Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 2. 2011
Ve znamení čtyřek
aneb Jak jsme na Dukle parádně napravili reputaci
 
turnaj-dukla--4.-misto-.jpgDva týdny po „Trpké vojně“ se Tygříci vrátili vylepšit dojem z nevydařeného vystoupení na pražské Dukle, kde kvůli konečnému hodnocení sestavovanému jen na základě nastřílených branek skončil výběr 2003 až sedmý. Z pamětníků debaklu se na klání 2002 dostavil jediný Kuba, zbylých osm Tygrů přijelo poprvé – a vedli si skvěle. Devatenáct nastřílených branek jim vyneslo čtvrté místo, na které spadli až v posledním kole. „Ale hráli jste tady nejhezčí fotbal,“ vysekl jim poklonu trenér vítězné Příbrami.
 
 
TYGŘI NERATOVICE - AFK CHRUDIM 1:4 (1:0)
Start do turnaje jako řemen! Vedeme už po sedmdesáti sekundách po nádherné kombinaci dvou Vojtů, jimž v úvodní sestavě sekundují David a druhý z pomocníků Lukáš. Právě ten vzápětí po gólu duní na břevno, což se mu dneska na Dukle stane bohužel ještě mockrát. Když po osmi minutách píská sudí poločas, nic nenasvědčuje, že bychom se měli bát. Leč start druhé půle se nám vůbec nevydaří a poprvé se ozývá ono znamení čtyřek. Během svých čtyř minut druhé části první čtyřka dostává čtyři rychlé góly, soupeři pomáhá ke čtyřgólovému vítězství - a právě o ony čtyři góly nás nakonec Chrudim v konečném úctování turnaje v turnaji pošle na čtvrté místo.
Branka (a nahrávka): 2. Wojnar (Chalupa).
 
TYGŘI NERATOVICE - HÁJE S.O.S. 2:1 (1:1)
Začátek ještě v kvapíkovějším tempu, vedeme už po čtyřiceti sekundách po důrazném průniku Lukáše a dvojitém zakončení: co mu nevyjde z první rány, povede se z dorážky - 1:0. Škoda, že to podobně nedotáhne v dalších dvou vlnách: na začátku čtvrté minuty posílá v obří šanci balon vedle, na jejím konci do tyče - a přichází trest. Než úvodní sestava pustí na hřiště kvartet Mára, Kulišák - Maty, Kuba, je srovnáno. Druhá půlka je jasně naše, Lukáš ale pokračuje v pálení čarodějnic, a tak musí o první výhře rozhodnout až Matyáš.
Branky (a nahrávka): 1. Marcelis, 14. Kasal (Kuliš).
 
TYGŘI NERATOVICE - VIKTORIA PLZEŇ 4:1 (1:0)
Plzeňská Viktorka, to je v sezóně 2010/11 nejslavnější klub, v chlapech vede ligu před Spartou. O to sladší je naše výhra. Směřuje nás k ní prdou dne Vojta Chalupa - to, jak je v ráži, nakonec dokládá parádním hattrickem. Zvlášť třetí gól po roku Lukáše budí všeobecný obdiv. Škoda, že Luky míří po sólu z půlky hřiště zas jen do tyče. To Maty proměňuje o něco kratší sólo stoprocentně - a gólová čtyřka je na světě.
Branky (a nahrávka): 3., 14., 16. Chalupa (na třetí Marcelis), 11. Kasal.
 
TYGŘI NERATOVICE - BANÍK OSTRAVA 1:1 (1:0)
Další superpremiéra se slavným velkoklubem, s nímž se utkáváme poprvé v dějinách. K vedení pomáhá další Vojtova pumelice, tentokrát hezky připravená z odpískaného přímáku. Paliči zápasu je tentokrát druhý útok: Kuba nedotáhne ani jednu ze tří velkých šancí, Matyášovi chybí přesnější muška z přímáku a když po rohu napálí další tutovku do tyče Vojta, bere si od nás Baník čtyři minutky před koncem v jednom z nejhezčích zápasů turnaje malý, ale vzhledem k pravidlům turnaje bezvýznamný bod.
Branka: 4. Chalupa.
 
TYGŘI NERATOVICE - ČAFC PRAHA 5:1 (2:1)
Parádní gólové představení, Tygři se kolem půlky turnaje rozjeli opravdu velkolepě a už atakují stříbrnou pozici. Začátek tomu sice nenasvědčuje, oblouček po chytrém rohu posílá do vedení Čafku, ale naše odpověď je zdrcující a hlavně krásná: všech pět gólů padá po parádních kombinacích. Vojta nejprve zase pálí z dálky, tentokrát při zemi (1:1), aby pak rozdal čtyři báječné nahrávky na Matyho (2:1), Wojnyho (3:1), Lukáše (4:1) a znovu Matyáše (5:1). Skvělý koncert, pánové…
Branky (a nahrávky): 4. Chalupa, 7. a 15. Kasal (na obě Chalupa), 11. Wojnar (Chalupa), 12. Marcelis (Chalupa).
 
TYGŘI NERATOVICE - MOTORLET PRAHA 3:0 (2:0)
… a ten následující je ještě lepší. Celých šestnáct minut svíráme soupeře, který začal turnaj výhrou 4:3 nad Duklou, v šelmí tlamě. První minuta: po Vojtově ráně duní tyč. Druhá a nebeská kombinace po ose Vojta - Wojny - Lukáš. Gólem to skončí až napotřetí po další superakcičce prvního útoku, po níž stačí před prázdnou nastavit Wojnymu nohu - 1:0. Do přestávky stihneme ještě dvě podobné radosti na trenérské duši: ta první (Vojta - Maty) brankou nekončí, ta druhá (Kulišák - Lukáš) už jo. Druhá půlka je ještě lepší, bohužel víc zvoní tyče (Vojta, Lukáš, Wojny) a břevna (Lukáš), síť už se rozvlní jen jednou. Skončit to 8:0, těžko se mohl Motorlet divit. Tak či tak tu máme čtvrtý vítězný korálek do našeho znamení čtyřek. 
Branky (a nahrávky): 4. a 13. Wojnar (na obě Marcelis), 7. Marcelis (Kuliš).
 
TYGŘI NERATOVICE - DUKLA PRAHA 2:6 (0:3)
Máme jen dvě minuty na vydýchání a šup na pořádající tým. Začínáme tam, kde jsme končili s Motorletem. Desátá sekunda: první gól už skoro oslavuje Vojta. Dvacátá vteřina: Wojny míjí z kroku úplne prázdnou bránu. A ještě nekončící první minuta a z první střely prohráváme. Neuteče druhá, když až teď poprvé chybuje dost možná nejlepší brankář turnaje Helčus. Dukla hraje svůj nejlepší zápas dne a navzdory čtyřem porážkám jí šest gólů do naší sítě včetně jednoho vlastence pomáhá ke stříbru. Nám nezbývá, než si zastřílet proti nejlepšímu týmu…
Branky: 9. Marcelis, 16. Kasal.
 
TYGŘI NERATOVICE - 1. FK PŘÍBRAM 1:3 (0:0)
… a tím je bleděmodrá Příbram.Oba celky už tahají nohy, oba mohou vyhrát. Z pěti velkých šancí dává soupeř tři, my jen jeden gól. Tutovku zahazuje Lukáš, prázdnou netrefí Mára, sólo nedá Wojny a drzý atak s kličkou gólmanovi nedotáhne Luky. Ve dvou posledních zápasech si tak připisujeme jen tři góly, zatímco mocně finišující Chrudim devět a o čtyři nás nakonec předhání. Jako bychom to neměli tušit už před pěti hodinami v úvodním duelu turnaje, že?
Branka (a nahrávka): 12. Chalupa (Marcelis).
 
 
 
OSTATNÍ VÝSLEDKY
1. FK PŘÍBRAM - Dukla Praha 3:0, Chrudim 1:1, ČAFC Praha 0:2, Baník Ostrava 3:1, Motorlet Praha 3:2, Háje 7:1, Viktoria Plzeň 7:1. DUKLA PRAHA - Chrudim 1:5, ČAFC Praha 2:3, Baník Ostrava 2:1, Motorlet Praha 3:4, Háje 4:0, Viktoria Plzeň 8:0. AFK CHRUDIM - ČAFC Praha 3:0, Baník Ostrava 0:0, Motorlet Praha 4:1, Háje 5:0, Viktoria Plzeň 1:0. ČAFC PRAHA - Baník Ostrava 3:4, Motorlet Praha 3:1, Háje 0:2, Viktoria Plzeň 3:3. BANÍK OSTRAVA - Motorlet Praha 1:0, Háje 2:0, Viktoria Plzeň 2:0. MOTORLET PRAHA - Háje 3:3, Viktoria Plzeň 0:0. HÁJE - Viktoria Plzeň 3:3.
 
KONEČNÉ POŘADÍ
1. FK Příbram 27 gólů (19 bodů), 2. Dukla Praha 26 gólů (12 bodů), 3. AFK Chrudim 23 gólů (20 bodů), 4. TYGŘI NERATOVICE 19 gólů (13 bodů), 5. ČAFC Praha 16 gólů (10 bodů), 6. Baník Ostrava 12 gólů (14 bodů), 7. Motorlet Praha 11 gólů (5 bodů), 8. Háje 10 gólů (5 bodů), 9. Viktoria Plzeň 8 gólů (3 body)
 
 
BODOVÁNÍ TYGRŮ
1. Chalupa 11 (6+5), 2. Marcelis 8 (4+4), 3. Kasal 5 (5+0), 4. Wojnar 4 (4+0), 5. Kuliš 2 (0+2).
 
+/- BODY
1. Kasal 7/3, 2. Kuliš 7/4, 3. Šprincl 11/10, 4. Třeštík 2/1, 5. Chalupa 15/15, 6. Wojnar 14/14, 7. Brodský 6/6, 8. Marcelis 14/15.
 
 
 
 
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář