Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Jesenice BRONZ

28. 1. 2012

JESENICKÁ PARTIČKA

A BRONZOVÁ PÍSNIČKA
 
aneb Jak jsme si to užili a medaili dobyli

jesenice-01.jpg

Užijte si radost, k tomu medaili – a dost!
To nám řekli trenéři, kovům v lednu furt věří
MECI nechce do útoku a pak jistí první trefu
Satalice za námi, s Říčany hned tři rány
 
KUBA trefí penaltičku, má smlsnuto na sošičku
RADEK o útoku štěbetá, síťka už se třepetá
DÁDA chodí na rohy, bekům nasazuje parohy
 
Jako třetí Sázava, VRÁŤA góly rozdává
KRÁŤO a teď zákroky, Slavia míří na boky
Sice je jen z Jesenice, gólů ale dala více
 
Jednou to šlo matně, hecuje BUŠA v šatně
VÍŤA brambory nechce, přihrávky posílá lehce
Bronz získává spatra, VELKÁ TYGŘÍ PARTA!
 
 
Ano, nějak takhle to bylo na čtvrtém medailovém turnaji roku 2012 v krásném areálu v Jesenici u Prahy. Vedle nás se tam sjelo sedm týmů z Prahy a okolí, s nimiž jsme ještě nikdy nehráli.
V sobotu 28. ledna jsme to vzali podle stejného scénáře jako víkend zpátky na Letné. Ve skupině tři výhry s nulou branek za zády jistého Kráti, pak zbytečná dvougólová porážka a nakonec dvougólové vítězství, které nám opět přihrálo na krk medaile – tentokrát obzvlášť hezké a těžké!
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
jesenice-02-satalice-1-0.jpgTYGŘI NERATOVICE – SATALICE 1:0
S červeným sokem je to o dobývání branky až do úplného konce. Šancí na tři body je přitom dost. Kuba jde hned v úvodu sám na gólmana, ale zvoní na tyč. Tu v půlce duelu trefuje i Buša. Nakonec rozhodne v čase 11:59 z dvanáctiminutové hrací doby ten, který do útoku vůbec nechce – Meci.
Branka (a nahrávka): 12. Mecera (Třeštík).
 
 
TYGŘI NERATOVICE – ŘÍČANY 3:0
Souboj dvou vítězů z prvního kola startuje hodně ofenzivně: desátá sekunda a Jakub trefuje spojnici břevna a tyče. Třicátá vteřina a tutovou šanci Říčan zázračně vytahuje na roh Kráťa. K první brance pomůže chyba bílo-modrých. Za ruku ve vápně píská sudí penaltu, gólman sice vystihuje Kubovi směr, ale na míč nedosáhne. V útoku to vedle sebe tentokrát zkoušejí Jakub s Radkem a po jejich souhře je to do půlky 2:0. Třetí pojistku přidává v osmé minutě David přímo z rohu. Jak? To nejlépe ukazuje fotka, na níž míč právě zaplouvá do branky…
Branky (a nahrávky): 3. Třeštík z penalty, 5. Šiler (Třeštík), 8. Šprincl.

jesenice-05-ricany-gol-dada-z-rohu.jpg

 
TYGŘI NERATOVICE – SÁZAVA 7:0
S naoko nejslabším týmem skupiny, který ale po dvou výhrách v play-off nakonec dosáhne na celkové páté místo, je to jízda od začátku do konce. Krásnou ulici od Víti proměňuje hned zkraje zápasu Kuba, nádherný druhý gól prdou z levého křídla přidává Vráťa. Oba si střelecké momenty ještě zopakují, na šťastných sedm završuje výsledek pěkná spolupráce Davida s Honzou.
Branky (a nahrávky): 2., 4., 8., 10. Třeštík (Jindřich), 3., 9. Polka (Mecera, Třeštík) 11. Mecera (Šprincl).
 
SKUPINA A
PRAGA – Jesenice 3:0, Vyšehrad 6:0, Jílové 3:0, JESENICE – Vyšehrad 4:1, Jílové 3:0. VYŠEHRAD – Jílové 1:0.
TABULKA
1. Praga 12:0 9
2. Jesenice 7:4 6
3. Vyšehrad 2:10 3
4. Jílové 0:7 0
 
SKUPINA B
NERATOVICE – Říčany 3:0, Satalice 1:0, Sázava 7:0, ŘÍČANY – Satalice 3:2, Sázava 2:0,
SATALICE – Sázava 5:0
TABULKA
1. NERATOVICE 11:0 9
2. Říčany 5:5 6
3. Satalice 7:4 3
4. Sázava 0:14 0
 
 
 
SEMIFINÁLE

 TYGŘI NERATOVICE – SLAVIA JESENICE 0:2

jesenice-08-semifinale-jesenice-0-2.jpgJediná slabá chvilka na turnaji a hned jsou z toho u některých Tygrů slzičky v šatně. S Jesenicí, se znakem jako přes kopírák podle toho slavistického, jen v modro-bílé kombinaci, to přitom zprvu nevypadá na výpadek. Na konci druhé minuty jde Radek sám na bránu, dobíhá ho bek a tvrdou ranou sráží k zemi. Leč přímák posílá Ráďa těsně vedle. Jesenice zahrozí poprvé až ve čtvrté minutě – a je z toho branka. Trochu smolná, Kráťa už míč skoro jistí, Víťa mu chce pomoci a místo klidu přichází první gól v naší síti na turnaji. Slavii to nabudí, najednou lépe kombinuje a v šesté minutě zvyšuje. Hned z rozehry můžeme snížit, jenže Jakub dneska trefuje už třetí tyč. Další dvě tutovky předkládá Bušovi, tomu však dneska přáno není. A když v jedenácté minutě vytahuje brankář gólovku Vráťovi a ve dvanácté duní na tyč i Meci, je jasné, že nebudeme hrát poslední zápas o zlato, ale už ten předposlední o bronz…
SEMIFINÁLE: Praga – Říčany 2:0, Jesenice – Neratovice 2:0.
O 5.-8. MÍSTO: Satalice – Jílové 3:0, Vyšehrad – Sázava 0:2.
 
 
O BRONZOVÉ MEDAILE
TYGŘI NERATOVICE – ŘÍČANY 3:1
… ten ale začíná šokem. První minuta – a prohráváme! Víťa, který v šatně říká, že žádné brambory nechce, to naštěstí bere za správný konec a posílá dvě skvělé nahrávky Jakubovi, který ví, co s nimi. Když pak v osmé minutě završuje svůj nejlepší zápas hattrickem, posílá Tygry definitivně do bronzového sedla a sobě přidává sošku pro nejlepšího střelce hezkého jesenického klání.
Branky (a nahrávky): 3., 6., 8. Třeštík (Jindřich 2).
 
O 7. MÍSTO: Jílové – Vyšehrad 2:1.
O 5. MÍSTO: Satalice – Sázava 1:2 na penalty.
O 3. MÍSTO: Neratovice – Říčany 3:1
O 1. MÍSTO: Praga – Jesenice 3:0.
 
 
 
SESTAVA A BODOVÁNÍ TYGRŮ
Lukáš Kratochvíl 0+0
Jakub Třeštík 8+3, Jan Mecera 2+1, Víťa Jindřich 0+3, Vráťa Polka 2+0, David Šprincl 1+1, Radek Šiler 1+0, David Bušinský 0+0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jesenický bronz

(Dáňa, 1. 2. 2012 9:15)

"Užijte si radost, k tomu medaili- a dost!" Hoši, je úžasné, jak posloucháte své trenéry. Nařídili medaili a ona je. Jste úžasní! Ať vám chuť, elán a správná trefa dlouho vydrží. Vždyť jste zápas od zápasu a turnaj od turnaje lepší a lepší.Všichni z vás mají radost-trenéři, rodiče,prarodiče, učitelé a všichni příznivci fotbalu.