Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 11. 2010

Zlaté šampáňo z mikulášského Jičína

aneb čtvrtý triumf 2010 do tygří sbírky

V Prachovských skalách namrzaly metrové rampouchy, Rumcajs s Cipískem zalezli hluboko do řáholeckého doupěte, neratovickým tygrům ale bylo první opravdu zmrzlou neděli teploučko: veškerou slavnou konkurenci od Liberce, přes Hradec Králové, Spartu Praha, Mladou Boleslav, Pečky po Braník, Jičíněves, Sportovní Jižní Město a Chlumec přejeli rozdílem třídy a z Mikulášského turnaje mladších přípravek v Jičíně si odvezli zlato! Po květnovém Slaném, červnovém Málkově a srpnových Lobkovicích tak vybojovali v letošním roce čtvrtý triumf.

jicineves-a-nas-pokrik-pred-zapasy.jpg

jicineves-a-zlate-foceni-s-certy.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pět zápasů = pět vítězství, třiadvacet nastřílených branek a v Matyho síti jen pět. K tomu titul nejlepšího střelce, diplom pro autora nejkrásnějšího gólu a hlavně famózní výkon ve finále proti Slovanu Liberec. Tygříci v Jičíně – městě slavného večerníčku o Rumcajsovi – napsali neméně pohádkový příběh. Pojďte se projít po jeho stopách...

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA B

TYGŘI NERATOVICE – AFK PEČKY 3:1

Těžký start, těžký. Tým, poskládaný ze dvou celků, které jsme potkali na turnaji v Pečkách, udeří hned po úvodním hvizdu - a v čase 0:14 loví Maty míč z branky. To jsme nečekali, přiznáváme. Soupeře pak drtíme, jenže na časomíře přibývá pět odehraných minut, deset a pořád svítí 0:1. Až dvě a půl minuty před koncem vyrovnává Tomíno. Už to pomalu vypadá na dělbu bodů, když Tomáš 52 sekund před koncem zakončuje výstavně do víka. Pečky jdou do kolen a my hned z rozehrávky přidáváme 19 sekund před sirénou třetího fíka.

Branky: 11. a 13. Beran, 13. Třeštík.

 

TYGŘI NERATOVICE – FC HRADEC KRÁLOVÉ 3:1

Čím zaskočily Pečky nás, tím překvapujeme Hradec my. Kuba vydře balon u rohu, posílá před bránu a Tom nás posílá v čase 0:28 do vedení. Naše čtrnáctka je jak utržená ze řetězu a ve třetí minutě z rychlého brejku dává anglánem o pravou tyč na 2:0. Východočeši se ale nevzdávají a hned za minutu duní pravá tyč naší branky za už překonaným Matyášem. I tak nakonec soupeř snižuje, když v deváté minutě trestá z rohu naší slabší tříminutovku. Drama ale nepřipouští Tomáš, který si po dalším rohu Hradečáků sklepává míč a odpeláší s ním přes celé hřiště až do branky. Po jeho hattricku máme šest bodů v tabulce a první velké úsměvy na tvářích.

Branky: 1., 3. a 13. Beran.

 

TYGŘI NERATOVICE – ABC BRANÍK 6:1

Velká jízda pokračuje, třetí díl základní skupiny je z naší strany zápasem bez chyb. Hattrickem se pro změnu prezentuje Kuba. Modrožlutá desítka nejprve proměňuje protiútok z vlastní půlky, hned za minutu trestá chybu brankáře chytrou hlavičkou a v páté minutě využívá skvělou akci Tomáše – 3:0. Po pár sekundách si naše brka role vymění a Tomíno proměňuje naopak výbornou přihrávku od Jakuba. Kanonýři putují na lavičku, ale ani pozměněná sestava nechladne. Pepe nejprve předvede nevídanou tankocestu, kdy se od jeho boků odrážejí oba obránci, a v poslední minutě zakončuje akci z rohu – 6:0. Jako správní gentlemani povolujeme Braníku čestný úspěch v poslední možné chvíli, když tabule hlásí 12:59 ze třinácti předepsaných minut hrací doby...

Branky: 2., 3., 5. Třeštík, 6. Beran, 10. a 13. Opletal.

 

TYGŘI NERATOVICE – FK CHLUMEC NAD CIDLINOU 4:0

Situace ve skupině je ložená: po třech zápasech máme devět bodů, ani jeden ze čtyř soupeřů už se nemůže dostat na víc než sedm. Bez ohledu na výsledek jsme ve finále! To ale nic nemění na tygří chuti - po pěti minutách vedeme o tři góly, zvlášť první z nohy Tomáše po rohu je výstavní. S nevídaným elánem hrající oslavenec Pepe si přidává k narozeninám už třetí dnešní trefu a dokazuje, že má souhru s týmem ze srpnového soustředění v Desné pořád pevně zakořeněnou. Bravo, kluci. Teď ještě zmáknout finále!

Branky: 2. a 5. Beran, 4. Třeštík, 13. Opletal.

 

TABULKA SKUPINY A: 1. Slovan Liberec (7:2) 10, 2. TJ Jičíněves (5:4) 7, 3. SJM Praha (4:4) 6, 4. AC Sparta Praha (3:5) 4, 5. FK Mladá Boleslav (1:5) 1.

TABULKA SKUPINY B: 1. TYGŘI NERATOVICE (16:3) 12, 2. FC Hradec Králové (3:4) 5, 3. ABC Braník (3:7) 5, 4. AFK Pečky (3:5) 3, 5. FK Chlumec nad Cidlinou (2:8) 1.

 

FINÁLE

TYGŘI NERATOVICE – SLOVAN LIBEREC 7:2

Poslední zápas skupiny jsme hráli ve 12:45, Liberečtí dokonce ve 12:30 – souboj o zlato ale logicky uzavíral program lehce po třetí hodině. Jakoby nejlepší týmy turnaje opravdu pořádně vyhladověly: zatímco ve čtyřlístku zápasů o umístění viděla tribuna pro 650 diváků šest gólů dohromady, finalisté jich nastřílí v jediném duelu devět! Jasně, tak má vypadat zlatý hřeb! Startuje to hned po hvizdu – desátá sekunda: David na středovém kruhu zastavuje přihrávku soupeře a posílá do tutovky Kubu. Přibývají jen desetinky a je tu otřepané „nedáš – dostaneš“: 0:1. Další šance Liberce končí v rukavicích Matyho, ten okamžitě posílá výkop na Jakuba a je srovnáno. Za další dvě minuty už vedeme: David opakuje zastavovačku balónu ve středovém kruhu, posílá doprava na Tomáše a ten hned před bránu Jakubovi - 2:1. Tomův důraz pocítí vzápětí zblízka gólman soupeře, po jeho zranění časomíra 5:24 stojí. Přerušení ale nic neubírá na tygří vášni: zatímco za celou základní skupinu dostal Slovan jen dvě branky, v osmé minutě už loví balon ze sítě počtvrté a zmatení ze šelmích nájezdů dokumentuje hned po snížení na 2:4 liberecký cedník výstavním vlastencem. Hraje se nahoru – dolů, jenže zatímco Maty má tyče postavené perfektně, liberečtí inkasují ještě dvakrát. Takhle vypadá reklama na fotbal! Finále přináší nejvyšší výsledek dne, nejlepší výkon modrožlutých tygříků a zasloužené zlaté dekorování z klepet chlupatých čertů i bílého fousáče coby patronů Mikulášského turnaje mladších přípravek, který se zapisuje do neratovických dějin čtvrtým tygřím zásekem.

Branky: 2., 4., 8. a 12. Třeštík, 7. a 11. Beran, 9. vlastní.

 

jicineves---zlati-hosi.jpg

jicineves-aneb-ctvrte-zlato-do-sbirky-.jpg 

 

DALŠÍ ZÁPASY O KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

BRONZ: FC Hradec Králové - TJ Jičíněves 1:0, O 5. MÍSTO: SJM Praha - ABC Braník 2:0, O 7. MÍSTO: AC Sparta Praha - AFK Pečky 2:1, O 9. MÍSTO: FK Mladá Boleslav - FK Chlumec nad Cidlinou 0:0, na penalty 3-2.

 

Turnaj očima pořadatelů, výsledky, kompletní střelecká tabulka:

www.fotbaljicineves.cz/index.php

 

 

Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Beran 
  

Sklad.Obrazku.cz

 
 
 
 
Nejhezčí gól turnaje vstřelil Jakub Třeštík
  

Sklad.Obrazku.Net

 

 

Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/28.11.2010_-_halovy_turnaj_v_Jicine/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář