Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 3. 2011

SRDCERYVNÁ DERNIÉRA

S POHÁDKOVÝM KONCEM

Jak jsme se s domácí halou loučili třetím ZLATEM

je-to-doma--finale-tygri---dukla-3-2.jpgzlati-hosi-.jpg

Znáte ty krásné konce á la pohádka o Šípkové Růžence? Ty nejsladší zážitky zkrátka skoro vždycky přicházejí po trnitých cestách. Polojarní loučení s domácí neratovickou halou to první březnovou neděli zase ukázalo s plnou parádou. Ač kluci na hřišti, trenéři v šatně i rodiče na tribunách vypadali po prvním zápase s Duklou jak zmoklé slepice, po pěti hodinách všichni pohromadě křepčili coby pyšní pávi, na jejichž brkách přibyla další sada zlatých medailí!

Čtyři domácí halové turnaje ročníku 2003 této sezony = čtyři medaile, z toho hned tři zlaté! Poslední přírůstek hodně připomíná ten první z prosince 2010. I tam Tygříci začali boje ve skupině porážkou. I teď museli dvakrát vyhrát, aby se dostali do semifinále. Tehdy i tentokrát rozštípli boj o zlato po skvělém výkonu nejtěsnějším výsledkem 3:2. Opět to bylo s týmem vyznávajícím žluté barvy. Na Mikuláše udolali Teplice, chvíli před jarem pražskou Duklu.

 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
TYGŘI NERATOVICE – DUKLA PRAHA „A“ 0:1
Že si s námi ale los turnaje pěkně pohrál, co? Zatímco v jedné skupině se sešly regionální celky ze Slaného, Libiše, Kostelce a o rok mladší naděje Dukly, do druhé vedle sebe rozpis posledního halového turnaje v Neratovicích napráskal favorizované týmy Dukly „A“, Admiry, Boleslavi... a Tygry. Na dvě postupová místa čtyři výrazní kandidáti! Po prvním kole to vypadá po shodných porážkách 0:1 na smutnění Admiry a Tygrů. Proč? Útok Maty + Tomíno zdaleka nepřipomíná známé šelmí zuby. Evidentně vycuclý Matyáš se nedostane lautr k ničemu a po zápase se raději převléká do civilu. Tomáš se aspoň blýskne v sedmé minutě hezkou přihrávkou do tutovky Mecimu a v desáté to v plné rychlosti zkouší sám. Gólu se ale po nešťastném odrazu dočká sedmdesát sekund před koncem dvanáctiminutového mače Dukla...
 
TYGŘI NERATOVICE – FK BRANDÝS/BOLESLAV 2:0
... a Tygry posílá do prekérní situace. Mají-li dneska natěšeným tribunám něco třpytivého na krku ukázat, musí už jen vyhrávat. Živou vodu přináší unavenému útoku Jarda Ježek střídajícího v dresu se šestnáctkou pospávajícího Matyho. Osvěžuje silně – a rychle. S Boleslaví přesně pálí už po minutě a půl a za dalších pár sekund posílá rohový kop přesně na kolínko Míši Krause. Vyhrát můžeme nakonec ještě výrazněji. Ale Jarda v šesté a Meci ve dvanácté minutě umisťují své koncovky přesně... na tyče.
Branky (a asistence): 2. Ježek (Beran), 3. Kraus (Ježek).
 
TYGŘI NERATOVICE – FK ADMIRA PRAHA 1:0
Po dvou kolech se situace ve skupině pěkně zamotává. Dukla má po remíze s Admirou čtyři body, my s Bolkou tři, Admira jeden a musí vyhrát. Tygříkům může – ale nemusí – stačit bod. V dramatickém souboji se ale mnohem lépe dýchá nám, když už po dvou minutách Tomíno parádně uvolňuje Jardu – 1:0. Admira sice tlačí, ale Petr chytá skvěle a po slaďoučké siréně v čase 12:00 propuká radost, v níž před půldruhou hodinkou leckdo nevěřil. Skupinu smrti odnáší vyřazením Admira s Boleslaví. A téměř nikdo nepochybuje, že se Dukla s Tygry utká ještě jednou – ve finále!
Branka (a asistence): 3. Ježek (Beran).
 
SKUPINA A
DUKLA – Tygři 1:0, Brandýs/Boleslav 4:2, Admira 2:2. TYGŘI - Brandýs/Boleslav 2:0, Admira 1:0. BRANDÝS/BOLESLAV – Admira 1:0.
 
TABULKA
1. DUKLA PRAHA „A“ (7:4) 7, 2. TYGŘI NERATOVICE (3:1) 6, 3. BRANDÝS/BOLESLAV (3:6) 3, 4. ADMIRA PRAHA (2:4) 1.
 
 
SKUPINA B
SLANÝ – Libiš 1:0, Kostelec 2:1, Dukla „2004“ 2:1. LIBIŠ - Kostelec 3:0, Dukla „2004“ 3:0. LABSKÝ KOSTELEC – Dukla „2004“ 2:1.
 
TABULKA
1. SK SLANÝ (5:2) 9, 2. SOKOL LIBIŠ (6:1) 6, 3. LABSKÝ KOSTELEC (3:6) 3, 4. DUKLA PRAHA „2004“ (2:7) 0.
 
SEMIFINÁLE
TYGŘI NERATOVICE – SK SLANÝ 3:0
O tom, jak silné obě skupiny byly, svědčí všechny čtyři vyřazovací boje. Postupuje kompletní kvartet z áčka a obě semifinále připomínají od prvních minut formalitu. Není divu, že se trenéři ani moc nerozčilují, když Tomíno po dvaceti sekundách od rozehrávky zazdí dvě gólovky. Než uteče vteřin sto třicet, beztak vedeme 2:0. To když Jarda nejprve posílá nádhernou uličku Tomášovi, který už napotřetí gólovku neodmítne, aby vzápětí ztrestal chybu brankáře sám. Už po pěti minutách si trenéři dovolí stáhnout ze hřiště elitní brka, přesto lavička náskok ještě zvýší. Prda Lukáše Kratochvíla z nabídnutého přímáku z půlky hřiště, která zapluje do vzdálenějšího dolního rohu, musí nováčka týmu hřát na duši ještě teď. Jste ve finále, Tygříci!
Branky (a asistence): 2. Beran (Ježek), 3. Ježek, 6. Kratochvíl.
 
FINÁLE
TYGŘI NERATOVICE – DUKLA PRAHA „A“ 3:2
V pohádkovém březnovém podvečeru ale zbývá napsat ještě jeden kouzelný příběh. Matyáše už začínají na tribuně svrbět nožky, a tak před semifinále přichází za trenéry s prosíkem, že by chtěl zpátky do sestavy. „Ne, Maty. Ty se vrátíš až na finále a rozhodneš ho zlatým gólem, jo?“ zní odpověď. Jak vyplněná bude! Boj o celkový triumf začíná skvěle. Po nádherné akci a Tomášově přesné rance vedeme už po pár sekundách. Jenže sotva se přehoupne minutka, je úplně zbytečně vyrovnáno, když obrana jen kouká, co s nimi útok Dukly provede. Odpověď je ale rychlá a přesná: ve třetí minutě žlutomodré tribuny burácí nad druhým tygřím zásekem. Finále zdobí turnaj, jak se na opravdové vyvrcholení sluší. Hraje se nahoru dolů a na ráně je Dukla. Průnik zprava, ulička na dorážku a je znovu srovnáno. Ke třetí brance mají blíž Tygři, zápas už ale evidentně spěje k penaltám. Trenéři pomalu dumají o trojce vyvolených, když si na svůj závazek vzpomene Maty. Chybí čtyřicet sekund a v tygřím dynamitu bouchnou saze: úprk zprava, míč daleko před sebe, rána – a gól. Na odpověď nezbývá Dukle čas. Domácí finále zkrátka Tygři umějí. Tak šup, slavit, hošani. Čeká na vás ZLATO!
Branky (a asistence): 1. Beran (Ježek), 3. Ježek, 12. Kasal.
 
fandime-vsichni-.jpg PLAY OFF
O 5.-8. MÍSTO:
Admira – Kostelec 5:1, Brandýs/Boleslav – Dukla „2004“ 3:1.
SEMIFINÁLE:
Dukla „A“ – Libiš 3:0, Tygři – Slaný 3:0.
 
O 7. MÍSTO: Kostelec - Dukla „2004“ 3:0.
O 5. MÍSTO: Admira – Boleslav 3:1.
O 3. MÍSTO: Slaný – Libiš 1:0
O 1. MÍSTO: TygřiDukla „A“ 3:2
 
 
BODOVÁNÍ TYGRŮ
Ježek 7 (4+3), Beran 4 (2+2), Kasal 1 (1+0), Kratochvíl 1 (1+0), Kraus 1 (1+0).
 
+/- BODY
Ježek 9/2, Beran 8/2, Kuliš 8/3, Krumpholc 6/2, Šprincl 3/0, Kraus 3/1, Kratochvíl 3/1, Mecera 1/0, Kasal 3/3, Košler 1/1.
 
 
ALL STARS TÝM
PETR HELÍK (Tygři Neratovice) PETR MAREK (Admira), MAREK ŠLAJCHRT (Slaný) – BEN ŠEVČÍK (Dukla) – ADAM KÁRNÍK (Libiš), DAVID KAUCKÝ (Kostelec)

    

Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/o6.o3.2o11_-_halovy_turnaj_v_Nera_r._2oo3/

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář