Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 1. 2011

Trpká vojna

čili jaké to je, když nedáváme góly...

Mohou Tygři po pětatřiceti odehraných turnajích poznat ještě něco zbrusu nového? Můžou! Na turnaji pořádaném nejslavnějším vojenským klubem Česka poráží dva soupeře, s nimiž se během svých víc než čtvrt tisícovky zápasů nikdy nepotkali. Ani výhry nad Pardubicemi a Tempem Praha ale nestačí. O konečném pořadí totiž nerozhodují tak jako vždycky body, ale jedině počet nastřílených branek. A v tom modrožlutí tentokrát krutě selžou.turnaj-dukly-praha.jpgturnaj-dukly-praha--7.-misto-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Dvě vítězství, čtyři porážky a pouhých deset nastřílených branek. Turnaj na pražském Jižním Městě pořádaný Duklou Praha nastavuje Tygříkům trpké zrcadlo: s minimem kombinace v kláních hraném na malé branky bez gólmana zaostávají za týmy, s nimiž běžně hrají vyrovnané duely - Admirou počínaje a Jabloncem konče.

 

TYGŘI NERATOVICE - PARDUBICE 3:1 (2:1)

Otvírák turnaje, do něhož vstupujeme se spoustou otazníků. Asi nejvíc napíná dilema: Jak se vlastně hraje s prázdnou brankou? Ale jde to, proti klukům z města perníku jsme o dost lepší a v polovině prvního poločasu převahu vyjadřujeme dvěma rychlými góly. Škoda, že jen dvěma. Každá rozvlněná síť se bohatě počítá, a tak trefovat z metru břevna prázdných branek, jak to ukazuje třeba Vráťa, prostě musí v konečném účtování někde chybět. Soupeři dovolíme jedinou radost ke konci poločasu, sami už ale během druhého přidáme jedinou - a to se ukazuje jako málo...

Branky (a nahrávky): 5. Jašurek, 6. Třeštík (Mecera), 14. Beran.

 

TYGŘI NERATOVICE - BAUMIT JABLONEC 2:11 (2:5)

... třeba Jablonec totiž Pardubice smete 8:2 a i s náma ukazuje, jak se dá takto pojatá soutěž navzdory poztráceným bodům vyhrát. Soupeře, s nímž jsme svedli v prosinci parádní bitvu na závěr turnaje v Milovicích, se nebojíme a už po dvaceti sekundách vedeme. Tři chyby kvarteta Míša, Urby, Kuba, Meci ale znamenají už na startu 4. minuty obrat na 1:3. Druhá čtyřka Fíla, Buša, Vráťa, Tom sice mastí svůj minizápas 0:0, jenže hned po vystřídání chytá úvodní sestava dva góly během patnácti sekund a na kluky padá deka. Jen Meci ještě ukazuje, jak jednoduchá cesta na tomto turnaji ke gólům vede, ale místo aby ho ostatní napodobili, mění se ve druhé půli z hráčů na diváky.

Branky (a nahrávky): 1. Třeštík (Jašurek), 9. Mecera.

 

TYGŘI NERATOVICE - DUKLA PRAHA 2:5 (0:1)

Duel soupeřů, kterým to zatím moc nepálí: Dukla i Tygři startují turnaj pěti góly ve dvou zápasech a podobně tahavě vypadá i vzájemné střetnutí. Víc se hraje na naší půlce, šance ale přicházejí spíš na té druhé: když gól z jasných pozic nedá Tomíno ani Meci, raduje se ke konci poločasu Dukla. Na startu druhého zahazují dvě obr šance Urby a Kuba, aby střelou z půlky přece jen vyrovnal Míša. Trefa odstartuje pravé vojenské manévry, skóre se během dvou minut zhoupne na 1:2, 2:2 a 2:3. Za poslední minutu a dva darované góly nám ale může Dukla líbat ruce.

Branky: 11. Kraus, 13. Beran.

 

TYGŘI NERATOVICE - ADMIRA PRAHA 0:5 (0:3)

S pražskou Admirou se nám to letos nějak překlápí. Třikrát za sebou jsme jí poslední dobou vyprášili černobílé kožichy na venkovních turnajích v Braníku, teď ale střídáme výhry (Neratovice 2:1, Dobřichovice 2:0) a porážky (Neratovice 0:4, Dobřichovice 0:2). Tentokrát sice bylo na řadě vítězství, ale to bychom museli hrát úplně jinak. Trenér po Dukle prohazuje sestavu, ani obnovený útok Kuba+Tomíno ale byť k jedinému gólu cestu nenachází. Od začátku je to typická tygrově-admiří bitva o každý míč. První pořádná kombinace skoro po pěti minutách ale končí gólem a Pražané najednou vidí, jak na nás. Přihrávka od manťáku před prázdnou - a bum. Tři góly z 5., 6. a 7. minuty jako by opsali pruhovaní přes kopírák. Když už to vypadá, že tak utkání i skončí, posiluje si na nás v poslední 18. minutě Admira dvěma góly medailové ambice. My na ně můžeme zapomenout.

 

TYGŘI NERATOVICE - TEMPO PRAHA 3:2 (2:1)

Už by to vážně chtělo zabrat, co? Start vypadá skvěle. Čtrnáctá sekunda - prohráváme, šestatřicátá - vyrovnáno, dvaapadesátá - a vedeme. Držet s Tempem takové střelecké tempo, ještě můžeme celý turnaj vyhrát. Jenže prach na kopačkách postupně vlhne. Po znovu dobře rozjeté druhé půli a zase gólu v první minutě sice už dost jistě míříme za vítěstvím, ale tři góly jdou málo. Dokonce i Pardubice, které nevyhrají na turnaji jediný zápas, se dostávají na vstřelené branky před nás. Jejich porážky 3:6 či 4:9 se zkrátka cení víc než naše třígólové výhry. O Tempu, které má s bodově stejnou bilancí jako my už jisté 4. místo, ani nemluvě.

Branky (a nahrávky): 1. a 1. Beran (Polka), 10. Třeštík (Urban).

 

TYGŘI NERATOVICE - MOTORLET PRAHA 0:9 (0:1)

Oba týmy by tak chtěly třeba remízku 7:7. Nás by posunula na čtvrté a Motorlet na druhé místo. Úkol ale splní jen soupeř. Ale jak! Až do dvanácté z osmnácti předepsaných minut je div, že nevedeme. Po zbytečné chybě sice rychle prohráváme, jinak ale poločas patří nám. Jenže ta koncovka. Vráťa jakoby se vrátil do prvního zápasu s Pardubicemi, po krásné kolmici od Tomína jde z půlky úplně sám na prázdnou branku (na tomto turnaji opravdu práznou, bez gólmana) a těžko vysvětlovat, proč se neraduje z gólu. Místo doběhnutí s míčem až do sítě pálí z pěti metrů a kouká, jak se míč odráží od mantinelu zpátky do hřiště...!? O dalších šancích od Kuby po Urbyho v duchu této nemá cenu psát. Ani Meteor, když šest minut před koncem zvyšuje na 2:0, už nepočítá, že by se mohl dostat na sedm branek potřebných ke stříbru. Omyl! Po třetí trefě kluci balí krám, jako už tolikrát vypouštějí úplně všechno a místo Tygrů odchází z arény jako spráskaní psi...

 

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Jablonec 32 gólů (13 bodů), 2. Motorlet 30 gólů (11 bodů), 3. Admira 27 gólů (12 bodů), 4. Tempo 17 gólů (7 bodů), 5. Dukla 15 gólů (8 bodů), 6. Pardubice 14 gólů (2 body), 7. Neratovice 10 gólů (6 bodů).

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ

1. Beran 4 (4+0), 2. Třeštík 3 (3+0), 3. Jašurek 3 (1+2), 4. Mecera 2 (1+1), 5. Kraus 1 (1+0), 6. Polka 1 (0+1).

 

+/- BODY

1. Krumpholc 4/11, 2. Beran 4/13, 3. Mecera 6/17, 4. Třeštík 6/18, 5. Bušinský Polka 4/16, 7. Kraus 6/20, 8. Jašurek 6/21.

 

 

Fotečky:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/30.01.2011_-_halovy_turnaj_na_Jiznim_Meste/

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář