Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 2. 2011

Velké neratovické počítání se zlatým tygřím součtem

aneb Jak jsme ukořistili zlato navzdory pěti poztráceným bodům

zlato.jpgBývají turnaje plné bojovnosti a krásné hry, za něž čeká potlesk tribun a nejlépe pak zlatá odměna na konci. Dva měsíce po jednom takovém (Hradec Králové 1:0 v semifinále, Teplice 3:2 ve finále - pamatujete?) si Tygříci zlatý úspěch před vlastním publikem zopakovali. Šestého února 2011 ale bylo jinak úplně všechno. Suverénně rozjetý turnaj modrožlutí v posledních dvou zápasech totálně pokazili, přesto jim divoké počítání v zamotané tabulce nakonec vyneslo čtvrté zlato sezony.

 

Srpen: famózní lobkovický výkon v posledním zápase se Slaným = zlato číslo 1.

Listopad: vítězná jízda v Jičíně s finálovou tečkou 7:2 nad Libercem = zlato číslo 2.

Prosinec: škrábání se základní skupinou k nezapomenutelnému play off = zlato číslo 3.

Ve srovnání s nimi působí čtvrtý triumf sezony a zároveň druhý domácí a šestý celkově jako Popelka. Proč? Zlato padá Tygrům do klína jen díky vydatné pomoci outsiderů, kteří obírají o body další aspiranty na nejcennější kov. Vydejte se počítat s námi...

  

TYGŘI NERATOVICE – SOKOL LIBIŠ 2:0

V podstatě celý zápas tráví Tygři před brankou Libiše, ale pojistka na rychlé vedení 1:0 ze druhé minuty ne a ne přijít. Místo sítě se napínají břevna, zvlášť to Tomášovo po krásné přihrávce od Matyáše je výstavní. Druhé branky se domácí dočkají až deset sekund před koncem po Petrově výletu z branky a přesném uvolnění Matyho. K menšímu střeleckému vyjádření tlaku nutno podotknout, že ve zbylých čtyřech duelech dostane Libiš jediný gól...

Branky (a nahrávky): 2. a 12. Kasal (Beran a Helík).

  

TYGŘI NERATOVICE – FC LOBKOVICE 4:0

zlato-tygri---lobkovice-4-0.jpgAč to tak v této fázi turnaje nevypadá, právě tady se láme chleba, který při rovnosti bodů upeče dozlatova ten, kdo si vystřílí nejlepší skóre. A vítězství 4:0 působí ve změti ostatních výsledků jako plážová brazilská reprezentace v zasněžené českém únoru. Vést můžeme po devíti sekundách, Matyáš ještě tutovku pálí. Když ale Kuba během půlminutky dvakrát protočí slavné letadýlko na gólovou oslavu a Maty ještě do půlky rozsvěcuje trojku, spěje zápas k jasné výhře.

Branky (a nahrávky): 3., 4. a 11. Třeštík (Beran a Kasal), 6. Kasal (Beran).

  

TYGŘI NERATOVICE – SK SLANÝ 3:0

Tygři jsou na vlně a tlak konečně podtrhávají efektními kombinacemi. Líbí se víc ta po ose Kulihrach – Tomíno na 2:0, nebo Kuba – Maty na 3:0? Po třech zápasech míří domácí s devíti body a skóre 9:0 k vítězství v turnaji. Místo příjemné dálnice se to ale rozhodnou vzít v posledních dvou utkáních za zlatem přes šutry, bodláky a trenérské nervy.

Branky (a nahrávky): 6. Třeštík, 8. Beran (Kuliš), 11. Kasal (Třeštík).

  

TYGŘI NERATOVICE – FORWARD ONE DĚČÍN 3:4

Jak je po celý den Děčín děravý dozadu, tak řádí i dopředu. Tygři ale využívají první záležitosti málo, zatímco k té druhé pomáhají školáckými chybami Forwardu až běda. Snad už osmou tutovku turnaje pálí hned v úvodu před prázdnou brankou Tomíno a Děčín trestá. Ve zmatečném závaru Helčus chytá dva jisté góly za sebou, obrana se ale jen dál dívá a třetí dorážka už je logicky gólová. Matyášovi sice stačí na vyrovnávající odpověď půlminutka po rozehrávce, jenže do minuty už je to zase 1:2, když trenéři při rohu hostí marně křičí, že je nutné pokrýt všechny tři útočníky, ne jen dva. Modrožlutí kupí chybu za chybou a zatímco dosud za šestatřicet minut nedostali gól, teď se jim po šesti minutách s Děčínem třepetají v síti už čtyři! Zbývají ještě tři a půl minuty a Kuba krásnou rybičkou-hlavičkou uklízí na 2:4 Matyášovu střelu do tyče. A pořád ještě dva a půl, když Jakub uklízí do branky i Matyho přímák zprava – 3:4. Nejblíž k vyrovnání má v čase 11:30 Kulišák, prdu zprostředka vysílá slušnou, na bodovém kontě Neratovic ale zasvítí nečekaná nula.

Branky (a nahrávky): 3. Kasal, 9. a 10. Třeštík (na obě Kasal).

  

TYGŘI NERATOVICE – BRANDÝS/BOLESLAV 1:1

Turnaj se zamotává víc a víc. Děčín může navzdory výhře nad Tygry na zlato v podstatě zapomenout, po prohře s Brandýsem totiž odevzdává dva body i Lobkovicím (4:4). Jenže ani Boleslav zaváhání soupeřů nevyužívá a prohrává s Libiší 0:1. Matematika posledního pátého kola turnaje nabízí několik řešení. Výhra ve vzájemném zápase staví buď Tygry nebo Brandýs na první místo. Remíza otevírá šanci i Libiši, která se díky třem výhrám 1:0 dostává po čtyřech kolech také na devět bodů. Zprvu to vypadá na zlaté domácí repete. Vedení, které zařizuje Jakub už svým sedmým gólem na turnaji po sólu z půlky hřiště, do něhož ho posílá hlavní zametač týmu Kulihrach, ale Tygři neudrží. Vyrovnávací gól dvě a půl minuty před koncem je přesně tím podle hesla nedáš – dostaneš. Po remíze 1:1 tak musí zlatou tajenku rozluštit až střetnutí Libiše s Děčínem. Oranžoví potřebují k celkovému triumfu tři body jakýmkoliv způsobem, Děčín výhru o osm a víc gólů. Nestane se ani jedno. Forward vítězí 1:0, posouvá se na bronzovou pozici a Tygrům zařizuje ve velkém neratovickém počítání zlatý součet.

Branka (a nahrávka): 4. Třeštík (Kuliš).

 

VŠECHNY VÝSLEDKY TURNAJE

TYGŘI-Brandýs/Boleslav 1:1, Děčín 3:4, Libiš 2:0, Lobkovice 4:0, Slaný 3:0. BRANDÝS/BOLESLAV-Děčín 4:2, Libiš 0:1, Lobkovice 2:0, Slaný 1:0. DĚČÍN-Libiš 1:0, Lobkovice 4:4, Slaný 2:1. LIBIŠ-Lobkovice 1:0, Slaný 1:0. LOBKOVICE-Slaný 0:0.

 

KONEČNÉ POŘADÍ

1. TYGŘI NERATOVICE 13:5 10, 2. FK Brandýs/Boleslav 8:4 10, 3. Forward One Děčín 13:12 10, 4. Libiš 3:3 9, 5. Lobkovice 4:11 2, 6. Slaný 1:7 1.

 

ALL STARS TÝM TURNAJE

 

zlato-all-stars-tym.jpg

Jan Kuliš Neratovice, Marek Matyáš Slaný, Jan Vait Děčín,

Adam Novák Libiš, Jaroslav Škoda Lobkovice, Šimon Svoboda Brandýs.

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ

1. Třeštík 8 (7+1), 2. Kasal 8 (5+3), 3. Beran 4 (1+3), 4. Kuliš 2 (0+2), 5. Helík 1 (0+1).

 

+/- BODY

1. Třeštík 13/4, 2. Kasal 13/5, 3. Kraus 10/2, 4. Kuliš 12/5, 5. Beran 11/4, 6. Bušinský 4/3, 7. Mecera 2/2.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář