Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 2. 2012
VELKÉ MEDAILOVÉ SCHÁZENÍ
aneb Jak se v době mrazů a horeček Tygři vyhrabali na domácím turnaji z ranního torza až k lesklým kovům

bronzovi-tygri-web.jpg

OSM ŠŤASTNÝCH TYGŘÍKŮ. Složitě, velmi složitě se skládal a scházel tým, který ale nakonec v sobotu 4. února dokráčel na domácím turnaji až k bronzovým medailím! Červeňáčkům (odleva nahoře) nejprve musel proti plánu vypomoci David, na poslední dva zápasy Tomíno, nejvíc postů od brankáře po útočníka si vyzkoušel Ondra, bez střídání odehrál turnaj Pepa, na poslední zápas vypomohl i Kuba. Ze hřiště pak vlastně neslezli Radek, Matěj a od druhého duelu brankář Tomáš II (ležící dole).

 
Venku minus šestnáct stupňů, jenže spoustu Tygrů nominovaných na dopolední turnaj 4. února 2012 doma v Neratovicích skolily horečky. Po sedmé ráno se jich tak sešlo v hale jen šest – přesně do předepsaného herního rozestavení 1+5. Hned první zápas bez možnosti střídat jim dal na velkém hřišti hodně zabrat. Ale skvělým obratem proti Mělníku nastartovali jízdu, kterou krátce po poledni završili před nadšenými rodiči suverénní výhrou v boji o bronzové medaile. „Máte od nás všichni absolutní palec nahoru,“ nešetřili na závěr turnaje trenéři v šatně pochvalou.
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
TYGŘI NERATOVICE - FC MĚLNÍK 4:3
Že to bude první únorovou sobotu o nervy, ukázal hned první duel. Domácí přišpendlili fialový Mělník před jeho branku a tři minuty mu nepůjčili míč. Jenže první protiútok: 0-1. Druhý: 0-2. Malému Ondrovi, který se odvážně postavil do branky místo Davida Charváta, o jehož nemoci se dozvěděli trenéři až ráno, těžko něco vyčítat. Naštěstí útoku Radek + Matěj to tam začne ve druhé části zápasu padat a stav 1-3 otočí v posledních čtyřech a půl minutách na 4-3. Fantastický obrat, hoši!
Branky (a nahrávka): 7., 11., 12. Šiler, 9. Bušek (Šiler).
 
TYGŘI NERATOVICE - SK SLANÝ 4:2
Skvělé útočné představení, ale příliš propustná obrana v prvním zápase vedou trenéry k úplnému přestavění týmu. A nová obrana Radek + Pepa a před nimi záložní štít David půl zápasu skutečně nepustí Slaný k jedinému ohrožení nového brankáře Tomáše Novotného. A protože Tygrům to naopak pálí parádně, je to v půli 3:0. Když se hosté přece jen dostanou ve skóre na dostřel, propálí Pepa po rohu Matěje úplně všechno. Druhá výhra a jistý postup do semifinále je na světě!
Branky (a nahrávky): 2., 3. Šiler, 5. Bušek (Šprincl), 11. Opletal (Bušek).
 
TYGŘI NERATOVICE - ČELÁKOVICE 1:1
Nové rozestavení zdá se funguje. Na ukazateli svítí dvacátá sekunda a Ondra pálí po skvostné přihrávce Matěje do tyče. Dlouho dlouho to pak v duelu dvou jistých postupujících vypadá na bezgólovou remízu, která na 1. místo stačí domácím. Pak přece jen skórují z jediné šance hosté. Tým Tygrů ale snad tohle dopoledne nevzdá vůbec nic! Chybí 35 sekund do sirény, když dneska neskutečně dravý Ondra vyrovnává a posílá tím Neratovice do semifinále z 1. místa. Inu, bylo by bývalo lepší postoupit z druhého, ale kdo to teď může tušit…
Branka (a nahrávka): 13. Marek (Šiler).
 
 
DALŠÍ VÝSLEDKY SKUPINY A
ČELÁKOVICE - Slaný 1:0, Mělník 2:0. SLANÝ - Mělník 2:0.
 
 
VÝSLEDKY SKUPINY B
KOSTELEC - Teplice 2:1, Dukla "05" 5:1, Libiš 0:0. LIBIŠ - Teplice 2:2, Dukla "05" 3:0. TEPLICE - Dukla "05" 5:0.
 
 
ZÁPASY O 5.-8. MÍSTO
Slaný - Dukla "05" 4:1, Mělník - Teplice 2:2 na penalty 3-1.
 
 
SEMIFINÁLE
TYGŘI NERATOVICE - SOKOL LIBIŠ 2:5
Ve druhé skupině se rozhoduje o semifinalistech až v úplně posledním zápase mezi Kostelcem a Teplicemi. Oběma stačí k postupu remíza a dlouho také 1:1 hrají. Na závěr ale propadne míč do teplické sítě, největší favorit turnaje Junior po porážce 1:2 vypadává a nakonec skončí s touto jedinou porážkou nepochopitelně až sedmý. A Tygrům tato motanina nakonec posílá do semifinále Libiš, která už se smiřovala s bojem o 5.-8. místo. Týmu domácích, kde už přece jen docházejí síly těm, co vůbec nestřídají, přichází na semifinále pomoci Tomíno. Dva ťukesy s Matějem znamenají vedení 2:1, jenže od osmé minuty už Tygři začínají evidentně šlapat vodu a do brány zapadnou všechny čtyři střely, které Libiš vyšle. Čeká „jen“ boj o bronz...
Branky (a nahrávky): 4. Bušek (Beran), 6. Beran (Bušek).
 
 
DRUHÉ SEMIFINÁLE
Čelákovice - Kostelec 0:3.
 
 
O 7. MÍSTO: Dukla "05" - Teplice 0:4.
O 5. MÍSTO: Slaný - Mělník 2:2 na penalty 6-5.
 
 
O BRONZOVÉ MEDAILE
TYGŘI NERATOVICE - ČELÁKOVICE 3:0
… jenže jakákoliv medaile má dneska cenu zlata a Tygři ji fakt moc moc chtějí! Takže Tomáš Novotný rychle utírá slzy z pěti gólů v semifinále a ještě jednou kývne na post brankáře. Kluci vzadu mu totiž slibují, že na něj žádné vlny nepustí. Ty naopak rozpoutá útok a v cuku letu je to 2-0. Ani Čelákovice už na závěr turnaje moc sil nemají, takže pro pohár za 3. místo si nakonec může dokráčet dnes skvěle hrající kapitán Radek - spolu s jeho se bronz naplno rozsvítí na hrudích dalších sedmi Tygříků statečné sestavy, jejíž scházení ještě nikdy nebylo tak složité jako 4. února 2012.
Branky (a nahrávky): 3., 4., 13. Beran (Třeštík, Šiler).
 
 
O 1. MÍSTO: Libiš - Kostelec 3:0.
 all-stars-web.jpg
ALL STARS TÝM. Zasloužili by si tam být snad všichni červení hrdinové, ale mezi hvězdy turnaje za nás vybrali organizátoři Matěje Buška. Spolu s ním si pro sošky došli Patrik Uher (Čelákovice), Radek Havlíček (Libiš), brankář Filip Skala (Kostelec), Adam Šťastný (Slaný) a Václav Bartoš (Teplice).
 
 
 
BODOVÁNÍ TYGRŮ
Šiler 5+3, Beran 4+1, Bušek 3+2, Marek a Opletal 1+0, Šprincl a Třeštík 0+1.
 
 
 
 

 

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podekovani

(Milan Busek, 15. 2. 2012 23:08)

Velky dik patri trenerum !

Moc pekny clanek Davide !!

Re: Poděkování

(David, 6. 2. 2012 14:05)

Je to pravda pravdoucí. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je pro něco dobré. Všichni od Pepy po Tomáše Novotného hráli na maximum - a to, co fyzicky předvedli Matěj, Ondra či Radek, zkrátka bralo dech. Neonemocnět gólman, bylo jasné zlato. Ale já si bronzu za těchto podmínek vážím mnohem víc. Díky, kluci!