Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 3. 2011

KDYŽ JSME TÁHLI K JAROMĚŘI...

aneb Jak jsme okouzlili čtvrtku Moravy, 
půlku Krkonoš a skoro celé Východní Čechy

 


Když jsme táhli k Jaroměři
ať si nám to kdo chce věří
placku jsme si chtěli odvézt na večeři
 
Kluci dřeli, kluci hráli
hnedle pětkrát vyhrávali
jedna blbá remízka, poslala nám bronzíka
 
Sedm střelců, to je rekord
na kameře pořád record
kombinace jedna báseň, čtvrt sta gólů prošlo lasem
 
Šelmích hochů plná hala
na tribunách jen tleskala
zlatem tygří výkon měří, ti co byli v Jaroměři!


Šestadvacátý turnaj této sezony = čtrnáctá medaile, šestý bronz. Při dalekém výletě do kraje našeho pana trenéra – do Jaroměře – se nám sice mohlo na krku klidně houpat sedmé zlato, ale někdy už to tak bývá. Když vyloženě něco nezvořeme, přilepí se nám na drápky smůla. V Jaroměři měla jméno podkrkonošské Hořice. Ty se na turnaji prezentovaly skromnou bilancí dvě vítězství, dvě remízy, dvě prohry. My pěti výhrami a jednou remízou! Přesto jsme skončili kvůli proradnému semifinále s nejtěsnějším penaltovým rozuzlením až za nimi.
 
Ale nevadí! Srdíčka rodičů i trenérů jsme potěšili skvělou hrou a kromě krásných medailí a poháru za třetí místo jsme si domů odvezli ještě dvě individuální sošky: pro nejlepšího brankáře i střelce. Elitní šutéry celého turnaje jsme měli dokonce hned tři v pořadí: 1. Maty, 2. Honza, 3. Tomíno. A to se přitom v Jaroměři gólově prosadili i sváteční střelci Meci, David, Vráťa a Kulišák. Byly to zkrátka parádní ofenzivní manévry, když jsme v šesti duelech nastříleli pětadvacet gólů a dostali jen šest. Bravo!
 
 
ZÁKLADNÍ SKUPINA
 
TYGŘI NERATOVICE – JISKRA JAROMĚŘ 6:1  >> video <<

Neratovické vstávání v šest, sto třicetikilometrová štreka do Jaroměře a proti nám vyspinkaný a rozehraný domácí tým s výhrou nad Třebechovicemi z úplně prvního duelu turnaje v kapse. Trenéři tuší, jak může taková kombinace dopadnout, a tak nám Vráťa ordinuje pořádnou rozcvičku. Jak ji končíme se sprinty, tak vletíme do zápasu. První minuta – ťuk, ťuk mezi Honzou coby novou a naprosto skvělou libišskou posilou a Tomínem – 1:0. Na časomíře druhá – ťuk, ťuk v opačném gardu a 2:0. Jedinou chvilkou, kdy se dostanou domácí k lizu, je chycená malá domů do ruky, což se na tomto turnaji trestá přímákem. Tady ale sudí omylem fouká penaltu. To už ale vedeme 4:0. Navíc na penaltovou křivdičku posílá druhý útok Maty+Meci ještě gólovou dvojčičku. 

Branky (a nahrávky): 1., 8. Beran (na první Trédl), 2. Trédl (Beran), 7., 13. Kasal (na obě Mecera), 14. Mecera (Kasal).
 
 
TYGŘI NERATOVICE – ŽEBĚTÍN BRNO 3:0  >> video <<

Že to bude napodruhé větší šichta, naznačuje předchozí výhra žebětínských zeleňáků nad Hradcem 7:0. „Dáme vám devět,“ slibují nám žabáci v šatně, o kterou se s nimi na turnaji dělíme. Chyba lávky, ve velké bitvě má gólově navrch šelmí říše. To když si na rohový kop Kulišáka sbíhá ke vzdálenější tyč Honza. Naopak Moravané ztroskotávají na výborné obraně, ať je to Kulihrach+Vráťa nebo David+druhá parádní posila z Libiše Filip Nejezchleba. A když už na ně Brno vyzraje, vyšpulí mu žabí  pusu naše jednička v brance, která chytá jako z partesu. Stav 1:0 se mění až ke konci, protože střed zápasu, to je tyč za tyčí. Tutovku o ni otírá Tomáš, přesně do ní pálí Maty, aby na ni vzápětí zaduněl i Žebětín. Že taková zvonkohra stačí, si konečně uvědomují Tom s Mecim a de facto nás posílají k vítězství ve skupině. 

