Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 5. 2011

Pečský tygří skok pro stříbrný šok

 aneb jak jsme v Pečkách převálcovali hned dvanáct slavných soupeřů
 pecsky-tygri-skok-pro-stribrny-sok.jpgtygri---slavia.jpg
„Smůla smůlovatá,“ žehrali jsme po loňském čtvrtém místě při premiérovém vystoupení v Pečkách. „Štěstíčko štístkovatý,“ zpíváme si po květnové odvetě. Ambice našich trenérů na veleturnaji hraném na čtyřech hřištích míří někam k šestému osmému místu. My se ale po parádní jízdě vyřazovacím pavoukem nečekaně prokoušeme až do finále s pražskou Slavií!
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
TYGŘI NERATOVICE – AFK PEČKY „B“ 10:0  >> video <<
tygri---pecky--b--10-0.jpgKdo by si nevybavil trenérovo praštění deskami o zem, když jsme minule porazili béčko Peček 13:0, ale k medaili potřebovali o gól dva víc. Tentokrát s rezervou AFK turnaj zahajujeme a na nějaké dostihy ve skóre nemyslíme. Přesto to do sítě padá hezky po minutě: v první Meci, ve druhé Jarda, ve třetí Maty, ve čtvrté Vráťa, v páté Tom – jde to samo a i jména střelců hezky kynou. Sklízíme slova pochvaly, i když trenéři vědí, že se nám postavil jednoznačně nejslabší soupeř na turnaji.
Branky (nahrávky): 1. Mecera (Škoda), 2., 8. Škoda (na první Kasal), 3. Kasal, 4. Polka (Beran), 5., 6., 7., 11. Beran (na druhou Polka, na třetí Bušinský), 10. Kratochvíl.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – LOKO CHOMUTOV 2:3  >> video <<
tygri---chomutov-2-3.jpgChomutovská Lokotka, to je jiná třída. Nehrajeme s ní bůhvíjak často, ale zlatá bitva z Málkova 2010 nebo až penaltové rozuzlení z loňských Teplic se vrylo do paměti oběma týmům. Extrémně vyrovnané je to i teď. Po parádní kombinaci Kráťa – Jarda  vedeme, soupeř ale sporným gólem po nepovoleném výkopu brankáře přes půl hřiště srovnává. V půlce zápasu už je to po naší chybě 1:2. Naštěstí hned za minutku trefuje Tomáš. V nervy drásajícím závěru mohou vyhrát oba týmy. Maty je v samostatném úniku stažen ve vápně za dres, nepochopitelně se ale místo penalty kope přímák o tři metry dál. Zatímco Maty kroutí gólovou nabídku nad břevno, Chomutov ji proměňuje. Zápas, který jsme měli vyhrát, prohráváme...
Branky (nahrávky): 2. Škoda (Kratochvíl), 7. Beran.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – METEOR PRAHA 2:1  >> video <<
tygri---meteor-2-1.jpg... a bezpodmínečně tak musíme zvítězit na pražským Meteorem, po remíze s Chomutovem už čtyřbodovým! Karta se obrací, tentokrát jsme proti zeleným rychlíkům spíš horší a když první sestava Kulišák, Kráťa – Jarda – Maty, Vráťa střídá, zaslouženě prohráváme 0:1. Ale narozdíl od Chomutova střetnutí otáčíme. V obou zásazích má prsty druhá pětka Víťa, Buša – David – Meci a šutér Tomíno. Tři veledůležité body nás najednou v sedmičlenné skupině staví mezi čtyři postupující, chce to ale ještě minimálně tři bodíky. Tak kde je urvete, malí probuzení tygříci?
Branky (nahrávky): 7., 12. Beran (na druhou Jindřich).
 
 
TYGŘI NERATOVICE – TEMPO PRAHA 1:2  >> video <<
tygri---tempo-1-2.jpgS Tempem, které na úvod bojů ve skupinách šokuje výhrou nad Slavií, se to ale nepovede. Navzdory tomu, že předvádíme dosud nejlepší výkon na turnaji. Jenže dva samostatné nájezdy nepromění Maty, Jardovu tutovku zastaví tyč, zatímco soupeř naše dvě chyby v šesté a deváté minutě trestá. Naději vrací čtyři minuty před koncem (konečně!) Matyáš, ale na body navzdory dobrému výkonu nedosáhneme. Stůj co stůj je tak musíme urvat proti soupeři číslo pět.
Branka: 10. Kasal.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – JESTŘABÍ LHOTA 3:1  >> video <<
tygri---j.-lhota-3-1.jpgTím je nevyzpytatelná Jestřabí Lhota. Loni nám dala pěkně zabrat, výhra 1:0 nás tehdy posunula k medailovým bojům a stejnou směrovku nabere proti Lhotským náš tygří koráb i teď. Druhá a třetí minuta, bum, prásk Maty a je to 2:0. Ze hry uteče dvě stě sekund a po krásném přímáku Jardy už je to 3:0 pro nás. Soupeři, který narozdíl od nás neprohrál ani s Chomutovem, ani s Tempem a také porazil Meteor, dáváme čichnout k brance jen jednou a v přímém souboji o postup vítězíme!
Branky: 2., 3. Kasal, 4. Škoda.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – SLAVIA PRAHA 0:6
tygri---slavia-0-6.jpgPostupová tajenka jest rozluštěna před posledním duelem. Zatímco Jestřabí Lhotě osm bodů na postup nestačí, našich devět nám zaručuje nejhůř třetí místo a kdybychom přehráli největšího favorita, můžeme jít na druhé. Jak ukáže další vývoj, to se naštěstí nestane. Postup ze třetího místa nám přinese sice těžšího soupeře pro čtvrtfinále, ale při postupu do semifinálové části vyhnutí se jak Slavii, tak čahounům z Ďáblic, s nimiž máme tristní historickou bilanci 0-0-5 při skóre 4:32. Že by štěstíčko štístkovatý vědělo, kdy Tygříky vystrašit a ztumit jejich snahu?
 
 
DALŠÍ VÝSLEDKY V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ
TEMPO – Slavia 2:1, Chomutov 3:0, J. Lhota 1:1, Meteor 4:0, Pečky „B“ 7:0. SLAVIA - Chomutov 6:1, J. Lhota 5:0, Meteor 5:0, Pečky „B“ 15:0. CHOMUTOV - J. Lhota 2:2, Meteor 2:2, Pečky „B“ 11:0. J. LHOTA - Meteor 2:1, Pečky „B“ 3:0. METEOR - Pečky „B“ 10:0.
 
TABULKA
1. Tempo Praha (19:3) 16, 2. Slavia Praha (38:3) 15, 3. TYGŘI NERATOVICE (18:13) 9,
4. Chomutov (19:15) 8, 5. J. Lhota (9:12) 8, 6. Meteor Praha (14:15) 4, 7. Pečky „B“ (0:56) 0.

tak--jak-na-to--trenere-.jpg

 DRUHÁ SKUPINA
1. Ďáblice (22:3) 15, 2. Pečky „A“ (12:10) 13, 3. Milovice (11:10) 10, 4. Slavoj Podolí (13:11) 8, 5. Sparta Praha „2004“ (9:16) 7, 6. Benešov „2004“ (7:9) 6, 7. Bohemians Praha (3:18) 0.
 
 
ČTVRTFINÁLE
AFK PEČKY „A“ - TYGŘI NERATOVICE 2:6  >> video <<
ctvrtfinale--tygri---pecky--a--6-2.jpgOdbíjí půl druhá odpolední a vyřazovací boje jsou tu! Čtyři nejlepší týmy obou skupin čeká jediný zápas, který rozdělí týmy na ty šťastné a ty smutné. Zbytek pole se dál utkává turnajově každý s každým ve skupině o 9.-14. místo. Na Pečky „A“ máme pifku, loňskou porážku 1:3 jsme skousávali těžko. I když jdou domácí do play-off s jedinou porážkou ze skupiny, nebojíme se a předvádíme jednoznačně nejlepší výkon dne. Po chybě rozhodčího, který Matyášovi u praporku a zbytku týmu soustřeďujícímu se před bránou bere jasný roh, se kluci nestíhají vrátit - zkraje páté minuty prohráváme 0:1. Krásná kombinace z půlky zápasu nás vrací do sedla, jenže za minutu je to zase o gól pro domácí. Je odehráno přes devět ze třinácti předepsaných minut a stejně jako ve třech zbylých čtvrtfinálových soubojích to vypadá na postup favorita. V posledních tři a půl minutách ale předvádí Tygři největší uragán svých dějin a soupeře decimují pěti góly za dvě stě sekund! Famózní rozehry Vojty z postu záložníka a bezchybná muška Matyho s Tomem přináší nebývalý obrat, spojený s největším překvapením turnaje v podobě neratovického postupu do bojů o medaile.
Branky (nahrávky): 7. Wojnar (Beran), 10., 13., 13. Kasal (Beran, Wojnar 2), 11., 12. Beran (Wojnar, Kasal).
 
DALŠÍ ČTVRTFINÁLE
Ďáblice – Chomutov 3:0, Tempo – Podolí 3:1, Slavia – Milovice 3:0.
 
 
SEMIFINÁLE
TYGŘI NERATOVICE – TEMPO PRAHA 2:1  >> video <<
semifinale--tygri---tempo-2-1.jpgŠest vítězství a jedna remíza, toť dosavadní bilance Tempa. Čtyři výhry a tři prohry jest statistika Tygrů. Jenže každý zápas začíná stavem 0:0 a rostoucí forma, stupňující se v Pečkách doslova zápas od zápasu, nás vede k myšlenkám na nečekanou účast ve finále. Na obou týmech už je znát, že v téměř letním dni tráví na přímém slunci pátou hodinu v kuse. Narozdíl od souboje ve skupině jdeme do vedení my, kdy krásnou myšlenku ve středu pole proměňuje svým desátým gólem Tomáš. Soupeř srovnává ke konci páté minuty, dál ale cítíme, že delší konec semifinálového provazu drží pevně v tygřích zubech. Chybí necelé dvě minutky do konce, když ho do tygří tlamy definitivně roluje odborník na infarktové tečky – Maty. Vedení 2:1 pěti rozkouskovanými auty u pravé lajny udržíme a Tempu připravujeme jedinou porážku dne.
Branky (nahrávky): 2. Beran (Wojnar), 12. Kasal (Škoda).
 
DRUHÉ SEMIFINÁLE
Ďáblice – Slavia 0:2.
 
 
FINÁLE
TYGŘI NERATOVICE – SLAVIA PRAHA 1:5  >> video <<
finale--tygri---slavia-1-5.jpgTakže podruhé i na Slavii! „Kluci, užijte si to!“ říkají nám trenéři a také podle toho staví sestavu. Malý David najednou hraje obranu, Honzík Kuliš naopak zase útok. Sice brzy prohráváme, krásnou akci Tomáše ze čtvrté minuty ale uklízí do brány Kulišák a po třetině finále tu máme remízu 1:1. I druhé vedení můžeme ještě srovnat, v posledních třech minutách už ale Slavia prodává střeleckou kvalitu a třemi góly korunuje vítězství v turnaji. Tygří parta ale pranic nesmutní nad nečekaným stříbrem a na jeho oslavu otevírá hned dvě šampáňa. To týmové totiž násobí na dvě Maty, vyhlášený nejlepším hráčem celého turnaje. Tak tohle vám vyšlo, chlapci!
Branka (nahrávka): 4. Kuliš (Beran).
 
ZÁPASY O KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ
O 3. MÍSTO: Ďáblice – Tempo 0:2.
O 5. MÍSTO: Pečky – Chomutov 1:1, penalty 1-0.
O 7. MÍSTO: Podolí – Milovice 2:0.
SKUPINA O 9.-14. MÍSTO: 9. Benešov „2004“ 13, 10. J. Lhota 10, 11. Sparta „2004“ 8, 12. Meteor 7, 13. Bohemians 4, 14. Pečky „B“ 0.
 

stribrny-tygr-a-stribrni-tygri.jpg

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJE

 BRANKÁŘ: Ondřej Fejfar (AFK Pečky)

HRÁČ: Matyáš Kasal (Tygři Neratovice)

STŘELEC: Denis Višinský (Slavia Praha) - 11 gólů

>> video - vyhlášení výsledků <<

 

druzi-mezi-ctrnacti.jpg

 BODOVÁNÍ TYGRŮ
Beran 14 (10+4), Kasal 10(8+2), Škoda 6 (4+2), Wojnar 5 (1+4), Polka 2 (1+1), Kratochvíl 2 (1+1), Kuliš 1 (1+0), Mecera 1 (1+0), Jindřich 1 (0+1), Bušinský 1 (0+1).
 
+/- BODY
Škoda 17/10, Kasal 18/12, Kuliš 18/12, Wojnar 8/2, Beran 18/13, Polka 9/8, Kratochvíl 10/10, Bušinský 10/10, Šprincl 9/9, Jindřich 9/9, Mecera 9/10.

  fandime-vsichni-.jpg

 

 odkaz na fotky:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/o7.o5.2o11_-_venkovni_turnaj_v_Peckach/

 

odkaz na článek o turnaji v Pečkách:

 www.fotbaloveturnaje.cz/index.php/ceske-turnaje/1387-neratovice-v-peckach-valeli-na-slavii-to-vsak-nestacilo

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář