Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 1. 2012

 KRÁSNÝ TYGŘÍ FOTBAL

OZDOBENÝ ( ŠKODA ŽE JEN) JEDNOU MEDAILÍ

img_0062.jpg

 
Neratovická hala viděla den po Třech králích 7. ledna 2012 v osmihodinovém turnajovém maratonu 158 gólů. Z toho se o víc jak čtvrtinu postaraly hned dva mančafty Tygříků. V konkurenci čtyř celků z Prahy, dalšího kvartetu ze středních Čech a jabloneckého favorita navrch vybojoval modrý tým suverénní stříbro a ani červeným borečkům nechybělo k medaili zas tak moc…
 
Sobota 7. ledna 2012, půl deváté ráno. "Kluci, mám pro vás v prvním turnaji tohoto roku jediný úkol. Bavte rodiče fotbalem!" klade trenér Vráťa na srdce nejbohatšímu neratovickému výběru posledních měsíců: hned sedmnácti Tygrům rozděleným do dvou celků: staršího modrého a mladšího červeného.
 
V dlouhatánském osmikolovém turnaji to oba týmy naplní téměř bezezbytku. Ruďochům pouze pár sekund štestí a trošku zkušeností schází k medaili. Modrým zase proměnění dvou šancí proti Jablonci ke zlatu. Úkol bavit fotbalem ale splní obě sestavy!
 
 
1. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - LIBIŠ 3:0  >> video <<
Suverénní start. Tradiční rival nemá na krásné kombinace, na jejichž konci líbá balon kopačka Tomína, žádnou odpověď. Takhle by to šlo!
Branky (a nahrávky): 3., 5., 8. Beran (Jindřich, Třeštík, Bušinský).
 
RUDÍ TYGŘI - METEOR PRAHA 1:1
Podobně drtivé, leč ta koncovka! Jen samotný Vráťa Polka má na noze čtyři góly, místo 6:0 je to ale pořád jen o gól, takže se nelze divit trestu... Remíza tomuto zápasu rozhodně nesluší. Paradoxně právě o jediný bod Meteor červené tygříky na konci dne přeskočí.
Branka (a nahrávka): 8. Kubíček (Šiler).
 
 
2. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - JABLONEC 0:1  >> video <<
Kdo by řekl, že se už v 9:50 rozhoduje o zlatu? To, že si v 17:20 půjdou Jablonec a modří Tygři dohromady se 45 body za 8+7 výher pro první a druhé místo v turnaji, samozřejmě teď nikdo nemůže vědět. Jestli mohl v sobotu Jablonec s někým padnout, pak jedině ve svém prvním zápase proti Kráťovi, Víťovi a spol. Ale Jablonec gól dal, Tygři ve dvou hodně zajímavých šancích ne…
 
RUDÍ TYGŘI - LIBIŠ 2:0
Že Sokol porazili modří, to trenéři naplánovali. Že si stejně suverénně poradí s finálovým soupeřem ze zlatých Kralup i tým 2004, to je příjemně překvapilo. Ale Pepe to prdou začne, Vráťa technicky podtrhne a červení jsou po dvou kolech druzí za Jabloncem!
Branky: 3. Opletal, 12. Polka.
 
 
3. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - DUKLA PRAHA 3:1  >> video <<
Nejslabší zápas modráků, půl zápasů prohrávají 0:1. Ale trenér David si pro tento jediný zápas schovává Bušu na lavičce, aby ho na druhou šestiminutovku vyslal na hrot - a David se mu odměňuje vyrovnáním i obratem.
Branky (a nahrávky): 8., 9. Bušinský (Třeštík + Beran, Jindřich), 10. Třeštík (Mecera).
 
RUDÍ TYGŘI - BRANDÝS/BOLESLAV 1:1
To se jen tak nevidí. Červení dřou, po krásné akci Vráťa - Matěj vedou, ale stejně jako na úvod s Meteorem pojistku odkládají tak dlouho, až je soupeř vytrestá. Tentokrát fakt krutě: v čase 11:59 z dvanáctiminutové hrací doby…
Branka (a nahrávka): 7. Bušek (Polka).
 
 
4. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - RUDÍ TYGŘI 4:1  >> video <<
Derby, jaké známe z tréninků! Červení po superakci Radka bleskově vedou, Tomáš stejně rychle vyrovnává, aby jeho druhý hattrick dne poslal tři body modrým.
Branky (a nahrávky): 2., 5., 10. Beran (Třeštík 2), 8. Třeštík (Šprincl).
Branka (a nahrávka): 1. Šiler (Kraus).
 
 
5. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - ADMIRA PRAHA 8:0  >> video <<
Není se o čem bavit. Ve třetí minutě vedou Tygři o dvě branky, v půlce o pět a z přímého kopu dostane šanci na krásný gól i gólman Kráťa. Věřil by někdo, že nakonec Admira vybojuje bronz?
Branky (a nahrávky): 3., 5., 9., 12. Třeštík (Mecera, Beran + Šprincl, Kratochvíl), 1., 3., 7. Beran (Třeštík), 8. Kratochvíl.
 
RUDÍ TYGŘI - JABLONEC 1:5
Až v pátém kole někdo dokáže vstřelit famóznímu brankáři Jablonce Járovi Kuchánkovi gól. Zvládnou to Tygři, jmenovitě Pája Kubíček, který se nominace dočkal na poslední chvilku po podařeném pátečním tréninku. A není to dneska jeho jediná branka...
Branka: 12. Kubíček
 
 
6. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - METEOR PRAHA 5:4  >> video <<
Hodně chyb, ale také velká vůle v obrat! Tygří vedou 1:0, 2:1, ale dvě a půl minuty před koncem svítí na tabuli stav 2:4. Přesto ještě stihnou domácí díky své smrtící dvojce na hrotu během posledních 150 sekund fantastický obrat za tři body.
Branky (a nahrávky): 4., 10, 11. Třeštík (Beran), 7., 10. Beran (Třeštík, Třeštík + Víťa).
 
RUDÍ TYGŘI - ADMIRA 3:4
Výhra znamená velkou šanci na medaili a v půlce zápasu to vypadá, že na 8:0 modrých mohou navázat i červení. Po kombinaci Matěje s Míšou a přesné trefě Páji je to rychle 2:0. Co se děje pak, by vysvětlil snad jen Shakespeare.
Branky (a nahrávka): 2. Kraus (Bušek), 6. Kubíček, 12. Polka.
 
 
7. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - MOTORLET PRAHA 2:0  >> video <<
Modří už jasně směřují k medaili - a podle toho hrají. Mohli by vyhrát víc, ale čistě už plní přání trenérů z rána: Bavte sebe, nás i rodiče fotbalem, za tyčky a tak se nezlobíme!
Branky (a nahrávky): 1. Beran (Třeštík), 7. Třeštík (Kratochvíl).
 
RUDÍ TYGŘI - DUKLA PRAHA 2:1
Hra tak o pět gólů, reálný výsledek jen o branku. O tři body se snad nikdo nebojí, ale 1:1 už tu dneska dvakrát strašilo, že? Na omluvu těsné výhry: Radkův přímák aspiruje na gól turnaje a Matějova náhra před prázdnou Míšovi je jedním slovem skvostná.
Branky (a nahrávka): 4. Šiler, 10. Kraus (Bušek).
 
 
8. KOLO
MODŘÍ TYGŘI - BRANDÝS/BOLESLAV 5:2  >> video <<
Modří se s turnajem loučí krásně, soupeře toužícímu po bronzu nechají čichnout jen na 1:1. Pak už po hezkých akcích Tom+Kuba, Dáda+Tom utíkají až na třígólových 4:1 respektive 5:2 a jdou oslavit medaile.
Branky (a nahrávky): 6., 7., 11. Beran (Bušinský 2, Šprincl), 1., 9. Třeštík (Beran 2).
 
RUDÍ TYGŘI - MOTORLET PRAHA 0:2
Škoda toho konce… Červení ztratili dalšími výsledky turnaje šanci na medaili - a podle toho derniéra vypadá. Kdo by řekl, že jediným týmem, komu nedají gól, bude Motorlet? A to mu Pražané v posledním zápase berou nejen skoro jisté páté, ale nepochopitelně i šesté místo. Hrou tedy dneska červení na sedmé příčce rozhodně nebyli. Ale ty zkušenosti vám nikdo nesebere, kluci. Tak za týden v Odolce na ročníku 2004!
 
 
KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE
1. Jablonec (35:4) 24
2. MODŘÍ TYGŘI (30:9) 21
3. Admira Praha (22:30) 13
4. Brandýs/Boleslav (13:14) 12
5. Meteor Praha (18:21) 9
6. Motorlet Praha (11:15) 8
7. RUDÍ TYGŘI (11:18) 8
8. Sokol Libiš (11:19) 6
9. Dukla Praha (7:28) 0
 
 
SESTAVY A BODOVÁNÍ TYGRŮ
MODŘÍ:
Kratochvíl (1+2) - Beran 15+5, Třeštík 12+8, Bušinský 2+3, Šprincl 0+3, Jindřich 0+3, Mecera 0+2, Košler 0+0.
 
RUDÍ:
Charvát (0+0) - Kubíček 3+0, Polka 2+1, Šiler 2+1, Kraus 2+1, Bušek 1+2, Opletal 1+0, Marek 0+0, Menc 0+0.
 

 ALL STARS TÝM

Jára Kuchánek (Jablonec) - Radek Šiler (RUDÍ TYGŘI), Jáchym Štovícek (Jablonec), Ondra Lisec (Brandýs), Tobiáš Vondra (Admira), Tomáš Beran (MODŘÍ TYGŘI).

 

>> vyhlášení výsledků <<

 >> vyhlášení výsledků 2 <<

 

Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/o7.o1.2o12_-_halovy_turnaj_v_Neratovicich_pro_rocnik_2oo3-2oo4/

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

halový turnaj Neratovice

(Dáňa, 14. 1. 2012 15:19)

Kluci, na to, že jste sebe a rodiče měli bavit fotbalem je to stříbro úžasné, co? Ať to vyjde i v Odolce. Držím palce.