Branky (a nahrávky): 4. Trédl (Kuliš), 11. Beran (Kuliš), 14. Mecera.
 
 
TYGŘI NERATOVICE – TŘEBECHOVICE POD OREBEM 4:0  >> video <<
S poargentinsku oděnými Orebáky máme start jak z partesu a ve čtvrté minutě vedeme o tři fíky, když si Honza – jak dokládá fotka vlevo – nejprve krásně nabíjí o tyč (1:0) a pak o Tomína (2:0), aby jeho parťák do třetice propálil všechno bez ťukanců (3:0). Trenérům to nabízí krásnou příležitost na druhé střídání prohodit tradiční útočníky a beky. A tak zatímco Tom s Honzou a Meci s Matym brání, Vráťa s Kulišákem a Filip s Davidem zkouší odemknout branku a taky si sáhnout na gólovou radost. V poslední minutě to hezky vyjde Davidovi, kterého Matyáš vysunuje do sólíčka, s nímž si malá blonďatá jedenáctka poradí až nečekaně efektně angličanem o pravou tyčku. 
Branky (a nahrávky): 1., 3. Trédl (na druhou Beran), 4. Beran, 14. Šprincl (Kasal). 
 
 
 
TYGŘI NERATOVICE – NOVÝ HRADEC KRÁLOVÉ 7:1  >> video <<

Jaký střelecký dynamit v něm bublá, ukazuje Honzík Trédl naplno ve čtvrtém utkání. Dvě stě vteřin a pořadatelé mu zapisují hattrick a celkově už sedmý gól na turnaji. Trenérům však snad ještě větší radost dělá fakt, že se po čtyřech útočnících a Davidovi prosazují gólově i střelci číslo šest a sedm: Kulišákovi chytře nabíjí Vrátík, jemu zase krásně od lajny Tomáš. Nádhera, tygříci s hlavou zvedlou nahoře! A taky z 1. místa do semifinále.

Branky (a nahrávky): 1., 3., 4. Trédl (na druhou Beran), 2. Beran (Trédl), 8. Kuliš (Polka), 10. Polka (Beran), 11. Kasal.
 
 
DALŠÍ VÝSLEDKY SKUPINY A
ŽEBĚTÍN BRNO – Jaroměř 3:0,Třebechovice 4:0, Nový Hradec Králové 7:0. 
JISKRA JAROMĚŘ – Třebechovice 2:0, Nový Hradec Králové 7:1.
TŘEBECHOVICE POD OREBEM – Nový Hradec Králové 3:0.
TABULKA 
1. TYGŘI NERATOVICE (20:2) 12
2. ŽEBĚTÍN BRNO (14:3) 9
3. JISKRA JAROMĚŘ (10:10) 6
4.
TŘEBECHOVICE POD OREBEM (3:10) 3
5. NOVÝ HRADEC KRÁLOVÉ (2:24) 0
 
SKUPINA B
TCM KRKONOŠE – Hořice 3:0, Jičíněves 8:0, Sparta 13:0, Nové Město 4:3. 
HOŘICE V PODKRKONOŠÍ – Jičíněves 0:0, Sparta 2:1, Nové Město 3:1.
TJ JIČÍNĚVES – Sparta 3:2, Nové Město 0:3.
AC SPARTA PRAHA – Nové Město 4:2.
TABULKA 
1. TCM KRKONOŠE (28:3) 12
2. HOŘICE V PODKRKONOŠÍ (5:5) 7
3. TJ JIČÍNĚVES (3:13) 4
4. AC SPARTA PRAHA „2004“ (7:20) 3
5. MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ (9:11) 3
 
SEMIFINÁLE
TYGŘI NERATOVICE – HOŘICE V PODKRKONOŠÍ 4:4, penalty 2-3  >> video <<

Tohle vážně bralo dech! „Jasný vrchol turnaje,“ shodují se všichni na tribunách. Šlo totiž o jeden z těch zápasů, kdy sice trenéři zuří nad hrou obran, ale diváci šílí z útočných kousků. Zatímco ve všech čtyřech předchozích duelech Tygříci ve čtvrté minutě vždycky vedou (ve dvou případech už dokonce 3:0), neb proměňují úvodní gólovky, tentokrát jak Tomáš, tak Honza své tutovky navzdory slibům trenérům zazdí. První varování soupeře ještě duní na tyč, minela ve čtvrté minutě už znamená gól - 0:1. Tomíno nejprve odpovídá zvoněním na tyč, vzápětí naštěstí i vlněním sítě. Škoda, že nám vyrovnání vydrží jen pár sekund. Polovina zápasu a 1:2. Zatímco do hrozivě chybující obrany trenéři jen těžko mohou poslat chladnější hlavy, do útoku lavička skrývá jeden diamant: Matyáše. To, co předvádí během pěti minut v konci zápasu, zvedá tribuny ze sedaček: 10. minuta – 2:2. 11. minuta – krásný průstřel se otírá o tyč a soupeř trestá na 2:3. 12. minuta – třetí Matyho úprk a 3:3. Jenže hned z rozehrávky jdou Hořice počtvrté do vedení. 13. minuta a Matyho sprint zprava počtvrté – 4:4. Rozuzlení má na kopačce Tomíno, z půlky utíká zleva sám na bránu, gólman mu padá pod nohy, balón se sune dobíhajícímu Matyášovi přímo na nohu: dorážka do prázdné klece – míč letí nad... Musí rozhodnout penalty. Hořice promění všechny tři, z tygrů uspějí suverénně Tomáš s Matym, Honza Trédl branku míjí. Budeme hrát o bronz...

Branky (a nahrávky): 7. Beran (Trédl), 10., 12., 13. Kasal.
 
  
O BRONZ
TYGŘI NERATOVICE – ŽEBĚTÍN BRNO 1:0  >> video <<

... ale i placka z bronzu za to – stejně jako ten pohár vedle – stojí, že?! Oklepaní ze smolné porážky začínáme parádně, když Tom ideálně předkládá Honzovi, jeho střelu brankář zázračně vytahuje na roh – a po něm můžeme skórovat zas. Nestane se. Do vedení nás dostane až druhá čtyřka respektive sólosprinter, jemuž patří play off turnaje: ano, Maty v něm skóruje už počtvrté a svůj účet zaokrouhluje stejně jako Honza na sedm kulí. O co lepší vypadal úvod, o to šílenější je konec zápasu. 350 vteřin šťastné hrůzy startuje devátá minuta, kdy nás spasí tyč a všichni svatí. Neuteče ani padesát sekund a pro změnu duní naše břevno. Na obranu se valí jeden zelený útok za druhým, ale andílci nám medaili, za níž jsme se rozhodli táhnout až k Jaroměři, evidentně přejí.

Branka: 7. Kasal.
 

 

 CELÉ PLAY OFF
O 5.-8. MÍSTO: Jaroměř – Sparta 3:0, Jičíněves – Třebechovice 2:0.
O 9. MÍSTO: Nové Město nad Metují – Nový Hradec Králové 2:1.
O 7. MÍSTO: Sparta – Třebechovice 3:0.
O 5. MÍSTO: Jaroměř – Jičíněves 2:0.
 SEMIFINÁLE: Krkonoše – Žebětín Brno 3:0, Tygři Neratovice – Hořice 4:4, penalty 2-3.
O 3. MÍSTO: Tygři Neratovice – Žebětín Brno 1:0.
O 1. MÍSTO: Krkonoše – Hořice 2:0.

 
  
BODOVÁNÍ TYGRŮ
Beran 10 (6+4), Trédl 10 (7+3), Kasal 9 (7+2), Mecera 4 (2+2), Kuliš 3 (1+2), Polka 2 (1+1), Šprincl 1 (1+0).
 
+/- BODY
Kuliš 18/5, Beran 18/5, Trédl 17/4, Polka 15/3, Kasal 10/3, Nejezchleba 8/2, Šprincl 7/1, Mecera 7/1.
 
 
 
 
 
 
 
 
NEJLEPŠÍ STŘELCI CELÉHO TURNAJE
Kasal 7, Trédl 7, Beran 6
(o sošce pro nejlepšího střelce rozhodl penaltový rozstřel proti vyhlášenému brankáři turnaje – jak jinak než tomu z týmu Tygři Neratovice. Matyáš mu gól navíc dal, Honza ne).

 

 

 Fotečky z turnaje:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/13.o3.2o11_-_halovy_turnaj_v_Jaromeri/

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář