Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 12. 2010

Milovická bramboračka

aneb Jak jsme v bílé zimě uvařili čtvrté místo na trávě

milovice-11.-12.-2010--4.-misto-.jpgmilovice-11.-12.-2010-.jpg

 

Řekli byste, že je tygr schopný spořádat za jednu noc přes třicet kilogramů masa a na rozdíl od ostatních kočkovitých šelem žere často i to zpola zetlelé? Jaký to je tedy nápad krmit ho bramborami! Přesto mu tu a tam tuhle stravu předhodíme. Na turnaji žákovských přípravek ročníku 2002 jsme našemu maskotovi naservírovali onu neoblíbenou vegetariánskou medaili přesně po dvou měsících a dvou dnech od čtvrtého místa v Pečkách. Na naši obranu budiž řečeno, že jsme o bronz bojovali až do posledního zápasu s Jabloncem.

 

Už dlouho nebylo ve středních Čechách tolik sněhu jako letos. Přesto si Tygříci dva týdny před Vánoci zase jednou obuli kopačky se špunty a vyrazili na trávu. Turnaj v Milovicích patří k těm z mála, které se i pod střechou odehrávají na umělce. Pomalejší hra, navíc jen pro čtyři hráče v poli, nám dala zabrat. Nakonec ale stačilo trochu štěstíčka v posledním zápase a mohli jsme naši bohatou srpnově-podzimní sbírku rozšířit o sedmou medaili. Domů jsme si ale odvezli placku z brambor.

 

TYGŘI NERATOVICE – ČAFC PRAHA 1:1

Spousta zahozených gólovek, toť příčina úvodní remízy s jedním z historických nejstarších týmů u nás - Českým Athletic Football Clubem z Královských Vinohrad, založeným už v devatenáctém století. V úvodu nás žlutí hoši dostávají pod tlak, zvoní i na tyč, ale od poloviny čtvrté minuty se karta obrací. Wojny nejprve předkládá tutovku Kubovi, ale z nájezdu dvou Tygrů na brankáře se rodí jen potlesk pro gólmana ČAFC. Další šanci na prolomení stavu 0:0 má na začátku sedmé minuty Wojny, oblouček posílá dvacet čísel vedle tyčky. Následnou rozehrávku trefuje brankář Pražanů přímo na kopačku Jakuba a v čase 6:46 vedeme. Úplně stejnou minelu si neodpustí po devíti odehraných minutách ani naše jednička, naštěstí rána končí podruhé na tyči Petrovy branky. Nula na jeho kontě přesto nevydrží. Na konci desáté minuty ztrácí Filip míč u pravé lajny, oba útočníci ČAFC tak jdou sami na posledního obránce Davida a je to 1:1. Poslední třetina čtrnáctiminutového duelu patří nám, přesně po jedenácti odehraných minutách má na kopačce vítěznou trefu Wojny, za minutu se zleva řítí za gólem i Tomáš, ale pálíme obě šance, takže nakonec můžeme být rádi, že nás nepotká trest: minutu a půl před koncem vychytá tutovku Vinohradských Petr a oba celky si připisují do tabulky turnaje hrajícího se systémem každý s každým po bodu.

Branka: 7. Třeštík.

 

TYGŘI NERATOVICE – ABC BRANÍK 1:8

Raději zapomenout! Petr si to chce po až na jeden výkop paradním výkonu s ČAFC vyzkoušet v poli, rukavice si bere Mára - a tenhle tah nevyjde. Bróďovi otráví výkon v brance celá sestava, snad desetkrát ho nechá na holičkách, takže se rodí jeden z nejhorších výsledků našich dějin. Poprvé se míč v síti třepetá po půlminutě, kdy Urby nezvládá jednoduchý odkop a Markovi proklouzne lehká střela pod rukou. Vyrovnat může ve třetí minutě Helčus, ale jeho průnik zprava zvoní o tyč - a přichází trest. Útok se zapomene, půl obrany propadne a Braničtí se řítí dva na jednoho - 0:2. Hra nahorů dolů pokračuje, v páté minutě se valí sami na bránu pro změnu Petr s Tomášem, ke gólu mají krůček, ale neudělají ho a stíhá nás třetí trest: Mára neudrží ránu z dálky a dorážka už je pro oranžové, kteří na úvod turnaje smetli Brandýs 7:0, pohodičkou. Trenéři se začínají obávat debaklu, ze zahajovací sestavy Wojny, Urby - Tomíno, Helčus střídají jen Tomáše za Kubu, i ta ale v sedmé minutě chytá čtvrtý kousek a střídající obrana Filip - David vzápětí pátý. Zdá se, že to Braníku, který nakonec turnaj vyhraje bez ztráty bodu, stačí. V předposlední 13. mintě kvartet David, Wojny - Petr, Jakub snižuje na 1:5, v posledních šedesáti sekundách ale předvádíme nejtragičtější minutu, jakou si vůbec dokáže Tygr představit a z arény odcházíme jak spráskaní psi.

Branka: 13. Třeštík. 

 

TYGŘI NERATOVICE – SOS HÁJE 1:3

Ve třetím duelu pětizápasového odpoledne v Milovicích máme co napravovat. V cestě nám ale stojí třetí pražský tým, který navíc ovládl dopolední turnaj. Do branky se vrací Helčus, jenže ze sítě tahá míč už v osmé sekundě po první střele. Odpovídáme dvěma nadějnými útoky, pak ale Petr dneska podruhé posílá výkop, který nesmí jít podle pravidel přes půlku, přesně na nohu soupeře a tentokrát mu jako s ČAFC tyč nepomůže - ve třetí minutě je to 0:2. Naštěstí hned za minutu skvěle předkládá Wojny Jakubovi a jsme zpátky ve hře. V ní se držíme až do konce, skoro deset minut tvoříme hru, i druhá čtyřka s Davidem a Filipem vzadu a Tomínem na hrotu se tlačí před branku, k vyrovnání nám chybí i ono pověstné štěstí. Totální vabank posledních dvou minut trestají deset sekund před sirénou Hájští nic neřešícím třetím gólem. V šatně však slyšíme narozdíl od úvodních dvou vystoupení od trenérů pochvalu.

Branka (a asistence): 4. Třeštík (Wojnar).

 

TYGŘI NERATOVICE – FK BRANDÝS 5:2

Chceme ještě hrát o medaili? Pak musíme bezpodmínečně vyhrát. A proti modrobílým od první sekundy ukazujeme, že i to umíme. Už ve čtrnácté sekundě se prosazuje přes obranu Wojny a Petr, který přenechal hlídání svatyně na čtvrtý  duel Jakubovi, nemá problém - 1:0. Na tabuli svítí čas 2:02, když se po Urbyho přiťuknutí prosazuje Vojta. Nemáme ani náhodou dost: prudkou střelu Máry lehce tečuje Petr a hned za minutu se po samostatné akci prosazuje sám - 4:0. Zápas ještě není v půlce, když Helčus dovršuje své gólopředstavení čtvrtým gólem. Že je to z naší strany turnaj chyb, dokládá 9. a 12. minuta, kdy Brandýsu povolujeme korekci výsledku. Tak jako v Pečkách naštěstí tentokrát  o skóre a tedy brankové dostihy nejde. Před posledním kolem a po výhře Jablonce nad ČAFC je situace jasná:  Čafka na medaili dosáhnout nemůže, my naopak ano. Stačí "maličkost": porazit v závěrečném zápase Jablonec a o bod se nacpat v tabulce před něj na třetí místo...

Branky (a asistence): 1. Helík (Wojnar), 3. Wojnar (Jašurek), 4. Helík (Brodský), 5. Helík, 6. Helík (Wojnar).

 

TYGŘI NERATOVICE – BAUMIT JABLONEC 1:3

Severočeši v turnaji jasně smázli Brandýs i Čafku, které evidentně časem docházel vítr, a se dvěma pražskými favority prohráli jen o gól. Přesto si v přímém souboji o bronz věříme, vždyť nám minulý týden a nezapomenutelné vítězné bitvy s Hradcem Králové a Teplicemi při zlatém turnaji v Neratovicích ukázaly, že nic není nemožné a i jedna proměněná šance stačí k vítězství. Znamená to jediné: nedělat chyby. Leč my je uděláme, a to hned tři. První minuty, to je opatrný boj hlavně ve středu, od čtvrté minuty se však začíná jiskřit a první tesák tasíme my. Wojny slaví úspěch s důrazem u pravé lajny a obrana Jablonce se poprvé otřásá: k vedení chybí kousek. Na startu páté minuty má naopak gólovku Baumit, naštěstí odoláme. V čase 5:16 soupeři zbytečně pomáháme do sedla. Kluci v poli spíš stojí, než by se nabídli, Petr tuhle nelehkou roli znovu vyřeší nákopem soupeři a jablonecký forvard mu chybu okamžitě vrací do sítě - 0:1. Vyrovnat můžeme za minutu. Soupeř jen faulem zastavuje náš útok zprava, všichni hráči se správně nacpou před branku, přímák rozehrává Helčus a Wojnymu chybí kousíček. Trest je krutý: do protiútoku se valí soupeř, Mára coby poslední zatahuje za brzdu a Severočeši jsou z podobného přímáku úspěšní - 0:2. Nevzdáváme se, už za minutku jde Wojny sám a zas mu chybí zrnko štěstí, nicotné jak to z umělky. Přesto snižujeme. Běží desátá minuta, David autem přehazuje jabloneckého beka a Wojny je najednou úplně volný - 1:2. Máme čtyři a půl minuty na obrat. Jak praví Tygři dřeme do poslední 14. minuty. Že v ní naše čtrnáctka ztratí míč na půlce a Jablonec pojišťuje bronz třetí trefou už je vlastně bramborfuk...

Branka (a asistence): 11. Wojnar (Šprincl).

 

DALŠÍ VÝSLEDKY:

BRANÍK - Háje 2:1, Jablonec 2:1, ČAFC Praha 4:0, Brandýs 7:0. HÁJE - Jablonec 1:0, ČAFC Praha 2:1, Brandýs 13:0. JABLONEC - ČAFC Praha 5:0, Brandýs 5:0. ČAFC Praha - Brandýs 2:0.

 

KONEČNÁ TABULKA:

1. Braník (23:3) 15, 2. Háje (20:4) 12, 3. Jablonec (14:4) 9, 4. TYGŘI NERATOVICE (9:17) 4, 5. ČAFC Praha (4:12) 4, 6. Brandýs (2:32) 0. 

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ:

1. Wojnar 5 (2+3), 2. Helík 4 (4+0), 3. Třeštík 3 (3+0), 4. Šprincl 1 (0+1), 4. Brodský 1 (0+1), 4. Jašurek 1 (0+1).

 

+/- BODY:

Brodský 7/4, Jašurek 8/7, Helík 6/8, Wojnar 9/12, Polka 0/4, Třeštík 3/9, Šprincl 2/9, Beran 1/8, Krumpholc 0/7.

 

odkaz na fotky

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/11.12.2010_-_halovy_turnaj_v_Milovicich/

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář