle myšlenku ale Neratovice zahnaly se suverenitou, jaká se nevidí. Pravda, k prvnímu gólu jim pomohla obrana Pražanů sama, když Tomášovi nalil přesně na nohu bek z Bohemky. Čtyři minuty do konce a Tomáš po vhozeném autu zvyšuje na 2:0. Tak ještě gól a zlato je tady. Klokani neví, kudy kam a v poslední minutě hasí kolaps jejich gólman, rukou daleko před pokutovým územím. Sudí samozřejmě píská přímák, nezastavuje ale čas, takže přímý kop je poslední šancí na výhru v turnaji. Standardky se dobrovolně vzdává Maty, takže si míč staví Honza Trédl – a přestřeluje. Ač na turnaji nasbírali Tygři nejvíc (celkem dvanáct) bodů, končí o jednu trefu za desetibodovou Duklou. Ale na slzy to není, hráli jste bravurně, kluci! Což vidí i organizátoři: v turnaji chudém na góly stačí čtyři branky Tomášovi k sošce pro nejlepšího střelce a čtyři nuly Kráťovi k ceně pro nejlepšího gólmana.
Branky: 7., 9. Beran.
 
FINÁLOVÁ SKUPINA:
DUKLA – Neratovice 3:1, Nusle 4:0. BOHEMIANS – Neratovice 0:2, Nusle 4:1.
SKUPINA O 5.-8. MÍSTO:
MOTORLET – ČAFC 1:1, Žižkov 3:0. ADMIRA – ČAFC 1:1, Žižkov 3:0.
 
KONEČNÉ POŘADÍ
1. DUKLA PRAHA 6 (3-2)
2. TYGŘI NERATOVICE 6 (3-3)
3. BOHEMIANS 1905 PRAHA 6 (1-2)
o pořadí rozhodla minitabulka vzájemných zápasů (v závorkách)
4. SK NUSLE
5. MOTORLET PRAHA
6. ADMIRA PRAHA
7. ČAFC PRAHA
8. VIKTORIA ŽIŽKOV
 
 
 
 
SESTAVA A BODOVÁNÍ TYGRŮ:
Kratochvíl 0+1
Beran 4+0, Třeštík 2+2, Trédl 2+0, Šprincl 0+2, Jindřich 1+0,
Kasal 0+0, Šiler 0+0.

 

 Fotečky z turnaje:
 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Letná

(Dáňa, 23. 1. 2012 22:02)

I když kousek od zlata, stříbro je přeci krásné! Moc gratuluji.