Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 1. 2011

DOBA BRONZOVÁ POKRAČUJE!

aneb Jak jsme po Běchovicích a Neratovicích placky z bronzu vykopali i při premiéře v Dobřichovicích

 

bronzovi-tygri.jpg

Doba bronzová udeřila na Česko dva tisíce let před Kristem. Tygři do ní skočili na přelomu roků 2010/2011. Po silvestrovských Běchovicích a potříkrálových Neratovicích si kousli do bronzu i v Dobřichovicích.

 

Jako vždy ospalý začátek, koučův stodecibelový budíček v šatně, s nímž by mohl trenér aspirovat na světový rekord v řevu. Následné čtyři vítězné duely, z toho tři s nulou. A na závěr sekundu před koncem vyhozený bod s Benešovem. Takhle houpavá byla naše první sobota v dobřichovické hale, v níž jsme si sáhli už na pátý bronz v této sezoně.

 

TYGŘI NERATOVICE - ADMIRA PRAHA "B" 0:2

tygri---admira-b-0-2.jpgCo napsat k našemu nejhoršímu výkonu za posledních x-měsíců? Jediná umolousaná střela na branku. Stěží dva posuny míče, jimž by se dalo se zamhouřením obou tkaniček říct přihrávka. Ani jeden vyhraný souboj. Chyby v obraně, s nimiž jakoby se naši druháci vrátili do mateřských školek. Hned první minelu Míši Admira trestá, Wojny sice ještě vyškrabuje míč na tyč, ale pruhovaní v čase 0:33 lehce dorážejí. Ránu z milosti naštěstí dostáváme až v poslední jedenácté minutě. Fuj! Pryč!! Honem zapomenout...

 

TYGŘI NERATOVICE - ADMIRA PRAHA "A" 2:0

tygri---admira-a-2-0.jpg... a nejlíp hned v dalším střetnutí, tentokrát s blankytně modrou Admirou. Všechno je úplně jinak. Sto decibelů ze šatny ještě hučí v hlavách a hle! Najednou míče míří z kopaček obránců na útočníky, za obranou stojí jen gólman Wojny a ne soupeřova brka. Vést můžeme už po sto sekundách, kdy právě Vojta s jedničkou na dresu posílá dlouhý přímák na Matyho a tomu po elegantním obloučku chybí k rozvlnění sítě kousek. Za dvě minuty má na noze gól po krásném slalomu Tomíno a jen si tak říká, jestli už ta poslední klička tři metry od brány nebyla navíc. Rozštípnout to tak musí třetí z útočníků Jakub. Hráč s číslem deset se prosazuje stylově v desáté minutě. A co víc: hned dvakrát! Na stopkách svítí 9:02, když doklepává přesně zahraný roh Tomáše. Časomíra poskočí jen na 9:59, Jakub bere balon levému bekovi Admiry a obloučkem posílá Pražanům druhou  zdravici. Tak to bychom měli. Tři body a šup na Spartu!

Branky (a nahrávky): 10. a 10. Třeštík (Beran).

 

TYGŘI NERATOVICE - AC SPARTA PRAHA 7:0

tygri---sparta-praha-7-0.jpg

Třetí z pražských týmů není ani zdaleka taková síla, jakou známe z posledního turnaje v Neratovicích. AC Sparta Praha 2004 zatím zaostává za ročníkem 2003 o sto světelných let a my si rychle vylepšujeme turnajové skóre. Ač nás trenér nabádá proti bílým letenským nadějím hlavně k přihrávkám, všech sedm gólů střílí naše brka po individuálních parádičkách. Kuba hned v první minutě chytá špatný výkop a posílá ho do patřičných míst - 1:0. Za sedmdesát sekund si dává stejně chytré opáčko a pouští na scénu Tomáše. Ten napoprvé bere balon bekovi vpravo a za tři minutky se prosazuje kolem čáry vlevo - 4:0. A je tu padesát sekund během osmé minuty, kdy si noty sólisty bere pro změnu Matyáš. Kvapíkem kolem manťáku a šup, šup od lajny - 5:0, 6:0. Do sestavy se vrací Kuba a znovu ve své milované desáté minutě posílá Spartě sedmý pozdrav. David s Míšou jsou vzadu skoro bez práce, o Wojnym v brance ani nemluvě. Vojta po třech zápasech a dvou vychytaných nulách přepouští rukavice Michalovi. I to mu ale stačí, aby ho za tři hodiny vyhlásili pořadatelé nejlepším brankářem turnaje.

Branky (a nahrávky): 1., 3., 10. Třeštík, 3., 6. Beran, 8., 8. Kasal.

 

TYGŘI NERATOVICE - SOKOL LIBIŠ 4:0

Vítězství je povinnost! Trenér Vráťa si čmárá do plánů 5:0 a Tygříci se seknou jen o gól. První se prosazuje Matyáš - jak jinak než stylem "nevidím, neslyším, trenéra neposlouchám, uteču a sám samotinký všechno propálím". V půlce zápasu nastupuje na scénu střelec dne číslo čtyři. Fíla si bere k srdci rady o nabíhání si před branku i palbu z dálky a sbírá sladké plody obojího. V šesté minutě zapluje do sítě jeho dalekonosná střela skoro z půlky, v desáté si nabíhá do chumlu řešícího Márův přímák a hle: Filip má na kontě dva góly. Střelec může být ještě jeden. Míša si po třech duelech na beku obléká brankářské rukavice a kupodivu až z té nejdelší vzdálenosti si má připsat první gól. Jeho tvrdý odkop z hranice vápna plachtí přes celé hřiště a odráží se od vnitřní tyče před čáru, kde číhá Tomáš a lehoučce doráží na 4:0. Proč si jen tohle zakončení nepamatuješ pro sedmou minutu posledního zápasu s Benešovem, blonďatá čtrnáctko?

Branky (a nahrávky): 6., 10. Krumpholc, 3. Kasal, 11. Beran (Kraus).

 

TYGŘI NERATOVICE - PŘÍBRAM 4:1

tygri---pribram-4-1.jpgZápas o medaili, to už je z dosavadních výsledků jasné jak lednová obloha nad Dobřichovicemi. Začínáme ho nejlepším možným způsobem: první akce, na časomíře čtrnáct sekund a Tomáš zvedá ruce na oslavu nejrychlejšího gólu turnaje. Placku chceme za každou cenu, to musí být z útočné laviny Tygrů zřejmé úplně všem. 1:0, další šance, krásná gólová kombinace Wojny - Maty na 2:0 a hned po rozehrávce další útok a tyč. Tohle všechno stihneme za 150 sekund od začátku. V půlce zápasu sice Příbram snižuje, ale drama nepřipouštíme. Už sedmdesát sekund poté pojišťuje medaile svým pátým gólem Tomáš a aby s pěti trefami nebyli Kuba a Tomíno sami, připojuje se vzápětí i Maty.

Branky (a nahrávky): 1., 8. Beran, 3., 10. Kasal (Wojnar).

  

TYGŘI NERATOVICE - BENEŠOV 2:3

Sedm úplně čistých loženek, mraky dalších akcí = dva góly. Tři střely na branku = tři trefy. Benešov nám na závěr turnaje uděluje lekci z produktivity jako už dlouho nikdo ne. Zda-li vůbec. Od první píšťalky se stěhujeme na půlku soupeře, Benešov vyleze až po dvou a půl minutách, a to jen metr za půlící čáru. I to mu stačí, aby z první daleké střely přehodil Míšu v brance - 0:1. Zápas otáčíme mezi čtvrtou a pátou minutou. Vyrovnání má na kopačce Kuba, po něm Tomáš, aby nám po autu Wojnyho mířícího na vlasy Jakuba pomohla ke gólu soupeřova hlavička. Vojtu standardky baví a po chvilce posílá přímák přesně k tyči - vedeme 2:1. Jenže je tu půlka zápasu, Filipovo váhání u manťáku, druhá střela na Míšu - a je to nepochopitelně 2:2. Máme mraky šancí duel dál otočit ke třem bodům a tedy stříbrným medailím. Zvlášť z akce ze sedmé minuty hučí hlavy trenérů obou týmů dlouho po zápase. Matyáš se řítí na branku, vysílá parádní pumelici, ta se od břevna bezmocného brankáře odráží efektním anglánem k čáře, dobíhajícímu Tomínovi stačí nastavit hlavu, prsa, cokoliv, aby z metru donesl míč za ní. Místo toho zvedá kopačkou balón nad branku. Skoro to samé předvádí po přímáku Matyho znovu a když ho vzápětí trenér střídá za Kubu, čtrnáctce se valí z očí slzy jak hrachy. Benešov se sotva drží nad hladinou, nakonec ale zápas nepochopitelně vyhraje. Wojny se šolíchá z míčem tak dlouho, až mu ho soupeř sebere a sekundu před koncem ze třetí střely na branku potřetí překonává Míšu... 

Branky (a nahrávky): 4. vlastní, 5. Wojnar.

 

jdeme-si-pro-bronz.jpg

DALŠÍ VÝSLEDKY:

ADMIRA "B" - Benešov 2:2, Admira "A" 4:2, Příbram 7:0, Libiš 7:1, Sparta 9:0. BENEŠOV - Admira "A" 1:0, Příbram 6:1, Libiš 4:0, Sparta 4:0. ADMIRA "A" - Příbram 5:2, Libiš 8:0, Sparta 3:0. PŘÍBRAM - Libiš 3:0, Sparta 6:0. LIBIŠ - Sparta 4:1.

 

 

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Admira "B" (31:5) 16, 2. Benešov (20:5) 16, 3. TYGŘI NERATOVICE (19:6) 12, 4. Admira "A" (18:9) 9, 5. Příbram (13:22) 6, 6. Libiš (5:27) 3, 7. Sparta (1:33) 0.

 

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ:

1.  Beran 6 (5+1), 2. Třeštík a Kasal 5 (5+0), 4. Krumpholc 2 (2+0), 5. Wojnar 2 (1+1), 6. Kraus (0+1).

 

+/- BODY:

 1. Beran 14/3 a Šprincl 12/1, 3. Třeštík 13/5 a Krumpholc 11/3, 5. Kraus 7/1, 6. Kasal 9/4, 7. Brodský 6/3, 8. Wojnar 4/4.

 

 

 Fotečky: neratovictitygri.rajce.idnes.cz/22.01.2011_-_halovy_turnaj_v_Dobrichovicich/

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář