Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 9. 2010

Turnaj se měl původně hrát venku na trávě, resp. v případě špatného počasí na umělé trávě, nakonec se však ráno pořadatelé rozhodli, že se dění přesune do sportovní haly v Neratovicích, čímž všem týmům předčasně začala halová sezóna a rodičům hráčů starost, jak a kde zajistit klukům halovou obuv. Původně bylo na turnaj přihlášeno týmů deset, bohužel v poslední chvíli odřekl tým z Hradce Králové. Vzhledem k změnám došlo tedy také ke změně herního systému, bylo rozhodnuto, že se bude hrát každý s každým. Turnaj začínal kolem 09:30 a končil kolem 18:00 hodin, nutno říct, že to byl pořádný "zápřah" nejen pro hráče, ale také pro trenéry, pořadatele a všechny rodiče.

turnaj odehráli : Helík, Kraus, Brodský, Tomanová, Krumpholc, Kuliš, Bušinský, Kasal, Wojnar, Jašurek

 

Turnaje se zúčastnily následující týmy :

Tygři Neratovice, FC Humpolec, Bohemians 1905, FK Dukla Praha, FC Mělník, FK Junior Kralupy, FC Slovan Liberec, AFK Slavoj Podolí a FK Baumit Jablonec

 

UTKÁNÍ :

Tygři Neratovice - FK Dukla Praha  1 : 1

Náš tým nastoupil proti mužstvu pražské Dukly trošinku s přílišným respektem s velmi defenzivní taktikou s 3 obránci a dvěma útočníky. Pravdou je, že taktika vcelku dobře fungovala, resp. jsme eliminovali útočnou snahu Dukly, avšak bylo to zjevně na úkor naší útočné hry, kdy vůbec nefungovala mezihra obrana - útok. Tak jak několikrát během tohoto turnaje jsme začali dobře a s prvního útoku jsme vybojovali rohový kop. Zahrát ho šel Wojny a rozhodl se, že všechny i vlastního trenéra překvapí, svůj kop zatočil do branky, a s pomocí teče se povedlo - 1 : 0, super začátek Wojny. Další fáze utkání se změnila spíše v sérii osobních soubojů, které jsme poměrně často vyhrávali a Duklu k ničenu vážnějšímu nepouštěli. Nakonec však přesto na chvilinku zaspala obrana čehož soupeř ihned využil a vyrovnal na konečných 1:1. Přesto, začátek do turnaje nebyl vůbec špatný.

 

Tygři Neratovice - FK Humpolec  1 : 0

Na svého druhého soupeře z Humpolce jsme nejprve museli dlouho čekat, jako tým z největší dálky přijeli až po zahájení turnaje, proto se naše utkání dvakrát odkládalo. Nakonec jsme se dočkali. Začali jsme opět velmi dobře, využíc nerozkoukanosti soupeře jsme se do něj v úvodu zakousli a zatlačili. Ve třetí minutě jsme vybojovli opět rohový kop, na který si výborně naběhl z obrany Filip a překrásně zakončil prudkou nechytatelnou střelou - 1 : 0. Poté však postupně přebíral aktivitu soupeř, a my jsme hrozili spíše z brejkových situací. Konec utkání jsme však odehráli v silné defenzivě, a nebýt výborných brankářských zákroků Petra, tak jsme mohli i prohrát. Nestalo se a vítězství jsme udrželi. Začátek turnaje nebyl vůbec špatný, ze dvou utkání jsme měli již 4 body, což bylo příjemné.

 

Tygři Neratovice - FK Baumit Jablonec  0 : 1

V zápase s Jabloncem jsme narazili na tým, který si dobře dokázal balón nahrát a kombinační hrou plynule přecházet do útočné fáze. V zápase jsme od začátku tahali za kratší konec, Jablonec kombinoval a naši hoši často opouštěli své pozice, na protihráče s balónem vybíhali nerozumně dva i tři naši a jen výborný výkon obrany, ale především Petra v brance nás držel nad vodou. Do předu jsme hráli spíše na brejky, ale tu a tam se objevily také světlejší momenty, především situace, kdy se Urban po krásně přihrávce z pravě strany ocitl sám před téměř volnou brankou, avšak míč dlouho zpracovával a nakonec jeho střelu brankář soupeře zneškodnil. Jelikož soupeř již předtím vyzrál na naši obranu i brankáře, odcházeli jsme z hřiště jako poražený, ale s hlavou vztyčenou.

 

Tygři Neratovice - FC Slovan Liberec  0 : 2

Přestože jsme doufali, že s týmem z Liberce se o body popereme, hned od začátku jsme ztratili iluze. Liberečtí nás přehrávali jak svou kombinační hrou, na kterou jsme zjevně nestačili a občas jsme běhali trošku zmateně za míčem, tak důrazem. Navíc, nás trošku opustilo štěstí v osobních soubojích, více jsme jich prohrávali takže měl náš brankař plné nohy a ruce práce. V tomto utkání se také nedařilo Petrovi dobře rozehrávat míče, jeho výkopy z ruky i ze země končili často na kopačkách soupeře a vážným nebezpečím před naší brankou. V této souvislosti je nutno říct, že soupeř, tak jako hráči mužstev předchozích byl většinou o hlavu větší, a budil tím u našich hráčů viditelný respekt. Přestože jsme se snažili bojovat a pozorně bránit, soupeř si nakonec našel dvakrát cestu do naší branky a zaslouženě v utkání zvítězil 2:0.

 

Tygři Neratovice - FK Junior Kralupy  1 : 1

V tomto utkání jsme se setkali se svým známým soupeřem z Okresního přeboru Kralupy, přičemž tento soupeř byl navíc dnes poprvé výškově srovnatelný s naším, ba někdy i menší. Avšak nutno říct, že hráči Kralup svou výšku nahrazovali fotbalovou šikovností a velkou bojovností po celé utkání. Náš tým začal velmi dobře, často jsme soupeře přehrávali, především rychlou hrou po křídlech, ale poprvé v turnaji jsme všem ukázali, že dokážeme i kombinovat, míč si přihrát a přenést hru z jedné strany na druhou. Po jedné rychlé akci po pravé straně, kdy nádherně míč zatáhl Maty, uvolnil se a pěkně přihrál před brankou volnému zakončujícímu Bůšovi, jsme se dostali do zaslouženého vedení. Poté jsme ještě několikrát soupeři zahrozili, avšak se nám již brankáře soupeře překonat nepodařilo. Ke konci jsme viditelně zvolnili, nechali soupeři více prostoru, který toho bohužel dokázal využít, a minutu před koncem se výborně hrající kralupský, nám dobře známý Ruda, dokázal prosadit mezi 4 našimi, pouze koukajícími hráči, a střelou k tyčce vyrovnat. Nakonec jsme se ještě museli bát, abychom výborně rozehraný zápas neprohráli, když po faulu na soupeře nedaleko od naší branky rozehrání standartky soupeře zastavila závěrečná siréna. Výkon moc dobrý, ale zbytečně inkasovaný gól zanechal trošku nepříjemný pocit. 

 

Tygři Neratovice - AFK Slavoj Podolí  0 : 1

Následující soupeř byl sice o hlavu větší, avšak na základě předešlých výsledků, jsme měli být spíše favoriti utkání. Bohužel se hned v úvodu utkání ukázalo, že tomu tak nebude. Naši hoši se soupeře viditelně báli, nechávali mu všude moc prostoru a nedokázali snad vyhrát jediný osobní souboj. Celý zápas byl provázen šňůrou osobních soubojů u mantinelů, které jsme však vždy prohráli a soupeř se dostával k ohrožení naší branky. Útočníci vůbec nepomáhali obraně, pokaždé když ztratili balón, zůstali stát a koukali co s tím obrana udělá. Bohužel, ani obrana zápas dobře nezvládala, oba obránci často chodili najednou na jednoho útočícího protihráče, zanechajíc další hráče soupeře bez dozoru před naším gólmanem. Jak se dalo čekat, soupeř toho také využil a z obdobné situace utkání rozhodl a zápas naprosto zaslouženě vyhrál. Tento zápas byl, co do předvedené hry, bojovnosti a taktiky naprosto nejhorší z na turnaji odehraných, a trenér musel to co zažil dlouho rozdýchávat .

 

Tygři Neratovice - Bohemians 1905  0 : 4

Bohemka byla zatím v dosavadním průběhu turnaje nejlépe hrajícím týmem, kráčejícím vcelku suverénně za vítězstvím v turnaji. Do zápasu jsme šli především s tím, abychom se nedali lacino a ukázali, že fotbal hrát umíme. Do té doby chytajícího brankáře Petra vyměnil Míša a oba dva ukázali, že dobře zvládají hrát na obou postech. Zápas jsme začali velmi sympaticky a z prvního útoku jsme mohli s troškou štěstí i skórovat. Od uvodního hvizdu jsme bojovali a také plnili taktické pokyny trenéra, znějící hlídat si každý hráče a nenechat se zatáhnout do obíhání nahrávajích si hráčů soupeře. Přes náš sympatický výkon a opravdu velkou bojovnost jsme však na soupeře nestačili. Líbivou kombinační hrou a výborným pohybem na hřišti se soupeř několikrát propracoval naší snaživou obranou a skóroval. Míša několikrát svým zákrokem tým podržel, až na jeden gól, kterému pouze asistoval svým pohledem, přestože stačilo natáhnout ruku, bohužel Bohemku by v tomto utkání nevychytal snad ani Petr Čech z Chelsea.

 

Tygři Neratovice - FC Mělník  1 : 2

V posledním utkání turnaje jsme narazili na tým z Mělníka, o kterém jsme věděli že je velmi dobrý, hraje technickou kombinační hru a především není vzrůstem větší jak my. Pikantní na utkání bylo navíc to, že tento soupeř hraje stejnou soutěž (Okresní přebor) jako my, pouze je nalosován ve druhé skupině, kterou v současné době s přehledem vede. Dá se tak očekávat, že se v blízké době potkáme také v důležitém mistrovském utkání. Začátek jsme opět měli z říše snů, hned v první minutě utekl Maty po pravé straně a jak se již stalo zvykem z velmi prudkého úhlu vystřelil a zavěsil nekompromisně pod dřevno. Zaskočeného soupeře jsme poté dlouhou dobu drželi vcelku pod kontrolou, naopak jsme sami měli několik dobrých příležitostí. Bohužel jsme své příležitosti ani tentokrát nevyužili a jak se stává, kdo nedá dostane, soupeř po hezké akci vyrovanal. Následně byla hra velmi vyrovnaná a zápas směřoval spíše k asi zasloužené remíze. Bohužel půl minuty před koncem utkání se střílený balón soupeře odražením dostal se štěstím k naprosto nehlídanému hráči soupeře a ten před volnou brankou nezaváhal a utkání zvrátil na stranu Mělníka.

Po této smolné porážce jsme tedy museli čekat na výsledek utkání Podolí - Jablonec, abychom se dověděli zda skončíme na domácím turnaji poslední, nebo předposlední. Je však nutno říct, že není třeba naše nepříliš pěkné umístění na turnaji brát příliš černě, především je nutno se ponaučit a zaměřit se na naše, dnes odhalené slabiny, zlepšit kombinační hru, pohyb na hřišti a souhru brankář-obrana-útok, resp. brankář-obrana, kde to hodně skřípe. V každém případě jsme dnes, v utkáních proti velmi kvalitním soupeřům, hrajícím fotbal většinou delší dobu než my, neudělali žádnou ostudu a ukázali jsme, že fotbal hrát taky umíme.

 

Konečné pořadí :

 

1. Bohemians 1905

2. FK Baumit Jablonec

3. FC Mělník

4. FC Slovan Liberec

5. FK Humpolec

6. FK Dukla Praha

7. FK Junior Kralupy

8. FK Tygři Neratovice

9. AFK Slavoj Podolí 

 

 

 

 

   

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář