Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 12. 2010

PRVNÍ DOMÁCÍ ZLATO!

aneb Jak jsme se s nožem na týle vyškrábali v neratovické hale až na úplný vrchol

Na startu turnaje černá tma, která se za čtyři hodiny změní ve třpytivě zlatou jízdu. Tribuny neratovické haly s úžasem zírají, jak stejní Tygři, kteří zahájili turnaj porážkou s Mladou Boleslaví, potřebují pouhopouhých 114 sekund od úvodního hvizdu finále, aby zdemolovali teplický Junior. Cesta za prvním triumfem z domácí půdy byla dost křivolaká, hodně dramatická, ale o to sladčí!

 

Osm turnajů v neratovické hale = šesté, šesté a čtvrté místo loni, následované dvěma stříbry a čtvrtou, šestou a dvěma osmými pozicemi letos. Na desátý pokus to konečně klapne! Ještě víc než těžké zlaté placky do sbírky v nás po odpoledním mikulášském turnaji mladších přípravek – jen týden po triumfu v Jičíně – zůstávají nádherné vzpomínky: třeba jak Maty posílá přímák pod víko, Wojny vyškrabává pět sekund před koncem jistý vyrovnávací gól a šokovaný trenér Hradce Králové nechápe, jak mohl jeho do té doby suverénní tým s bilancí přes pět gólů na zápas padnout 0:1. Ale popořádku...

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA B

TYGŘI NERATOVICE – MLADÁ BOLESLAV 0:2

„Tak to byl ceres, kluci,“ říkají si Tygříci v šatně poté, co si kouč Vráťa nebere servítky a na jediném z devítky hráčů nenechá suchou nit. Ale není divu. V úvodním utkání neplníme v podstatě žádný z pokynů, běháme všude a nikde a soupeř nás školí – v kombinaci i z produktivity. My zazdíme všechno. Už po pár sekundách líže Tomášova střela zvenčí tyčku a je tu trest číslo 1 – nepřesný výkop Wojnyho uklízí modrobílí Škodováci poprvé do naší sítě. A když Maty v páté minutě zakončuje sólo z půlky hřiště střelou vedle levé tyčky, přichází trest číslo 2: Mára se nedomluví na beku Urbym a míč se třepetá v naší brance znovu. Na zvrat nemáme, zvlášť když Tomáš zahazuje 100 % šanci v desáté a Maty útok z křídla v poslední, dvanácté minutě. Hned po úvodním střetnutí máme nůž na krku: pokud chceme medaili, je pro nás už druhý zápas bojem o všechno. A my ji chceme!

TYGŘI NERATOVICE – SLOVAN LIBEREC 4:1

Zvýšený hlas Vráti z naší šatny zabírá. Proti Severočechům je na hřišti úplné jiné mužstvo: o třídu lépe zahraje jak úvodní šestka Wojny – Mára, Urby – Buša – Maty, Tomáš, tak trojka David, Meci, Vráťa naskakující z lavičky. Naše šestnáctka, narozdíl od premiéry zase lítavá, jak ji známe, rozradostňuje trenéry i rodiče a prarodiče na tribunách už v první minutě. Ve třetí nás po rohu soupeře zachraňuje pravá tyč a narozdíl od prvního duelu trestáme tentokrát my: Wojny posílá přesný výkop do běhu Tomášovi a blonďatá čtrnáctka zvyšuje na 2:0. Nejhezčí akci zápasu po ose Urby – Tomáš – Maty ze sedmé minuty chybí jen gól. Ten o chloupek uniká i Tomovi po skvělém průniku přes dva beky, ale ještě ve stejné osmé minutě Matyáš přece jen zvyšuje na 3:0 a Tomíno vzápětí posílá Slovan do kolen. První drápek na záchranné medailové misi zasekáváme s bravurou a až na jednu přesnou ránu Liberce dohráváme v pohodě – na kopačkách Vráti, který pálí dvě tutovky v 11. a 12. minutě, snad až příliš bohorovné.

Branky: 1. a 8. Kasal, 5. a 9. Beran.

TYGŘI NERATOVICE – SOKOL LIBIŠ 4:2

Ale je tu ještě jeden úkol: potvrdit postup do semifinále proti outsiderovi skupiny. Začínáme, jako by nešlo o Libiš, ale Spartu se Slavií dohromady: Maty dobíhá na pravém křídle zdánlivě ztracený míč, centruje před prázdnou Tomášovi a vedeme. Uteče minuta a naše brka na hrotu akci opisují doslova přes kopírák – 2:0. Když Maty v duchu hymny posílá volej do víka a Buša přímo z rohu zvyšuje na 4:0, můžeme slavit. Snad jen Wojny si říká, že jesličky, jimiž kompletuje soupeř výsledek na 4:2, dostává dneska naposledy. A že to tak taky bude...

Branky: 2. a 3. Beran, 5. Kasal, 6. Bušinský.

 

DALŠÍ VÝSLEDKY: Mladá Boleslav - Slovan Liberec 3:0, Mladá Boleslav - Sokol Libiš 4:1, Slovan Liberec - Sokol Libiš 2:1.

TABULKA: 1. Mladá Boleslav (9:1) 9, 2. TYGŘI NERATOVICE (8:5) 6, 3. Slovan Liberec (3:8) 3, 4. Sokol Libiš (4:10) 0.

SKUPINA A: Hradec Králové – Junior Teplice 1:1, Brandýs nad Labem 4:0, FK Neratovice 11:0, Junior Teplice - Brandýs nad Labem 2:1, FK Neratovice 6:0, Brandýs nad Labem - FK Neratovice 1:1.

TABULKA: 1. Hradec Králové (16:1) 7, 2. Junior Teplice (9:2) 7, 3. Brandýs nad Labem (2:7) 1, 4. FK Neratovice (1:18) 1.

 

SEMIFINÁLE

TYGŘI NERATOVICE – HRADEC KRÁLOVÉ 1:0

Play-off je nová soutěž. Tuhle starou pravdu potvrdí neratovický turnaj do puntíku. Mladá Boleslav, která jediná postupuje do semifinále se třemi výhrami, skončí nakonec bez medaile. Zato Tygři, podle dosavadního průběhu papírově nejhorší semifinalista, se vyškrábou až ke zlatu. Základ všemu přichází v nejdramatičtějším duelu celého turnaje. Hradec si postup vybojoval výhrou 4:0 nad Brandýsem a na boje o medaile rovnal mířidla výhrou 11:0 nad nejmladším celkem z Neratovic. Jestli ale spíš nevystřílel prach... Trenéři zakládají naši strategii na bezchybné obraně a pokrytí nejlepšího střelce turnaje Matyáše Benáka. Když se k tomu přidá životní výkon Wojnyho v brance, stane se nevídané: nejútočnější mužstvo dne nedá v semifinále gól a jde z kola ven! Start patří nám, v čase 0:16 se protahuje Tomáš zleva, jeho parádní střelu vytahuje na poslední chvíli gólman. Favorit se před naší branku dostává až v polovině třetí minuty a hned to smrdí. Zlatý osud se láme mezi pátou a šestou minutou. Tygří výpad končí hvizdem rozhodčího a Matyáš nařízený přímák posílá s tečí k tyči. Naše radost trvá jen pět sekund, než sudí nařídí standardku opakovat. Matyáš kroutí kop ještě lépe a ten zapadá decimetr pod břevno – 1:0! V osmé minutě může Maty po dlouhém výkopu vynervované publikum utišit, míč ale posílá vedle a soupeř rozpoutává peklo. V deváté minutě chytá Wojny čistý gól z šesti metrů, v desáté vrací sudí rozhodčí výhodu přímáku i Hradci a trenéři podruhé raději zavírají oči. Drama vrcholí v poslední minutě. Když pět sekund před sirénou Wojny neskutečně vytahuje přesnou trefu hradecké drtičky pár centimetrů nad břevno, letí na plochu modrožlutá radost. Další horolezecký drábek do sbírky, došplhali jsme do finále!

Branka: 6. Kasal.

 

FINÁLE

TYGŘI NERATOVICE – JUNIOR TEPLICE 3:2

I druhé semifinále staví předpoklady na hlavu. Dosud jen vítězná Mladá Boleslav vůbec nestačí na Teplice. Stejně jako Hradec Tygrům nedokáže dát Junioru gól, sama chytá tři a vyvrcholení turnaje tak patří druhým celkům základních skupin. Skóre 3:0, které slaví Teplice po semifinále, jim svítí už po necelých dvou minutách finále, leč obráceně: tři nula pro Tygry. Čas 0:27, rozehraný přímák po faulu Buši odráží obrana na Tomáše a ten proměňuje sólo s bravurou slávisty. Tabule ukazuje 0:54, když Tomíno „letadýlkuje“ po palubovce podruhé – pohotová dorážka a 2:0. Časomíra odkrajuje přesně minutu, Maty bere žluťáskům míč a suverénně proměňuje sólo – 1:54 a Junior vypadá na ručník. Ale jen vypadá. Z lavičky naskakující levé křídlo kanárků se obtáčí kolem Máry a i dlouhý Wojny je krátký. Půlka finále – 3:1. Hosté cítí šanci, tlačí, ale obrana Marek + Urby i střídající David drží. V předposlední minutě se přece jen Junior prosazuje, jakoby nebylo náběhů na infarkty za celý turnaj dost. Minutu před koncem ale Maty raději ukusuje kus míče a třicet sekund do sirény skáče Wojny po hlavě do parket, než by si Tygři nechali zlatý sen utéct. Povede se! Po prvomájovém Slaném, předprázdninovém Málkově, srpnových Lobkovicích a listopadovém Jičíně si jdou Tygři pro své páté turnajové zlato – první doma!

Branky: 1. a 1. Beran, 2. Kasal.

 

DALŠÍ ZÁPASY O KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

DRUHÉ SEMIFINÁLE: Junior Teplice - Mladá Boleslav 3:0.

O 5.-8. MÍSTO: Slovan Liberec - FK Neratovice 5:0, Brandýs nad Labem - Sokol Libiš 3:2.

O 7. MÍSTO: Sokol Libiš - FK Neratovice 5:0.

O 5. MÍSTO: Slovan Liberec - Brandýs nad Labem 3:1.

O BRONZ: Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0.

 

ALL STARS TÝM TURNAJE:

1 – Martin Fiala (Teplice), 12 – Matěj Karásek (Liberec), 7 – Radek Škorpil (Brandýs), 8 – Vojtěch Stránský (Mladá Boleslav), 11 – Matyáš Benák (Hradec Králové), 16 – Matyáš Kasal (Tygři Neratovice).

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář