Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. 1. 2011

A medailová sbírka je po kupě

aneb Jen dvě pražské Sparty byly lepšejší

Museli si skoro rok počkat, ale povedlo se! Po premiérovém stříbru z loňského ledna, zopakovaném ještě v březnu a měsíc starém historickém zlatu si v domácí neratovické hale došli TYGŘÍCI na prvním turnaji roku 2011 konečně i pro poslední chybějící kov. Cesta k němu vedla přes tři dramata vyhraná o jediný gól a dvě statečná vzdorování slavným týmům z Letné. Za bílou Spartou A a rudou B si doma pod střechou konečně pověsili na krk i medaile utavené z bronzu.

sbirka-je-komplet.jpg

bronzovy-tym--pripravka-2003-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA

TYGŘI NERATOVICE – SOKOL LIBIŠ 2:1

Se známým sokem máme od začátku jasnou převahu a po krásné akci Tomína s Matym rychle vedeme. Klid může na ospalé dušičky nedělní půl osmé hodiny ranní rozlít Tomáš, ale dvě obří šance ve čtvrté minutě uklízí nad. Pojistku tak naše rozzuřená čtrnáctka posílá do sítě až v půlce dvanáctiminutového mače. Třetí bingo má na kopačce po parádně rozehraném rohu znovu Tomáš. Leč tutovku pálí a necelé tři minutky před koncem po nedorozumění obrany, které hasí dalekým vyběhnutím z branky Peťa, Libiš trestá. Výhru o gól udržíme a do tabulky si připisujeme důležité tři body.

Branky (a asistence): 3. Kasal (Beran), 7. Beran.

 

TYGŘI NERATOVICE – FK BRANDÝS/BOLESLAV 1:0

Zápas o postup. Boleslavští sice měří v průměru o deset čísel víc, ale fotbalové dovednosti patří nám. Roli spalovače tutovek přebírá od Tomína Buša. Na konci čtvrté minuty jde úplně sám, ale míč mu sklouzne. Na startu osmé minuty běží nikým neohrožován za balonem dokonce z půlky hřiště, ale šance končí jeho spojeným klubkem s brandýským gólmanem. A třetí loženku pálí Buša v čase 7:58, když jeho teč jen lehce líže tyčku. Zbývají už jen tři minutky a rozhodnutí na sebe bere výjimečný bek Matyáš. Na časomíře svítí 8:50, kdy mu po rohu chybí půl kroku, přesně za minutu se ale typicky protahuje kolem čáry a suverénně zakončuje – 1:0. Brandýs se k první šanci dostává až sto sekund před koncem. Helčus se ale vyznamenává. Jenže když Jakub v poslední minutě zahazuje dvě tutovky za sebou, soupeř trestá. Jeho trefa však přichází v čase 12:00,50, kdy už se halou rozléhá závěrečná siréna a sudí rezolutně rozpažuje.

Branka: 10. Kasal.

 

TYGŘI NERATOVICE – AC SPARTA PRAHA „B“ 0:3

Šest bodů Sparta, šest bodů Tygři, zbývající konkurenti před vzájemným duelem na nule. Už před posledním střetnutím ve skupině je jasné, že půjde jen o lepší pozici dvou postupujících semifinalistů. Zápas vypadá, jak se čekalo. Sparta tvoří hru, my hrajeme na brejky – a že jich bude! Letenští vedou od první minuty, ve druhé může po prvním z úniků srovnat Tomáš. Ve čtvrté rudí zvyšují, v šesté a hned v sedmé má ke gólům podobně blízko Maty. Zatímco my tři šance zahazujeme, Spartě se trojka rozsvítí. Konec duelu je náš, po rohu v posledních sekundách už zvedáme ruce po dělovce Meciho, ale ze všeho je „jenom“ penalta přicházející přesně se sirénou. Honzík svou velkou dětskou fotbalovou příležitost – skórovat proti Spartě – uklízí z pokutového puntíku vedle tyče...

 

DALŠÍ VÝSLEDKY

Sparta Praha „B“ - Brandýs/Boleslav 7:1, Sparta Praha „B“ - Libiš 9:0, Libiš - Brandýs/Boleslav 0:0.

TABULKA

1. Sparta Praha „B“ (19:1) 9, 2. TYGŘI NERATOVICE (3:4) 6, 3. Brandýs/Boleslav (1:8) 1, 4. Libiš (1:11) 1.

DRUHÁ SKUPINA

Sparta Praha „A“ - Admira Praha 7:1, Labský Kostelec 4:0, AFK Milovice 5:0. Admira Praha - Labský Kostelec 1:0, AFK Milovice 2:1. Labský Kostelec - AFK Milovice 2:2.

TABULKA

1. Sparta Praha „A“ (16:1) 9, 2. Admira Praha (4:8) 6, 3. Labský Kostelec (2:7) 1, 4. AFK Milovice (3:9) 1.

 

SEMIFINÁLE

TYGŘI NERATOVICE – AC SPARTA PRAHA „A“ 1:4

S bílou Spartou už je produktivita lepší. Po 105 sekundách a chybě na pravé straně sice prohráváme, ale do půlminutky je srovnáno, když Matyáš dneska potřetí přesně zakončuje jeden z mnoha svých průniků kolem mantinelu. Podobně se ale prosazuje i letenský expres a v půlce čtvrté minuty je to 1:2. Vyrovnání má na startu té páté znovu Maty, jeho přímák však vytahuje sparťanský gólman. A přichází trest: po smolné dorážce prohráváme o dva. Zbývá však ještě sedm a půl minuty, snaha nám nechybí, nasazení jakbysmet, leč síť se rozvlní už jen jednou – a ještě ta naše. Třetím střelcem týmu se může stát na své narozeniny skvěle hrající Kulišák, jenže ani jeho přímák za svá záda brankář Sparty nepustí. I tak Tygříci odcházejí ze semifinálového bojiště se zvednutými hlavami. Však jsou jediným týmem turnaje, který oběma Spartám statečně vzdoroval a uhrál s nima dva nejlepší výsledky...

Branka: 3. Kasal.

 

O BRONZ

TYGŘI NERATOVICE – FK ADMIRA PRAHA 2:1

... proto si také tolik věří na boj o bronzové medaile. Zodpovědný začátek a dvě brilantně provedené a jistě zakončené sóloakce našich dvou hlavních šutérů znamenají, že už po třech minutách máme k nádherným plackám blíž – 2:0! Skvělý výkon opět předvádějí Kulišák na beku a Helčus v bráně. Pravda, dva admirácké ohně v půlce zápasu řeší na poslední chvíli a rychlou akci čtyřiasedmdesát sekund před koncem nevyžehlí ani oni. Ale placku, jež tak krásně završí naši kompletní medailovou sbírku z turnajů v neratovické hale, už nám nikdo nevezme. Tak šup pro bronz, Tygříci!

Branky: 2. Kasal, 3. Beran.

 

ZÁPASY O KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

SEMIFINÁLE: SPARTA „A“ - TYGŘI NERATOVICE 4:1, Sparta „B“ - Admira 5:0.

O 5.-8. MÍSTO: Milovice - Brandýs/Boleslav 1:1 (penalty 3-2), Libiš - Kostelec 2:1.

O 7. MÍSTO: Brandýs/Boleslav - Kostelec 2:1.

O 5. MÍSTO: Milovice - Libiš 0:0 (penalty 4-3).

O BRONZ: TYGŘI NERATOVICE - ADMIRA 2:1.

FINÁLE: Sparta „A“ - Sparta „B“ 2:1.

 

ALL STARS TÝM TURNAJE

Kryštof Ludín (AFK Milovice) – Honza Kuliš (Tygři Neratovice), Petr Marek (Admira Praha), Adam Boček (Sparta Praha „B“), Denis Alijagič (Sparta Praha „A“), Jan Trédl (Sokol Libiš).

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ:

1. Kasal 4 (4+0), 2. Beran 3 (2+1).

+/- BODY:

Košler 1/2, Mecera 1/2, Polka 1/2, Kasal 6/8, Bušinský 5/7, Třeštík 5/7, Kuliš 6/9, Beran 5/8.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář