Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 2. 2011
 
 
 Pět statečných tygříků
aneb jak jsme dokázali něco v co nikdo nedoufal
 

Sklad.Obrazku.NetNa sobotu 19.2.2011 jsme se přihlásili na pražský turnaj pořádaný AFK Slavojem Podolí ve sportovní hale na Pankráci. K turnaji jsme se přihlásili již někdy v období října minulého roku, nepřihlédli ke skutečnosti, že se turnaj odehraje v době školních prázdnin a bude zrovna vrchol chřipkové epidemie, takže jsme nepředvídali jaké problémy vzniknou se zajištěním nominace na tento turnaj. Bohužel, den před turnajem měli trenéři k dispozici na 100% pouze přesně pět hráčů včetně naprostého nováčka jak ve fotbale tak i u našeho týmu Lukyho Kratochvíla, který se před tímto turnajem zúčastnil pouze dvou tréninků. Dalšími startujícími byli čerstvě uzdravený Vrátik Polka, který před tímto turnajem 14 dní pro nemoc netrénoval, překvapivě zdravý David Bušinský, na kterého přešla veškerá zodpovědnost za organizaci obrany, do branky zaskočil vždy připravený Wojny, který na turnaji předvedl jako nebrankář velmi solidní výkon a tým svými zákroky opakovaně ve všech zápasech podržel, a jako poslední nezničitelný Tomino Beran, který se na turnaj velmi dobře připravil, kdo ví co mu doma dali k snídani, ale byl to právě on, který svým excelentním výkonem tým na turnaji celou dobu táhl, stal se postrachem ostatních týmů a nakonec obdržel, ačkoliv jako narozený v roce 2004, vlastně hrál proti o rok starším klukům, cenu pro nejlepšího hráče turnaje -  a to zcela zaslouženě.

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA

TYGŘI NERATOVICE – AFK SLAVOJ PODOLÍ PRAHA 1:1

K prvnímu utkání nastoupili naši hoši v přesném počtu 4+1, bez kohokoliv na střídání a s útokem složeném z hochů ročníku 2004 proti domácím týmu AFK Slavoj Podolí, kteří již měli na svém kontě jeden úspěšně odehraný zápas proti týmu SOS Háje, který porazili výsledkem 3:0. Do utkání kluci nastoupili velmi bojovně, bez zbytečné nervozity a statečně se rvali o vítězství. Tým Podolí velmi dobře kombinoval dopředu, avšak občas zapomínal na pokrytí malého Tomína, který jim tak svým dravým přístupem dost zatápěl a často bylo pouze otázkou štěstí spojeného s větším klidem útočníka při zakončení co zachránilo soupeře od obdržení branky. Avšak nutno říci, že také soupeř, hnaný sympatickým domácím obecenstvem Wojnyho dost často zaměstnával, a jen díky tomuto zůstával stav utkání stále bez branek. Od začátku překvapil také Vráťa, který na levém křídle bojoval o každý metr prostoru a soupeři zadarmo nic nedaroval. Bohužel, i přes velmi bojovný přístup si naši kluci neodpustili školáckou chybu, když ve 4 minutě utkání jak David tak i Lukáš seběhli na levou stranu k útočícímu hráči soupeře a úplně zapomněli hlídat druhého útočníka, který si tak lehce doběhl před našeho gólmana pro nahrávku a na dvakrát "propasíroval" míč přes Wojnyho do jeho svatyně. Utkání se dále přelévalo z jedná strany na druhou, kdy jsme měli několik slibných šancí my i soupeř až do 12 minuty, kdy oba útočníci výborně narušili rozehrávku soupeřova brankaře, obraně se podařilo míč pod tlakem odkopnout pouze na půli k Búšovi, který s první vypálil a balón nakonec trošičku se štěstím skončil až v bráně nešťastného soupeře - 1:1, přičemž tento stav se již do konce nezměnil. Nutno říci, že pro trenéry byl tento výsledek velmi přijatelný, i když dle vývoje utkání taktéž zasloužený a v šatně trenér vůči klukům nešetřil chválou.

Branka: 12. Bušinský.

 

TYGŘI NERATOVICE – FK SPORTOVNÍ JIŽNÍ MĚSTO 4:1

Do druhého utkání vstoupili hoši s vědomím, že nemají co ztratit a s ohledem na okolnosti mohou pouze překvapit, resp. udělat radost přítomným našim fanouškům. Avšak, nutno zdůraznit, že kdo čekal z naší strany nějakou opatrnou hru, notně se přepočítal. Kluci na soupeře vlítli a od začátku mu byli víc než jenom vyrovnaným soupeřem. Hlavně malý Tomíno byl pro obranu soupeře z Jižního Města nezadržitelný a svými "finesy", kdy několikrát prokličkoval snad mezi všemi hráči soupeře až před jejich branku, bral soupeři sebedůvěru. Obrana se v tomto zápase ještě více zlepšila a přestože se nevyvarovala jedné hrubé chyby, kdy Búša krásně namazal soupeři na jejich jediný gól, odehrála zápas s velkým přehledem. Taktéž Vráťa výborně doplňoval neúnavně útočného Tomína a dvěmi krásnými nahrávkami pomohl k jednoznačnému, až překvapivě snadnému vítězství, které nám Tomino svými 4 góly vystřílel. Výsledek tohoto utkání najednou posunul velmi těžce sestavený tým "Tygříků" naprosto do dnes neočekávané pozice, a to bojů o medailové umístění, k čemuž by nám dle statistik mělo pomoci pouhé jedno vítězství ve zbylých dvou utkání.

Branky (a asistence): 4., 9., 11. a 13. Beran ( 4. Wojnar, 9. a 13. Polka ).

 

TYGŘI NERATOVICE – BOHEMIANS 1905 0:3

Do bojů o medaile se kluci chtěli pokusit prokousat hned v dalším utkání, proti zatím suverénně hrajícímu a dosud neporaženému týmu Bohemians 1905, kteří byli jasnými favority turnaje. Bohužel hned od úvodního hvizdu se zápas vyvíjel zcela odlišně od přání "Tygříků", soupeř nás téměř k ničemu nepouštěl a dostával nás místy pod velký tlak. Především naše obrana procházela velikým testem, který zvládala poměrně dobře. Především nezkušený Lukáš však nestíhal rychlý pohyb a kombinaci soupeře a Wojny v brance nestíhal čarovat. Útočníci se sice od úvodu snažili, avšak vzrostlí obránci soupeře je po několika minutách svou důraznou hrou notně znechutili a především Tomino, jako by to chvílemi již "zabalil" a připravoval se na další, pro nás rozhodující utkání. Výsledek 0:3 nakonec asi skutečně vystihoval reálný vývoj utkání, i když góly soupeře padali většinou po hrubkách našich obránců a v případě, že by útočníci do hry dali celé srdíčko, mohl zápas skončit i odlišně.

 

TYGŘI NERATOVICE – HÁJE SOS 2:2

Zápas proti SOS Háje vnímali kluci i trenéři jako velkou příležitost, s ohledem na vývoj ve skupině bodováním proti papírově nejslabšímu týmu skupiny postoupit do semifinále turnaje. Před utkáním jsme si všichni hodně věřili a doufali jsme, že kluci rychle zápas rozhodnou. Jaký omyl...!!! Soupeř nás svou hrou hned od začátku velmi zaskočil, nebyl to tým co jsme v utkáních před tím viděli, nýbrž tým bojovně naladěný, důrazný a odhodlaný se s námi o body rázně porvat. Naši kluci byli zejména z počátku trošku rozhozeni, že bodování v tomto utkání nebude žádná procházka v růžové zahradě, nýbrž pořádný boj, a to až do konečného hvizdu. Ze začátku jsme sice měli více ze hry, soupeře jsme trošku zatlačili a především Tomíno se dostal dvakrát do velmi slibné šance. Bohužel však soupeř z ojedinělé šance ve 3 minutě po chybě obou obránců, které "vyškolil" skóroval. Od té doby se hra vyrovnala a přelévala se ze strany na stranu. Bohužel, přišla další chyba a stav utkání se mění podruhé - překvapivě 0:2. Semifinálová účast se nám začíná vzdalovat. Kluci to přesto nevzdávají, tlačí do soupeře a v 7 minutě Tomino úspěšně zakončuje jednu ze svých lekcí v kličkování a vrací Tygříkům zpět naději. Snažíme se dát všechno do útoku, jen alespoň bod nám zaručuje semifinálovou účast, avšak soupeř dobře brání a většina akcí končí buď mimo nebo odkopem obránce. Čas neúprosně ubíhá, na časomíře běží již poslední půlminuta utkání a i ti největší optimisti přestávají našim hochům věřit, v tu chvíli končí jeden z nájezdů soupeře v náručí Wojnyho, ten rychle vyhazuje na Tomina, který se rozhoduje zda vzít na sebe zodpovědnost a nedává brankaři žádnou šanci - 2:2 - neuvěřitelné, pro nás i pro domácí Podolí, které právě tímto gólem přichází o účast v semifinále. Jsme tam!!! V semifinále!!! Nikdo nečekal, že skončíme v tomto turnaji před nejméně 6 jinými týmy, a to v takto improvizované sestavě. Hoši smekám, a se mnou všichni kdo tam byli a váš výkon viděli.

Branky (a asistence): 7., 14. Beran ( 7. a 14. Wojnar ).

 

DALŠÍ VÝSLEDKY SKUPINY B

Slavoj Podolí Praha - Háje SOS 3:0, Sportovní Jižní Město - Bohemians 1905 1:4, Háje SOS - Sportovní Jižní Město 1:1, Bohemians 1905 - Háje SOS 5:0, Slavoj Podolí Praha - Sportovní Jižní Město 0:0, Bohemians 1905 - Slavoj Podolí Praha 7:0.

 

TABULKA SKUPINY B

1. Bohemians 1905 (19:1) 12
2. TYGŘI NERATOVICE (7:7) 5
3. Slavoj Podolí Praha (4:8) 5,
4. Sportovní Jižní Město (3:9) 2
5. Háje SOS (3:11) 2.

 

VÝSLEDKY SKUPINY A

Sparta Praha (dívky) - Bohemians Praha Střížkov 0:3, Střešovice 1911 - Milovice 2:2, Bohemians Praha Střížkov - Střešovice 1911 0:2, Šternberk - Sparta Praha (dívky) 5:0, Střešovice 1911 - Šternberk 0:1, Milovice - Bohemians Praha Střížkov 1:0, Šternberk - Milovice 4:0, Sparta Praha (dívky) - Střešovice 1911 0:5, Milovice - Sparta Praha (dívky) 1:0, Bohemians Praha Střížkov - Šternberk 1:2.

 

TABULKA SKUPINY A

1. Šternberk (12:1) 12
2. Střešovice 1911 (9:3) 7
3. Milovice (4:6) 7
4. Bohemians Praha Střížkov (4:5) 3
5. Sparta Praha (dívky) (0:14) 0.

 

SEMIFINÁLE

TYGŘI NERATOVICE – ŠTERNBERK 2:0

V semifinále nastupujeme proti týmu až z daleké Moravy, který si v průběhu turnaje vydobyl zasloužený respekt, ve všech dosavadních 4 utkáních zvítězil a účinkování ve skupině zakončil na prvním místě. Papírově jsou Šternberští určitě favoriti utkání. Jak je časté pravidlo, statistika vždy neplatí, kluci se od první minuty, snad i pod tlakem skutečnosti, že vítězství v tomto utkání jim zajišťuje jasnou medaili, tlačí před branku soupeře. Překvapivě se dostáváme hodně často k zakončení a převážně Tomino v pravidelných intervalech prověřuje koncentraci brankáře soupeře. Od začátku máme více ze hry a taktéž jsme nebezpečnější. Obrana šlape na 100%, a kluci ukazují, že se již rozhodli odjet z dějství turnaje s medailí na krku. V 7 minutě se konečně ujímáme zaslouženého vedení, Tomino přebírá krásně hozený aut Lukáše, udělá dva rychlé kroky k brance, napřáhne a ... je to tam, 1:0, brankář neměl šanci. Hned z dalšího útoku můžeme opět skórovat, bohužel Vráťa na nádhernou přihrávku ze strany před branku jen těsně nedosáhl. Z protiútoku poprvé zahrozí i soupeř, po souboji se dostává ke střele, Wojny jen konečky prstů míč vyráží k nohám druhého útočníka soupeře, ten však zaskočený nečekanou příležitostí míří díky bohu vedle. Druhá chvíle našeho týmu přichází v 10 minutě, Lukáš sebere na půlce míč útočníkovi soupeře, posílá ho před branku Tominovi a ten dává s klidem sobě vlastním druhý gól a posouvá náš tým do naprosto neočekávaného a s ohledem na okolnosti až zázračného finále.... :-)

Branky (a asistence): 7. a 10. Beran ( 7. a 10. Kratochvíl ).

 

FINÁLE

TYGŘI NERATOVICE – BOHEMIANS 1905 0:3

Ve finále proti nám stojí opět stále neporažený tým Bohemians 1905. S ohledem na průběh zápasu ve skupině je Bohemka samozřejmě velkým favoritem, ale proč to nezkusit, štěstí nám dnes přeje tak proč toho nevyužít. Soupeř předvádí zejména na nás hodně účinný presink ve formě atakování a pokrytí všech hráčů v době naší rozehrávky, Wojny má velký problém najít hráče na kterého by směřoval svou nahrávku. Robusní obránci soupeře navíc našim mladším útočníkům nedávají ani kousek volného prostoru a hrají výborně tělem, což našim hochům hru dost znechucuje. Nevzdáváme to a bojujeme, avšak soupeř je nad naše síly a to do slova, jelikož jsme celý turnaj odehráli bez jediného střídání, kluci jsou viditelně unavení, druhou část finálového utkání již spíše odchodí a závěrečný hvizd rozhodčího za stavu 0:3 pro soupeře je spíše osvobozuje. Beztak je však výsledek přímo senzační, skončili jsme mezi 10, převážně pražskými, týmy na krásném druhém místě, bez jediného střídajícího hráče, s útokem tvořícím hráči o rok mladšími a s improvizovanou obranou i brankářem, kdy v obraně hrající Lukáš účinkoval na svém prvním turnaji, po teprve druhém tréninku. Hoši nemáme pro Vás slov chvály, děkujeme a gratulujeme Vám.

Zapomenout nelze ani na to, že mezi individuálními oceněními byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje o rok mladší Tomáš Beran, který se slovy chvály převzal zaslouženě sošku z rukou pořadatelů. Také Tobě Tome moc gratulujeme, jen tak dál.

 

ZÁPASY O KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

SEMIFINÁLE I: Tygři Neratovice - Šternberk 2:0.

SEMIFINÁLE II: Střešovice 1911 - Bohemians 1905 0:4.

O 9. MÍSTO: Sparta Praha (dívky) - Háje SOS 0:4.

O 7. MÍSTO: Bohemians Praha Střížkov - Sportovní Jižní Město 1:0.

O 5. MÍSTO: Milovice - Slavoj Podolí Praha 2:3.

O BRONZ: Střešovice 1911 - Šternberk 0:2.

FINÁLE: Tygři Neratovice - Bohemians 1905 0:3.

 

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Tomáš Beran

Sklad.Obrazku.cz

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ:

1. Beran 8 (8+0), 2. Wojnar 3 (0+3), 3. Polka 2 (0+2), Kratochvíl 2 (0+2), 5. Bušinský 1 (1+0).

 

+/- BODY:

Beran 9/10, Polka 9/10, Bušinský 9/10, Kratochvíl 9/10.

 

 

 Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/19.o2.2o11_-_halovy_turnaj_v_Nuslich/

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář