Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. 10. 2010
 
Bramborové dostihy

Sklad.Obrazku.Net

... aneb pecičku od medaile z Peček

Ze dvou utkání, v nichž jsme vedli, dohromady jen bod, v tom mezi nimi zahozená penalta, to byl hrůzný start do na říjen nevídaně prosluněného turnaje pro nás v úplně novém regionu. Druhá půlka sedmizápasového klání už nám sedla, ze čtyř duelů jsme vydolovali dvanáct bodů a skóre 19:0 - o dva góly míň, než jsme ve střeleckých dostizích s Čáslaví potřebovali při stejném bodovém zisku na bronz.

 

TYGŘI NERATOVICE - AFK PEČKY "A" 1:3

Start nevypadá špatně, po dvou minutách je po chytrém pasu Kuba úplně sám před gólmanem, ale patičkou ho neoklame. Za další dvě minutky už zvedáme ruce: Mára pálí dlouhej přímák na kasu, Jakub sklepává na Urbana a ten uklízí do prázdný - 1:0. Pojistku nepřidáme a pykáme za to. Šílenou minelu obrany ještě hasí v osmé minutě naše Helenka v brance, navlas strašný námaz za minutu už ne. Když se k tomu přidá podivný rozhodčí, jenž ve 12. minutě nejprve dá domácím výhodu, nechá je dohrát gólovku a pak se s míčem vrací na přímák, z něhož inkasujeme podruhé, aby po další podivné akci přehlíd ruku, s jejíž pomocí si Pečky pomůžou proti našemu Čechínovi, končíme dobře rozjetý zápas bez bodu.

Branka: 5. Urban Jašurek.

 

TYGŘI NERATOVICE - FC HRADEC KRÁLOVÉ 1:4

Rychlá klička, snadný gól - to není úplně šťastná první minuta proti hlavnímu favoritovi. Ale žádná kanonáda, která by se dala po předchozím zápase H. K. - Čáslav 7:0 čekat, nepřichází. Naopak, v páté minutě vystrčíme růžky poprvé, v sedmé šesté podruhé a v osmé máme výhodu penalty. Kuba ale přestřekuje a mezi 10.-12. minutou nám Východočeši odskakují na 0:3. Sudí nám ale v poslední minutě fouká ještě jednu desítku a Vráťa ji deset sekund před koncem zápasu bezpečně proměňuje. Kupodivu se hraje dál a my dostáváme zbytečně čtvrtý gól, který nás může v konečném účtování hodně mrzet.

Branka: 15. Vráťa Polka (z penalty).

 

TYGŘI NERATOVICE - ZENIT ČÁSLAV 1:1

Podruhé na turnaji dáváme úvodní gól, ale zase nezvítězíme. Udržet přitom vedení po krásné trefě Máry z přímáku, nebylo by o medailích pochyb. Jenže dvě a půl minuty před koncem přichází náš zbytečný faul a přímý kop využívá i Čáslav. V tu chvíli ještě netušíme, že právě ona bude v boji o placku naším hlavním konkurentem. Stejně jako my totiž touhle remízou získává svůj první bod, stejně jako my prohrála na úvod s Hradcem a Pečkami a stejně jako my ve zbytku turnaje neztratí už ani bod. Kdo to ale teď může vědět...

Branka: 7. Mára Brodský.

 

TYGŘI NERATOVICE - BOHEMIA PODĚBRADY 2:0

Po zápase si můžeme plácnout na první výhru, ale vědět, co bude dál, můžeme si spíš rvát vlasy, že jsme Bohemákům nedali čtyřku. To později udělá Čáslav a my to mohli v klidu naflákat do sítě taky. O naší nepotenci svědčí fakt, že až po hodině čistého času na turnaji se konečně trefuje alespoň jeden z naší jindy elitní útočné dvojky Tomíno + Jakub.

Branky: 4. Urban Jašurek, 15.+1. Tomáš Beran.

 

TYGŘI NERATOVICE - SOKOL JESTŘABÍ LHOTA 1:0

Kuba si svůj první gól schovává dokonce až na pátý zápas turnaje, když jde po skvělém výkopu od Helenky sám na bránu. Tu pak dobýváme ještě víckrát a konečně proti soupeři, který má tou dobou v tabulce už devět bodů, zatímco my jen čtyři, připomínáme Tygry. Začínáme šilhat po medaili...

Branka: 2. Jakub Třeštík. 

  

TYGŘI NERATOVICE - AFK PEČKY "B" 13:0

... jenže nám dochází, že se klube sok o bronz jinde. Čáslav nafláká během patnácti minut béčku Peček 13 branek, čímž o pět překonává rekord turnaje, a my musíme zareagovat stejně: místo počítání bodů přichází propočítávání branek a trenéři nás staví před úkol: o čtrnáct, o patnáct. Po padesáti sekundách (2:0) to vypadá slibně, po pěti minutách (pořád 2:0) už míň. Nakonec vyrovnáváme čáslavský rekord turnaje, mezi střelce se zapisují i Meci, David a dokonce i náš znuděný gólman, jenže to všechno bude nakonec málo.

Branky: 1., 6., 8., 9., 10. Jakub Třeštík, 5., 12., 15. Helčus, 1. Tomáš Beran, 5. Honza Mecera, 11. David Šprincl, 13. vlastní, 14. Urban Jašurek.

 

TYGŘI NERATOVICE - POLABAN NYMBURK 3:0

Výsledek Čáslav - Poděbrady 4:0 nás staví do jasné pozice. Na vyrovnání bilance Zenitu musíme vyhrát 7:3, na překonání jakkoliv o pět. Na Polaban vlítneme jak smyslů zbavení: jedna šance, druhá, třetí, pak během tří minut 3:0, ještě nejsme v půlce a už nám chybí jen dvě trefy. Přihlížející Čáslav se klepe strachy, Tomíno vzápětí po svém druhém gólu ale mizí zraněn v breku na střídačku a my už svůj bronzový sen nedotáhneme. Brankové dostihy s Čáslaví končíme na bramborách, ale hrát takhle od začátku, bývali bychom spíš oplakávali stříbro. Nechtěly by si to teď Pečky A či Čáslav hodit znova v play-off?

Branky: 2x Tomáš Beran, 1x ...

 

OSTATNÍ VÝSLEDKY: HRADEC KRÁLOVÉ - Pečky A 3:1, Čáslav 7:0, Jestřabí Lhota 6:1, Nymburk 1:0, Poděbrady 8:0, Pečky B 13:0. PEČKY A -  Čáslav 2:1, Jestřabí Lhota 2:1, Nymburk 3:1, Poděbrady 2:0, Pečky B 7:0. ČÁSLAV - Jestřabí Lhota 4:1, Nymburk 3:0, Poděbrady 4:0, Pečky B 13:0. JESTŘABÍ LHOTA - Nymburk 1:0, Poděbrady 4:1, Pečky B 6:0. NYMBURK - Poděbrady 1:1, Pečky B 8:0, PODĚBRADY - Pečky B 7:0. 

 

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. Hradec Králové (42:3) 21, 2. AFK Pečky A (20:7) 18, 3. Zenit Čáslav (26:11) 13, 4. TYGŘI NERATOVICE (22:8) 13, 5. Jestřabí Lhota (14:14) 9, 6. Polaban Nymburk (10:9) 4, 7. Bohemia Poděbrady (9:21) 4, 8. AFK Pečky B (0:67) 0. 

 

 

 

 

odkaz na fotky:

 

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/09.10.2010_-_venkovni_turnaj_v_Peckach/

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář