Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 10. 2010

7 - 2 = 5 

Ve sváteční čtvrtek 28. října jsme se rozloučili s venkovní sezonou na skvěle obsazeném turnaji ročníku 2003 pořádaného důvěrně známým ABC Braník, odkud už jsme si na podzim odvezli dvě placky. V konkurenci 16 týmů jsme klidně mohli dosáhnout i výš než na páté místo. Vždyť jsme prohráli jen s nakonec stříbrným Jabloncem a zlatým Ústím - přitom nechybělo moc, abychom vynervované Ústečáky vyřadili ve čtvrtfinále.

 

Základní skupina C:

TYGŘI NERATOVICE - JABLONEC  0 : 3

Škrtnout úvodních  135 sekund - a bylo to! Osvědčenou oporu Petra jsme nechali doma, do naší branky se po dlouhých týdnech postavil Míša Kraus a obrana mu návrat teda ani trochu neulehčila. Ve druhé minutě propadlý přímák, vzápětí námaz Urbyho a ve třetí minutě doraz na 0:3. Začali jsme hrát až po těchto černých vteřinách, útok měl na kopačce dva góly, ale zůstalo to na dvou nulách do tabulky: bodově i brankově.

 

TYGŘI NERATOVICE - MOTORLET B  4 : 1

Ze čtyř základních skupin čeká vyřazovací čtvrtfinále jen na první dva, což značí jediné: dvakrát vyhrát. S Motorletem se skoro půl zápasu pereme o každý míč, úvodní pětka Mára, Urby, David, Maty, Vráťa ale před pravidelným předáním žezla nakonec druhé sestavě přece jen předává náskok 2:0. Maty nejprve krásně trefuje pod břevno z přímáku, David hned po rozehrávce bere Pražanům míč, posouvá ho na Vráťu a ten hned na Matyho. Na dvě branky potřeboval náš čarostřelec pětadvacet sekund! Ani druhá pětka Mára, Terka, Meci, Kuba, Tomáš nezahálí a tři body jsou v pohodě doma. Tak ještě jednou úplně stejně, ju?

Branky: 7. a 8. Kasal, 10. Třeštík, 17. Beran.

 

TYGŘI NERATOVICE - SK KLADNO A  5 : 1

Neb se Kladno s Motorletem o body podělilo, stačí nám k postupu remíza - ale jsme rozjetí a nekalkulujeme. Zvlášť když už po sto sekundách díky Markem suverénně  proměněné penaltě vedeme. V neobyčejné produktivitě pokračuje Maty: nejprve promění sólo z půlky hřiště a vzápětí přidává druhou dnešní parádu z přímáku. Pětky se střídají za stavu 3:0, Kladno sice snižuje, ale Kuba s Tomášem v závěru ještě vylepšují skóre.

Branky: 2. Brodský (penalta), 7. a 9. Kasal, 14. Třeštík, 16. Beran. 

 

Tabulky základních skupin:

A: 1. Teplice 7, 2. Motorlet A 4, 3. Benešov 4, 4. Slaný 1.

B: 1. Ústí 9, 2. Admira B 6, 3. Braník 3, 4. FK Příbram 0.

C: 1. Jablonec 7, 2. TYGŘI NERATOVICE 6, 3. Motorlet B 2, 4. Kladno A 1.

D: 1. Dukla 9, 2. Kladno B 6, 3. Admira A 3, 4. Spartak Příbram 0.

První dva týmy postoupily do vyřazovacího čtvrtfinále (malého semifinále), vítěze čekala skupina o 1.-4. místo, poražené o 5.-8. Podobně se rozřadily celky na třetích a čtvrtých příčkách do skupin o 9.-12. a 13.-16. místo.

 

Čtvrtfinále:

TYGŘI NERATOVICE - ÚSTÍ NAD LABEM  1 : 3

Zas ten start, sakryš! Po dvaceti sekundách prohráváme 0:1 a po dvou minutách 0:2. Ale nevzdáváme to a po šesti a půl minutách jsme odměněni: Matyáš proměňuje i svůj třetí dnešní přímák - 1:2. Hra se úplně otáčí, do útoku naskakuje osvědčená dvojka Kuba - Tomíno a Jakub má v deváté minutě na kopačce vyrovnání: jde sám na gólmana, chce ho chytře obstřelit, leč balón končí o milimetry vedle tyčky. Trenérům Ústí, které zatím všechny zápasy jasně vyhrálo, tečou nervy, tlačí na rozhodčího horem dolem, ale herně tlačíme my. Konec utkání rovná se dokonalý zámek před brankou červených a Matymu chybí minutu před koncem půl kroku, aby doklepl míč skákající před brankovou čárou už překonaného gólmana. Snad celý Braník by chtěl vidět remízu a penalty, ale neklapne to. Ve druhé minutě nastavení Ústí poprvé z tygřího zámku vyklouzne a je hotovo. Škoda, hráli jsme skvěle!

Branka: 7. Kasal.

Zbývající čtvrtfinále: Teplice - Kladno 3:0, Jablonec - Motorlet A 2:0, Dukla - Admira B 2:0.

 

Skupina o 5. místo:

TYGŘI NERATOVICE - MOTORLET A  2 : 1

Zatímco ranní a polední boje jsme museli zvládat pod mrakem, na startu skupin o konečné umístění vykukuje sluníčko a nám ohřeje hezký konec podzimu: nakonec vyhrajeme všechny tři závěrečné zápasy. S Motorletem začínáme tlakem jako proti Ústí, věčný zakončovatel Maty se hned v úvodu mění v nahrávače a Vráťovi předkládá před úplně práznou branku: proč nevedeme, ví asi jedině naše blonďatá čtyřka. Maty to ale vzápětí bere na sebe a když Kuba čtyři minuty před koncem zvyšuje na 2:0, je jasno. Soupeř sice ještě s vypršením času snižuje, ale rozhočí vzápětí píská konec. Po skalpu Motorletu B máme tříbodový zářez i s áčkem.

Branky: 4. Kasal, 13. Třeštík.

 

TYGŘI NERATOVICE - ADMIRA B  3 : 2

Dokonalé představení naší utržené rakety s šestnáctkou na zádech. Po dvou minutách si bere Maty míč od Máry a po čáře ho valí až do sítě - 1:0. Za minutu ho krade soupeři a pálí stejně přesně na 2:0. A napotřetí si zabíhá na kolmici od Davida - za pět a půl minuty od úvodního hvizdu čistý hattrick. Zbylí tygři už nemusí nic vylepšovat. Jeden gól v sedmé minutě nic neřeší, druhý minutu a půl před koncem jsme si mohli odpustit. Drama se ale nekoná, závěr trávíme před brankou Admiry a píšeme si dalších šest bodů do tabulky.

Branky: 3., 4. a 6. Kasal.

 

TYGŘI NERATOVICE- SK KLADNO B  2 :1

Kladno šest bodů a skóre 10:4, my taky šest, ale na góly jen 5:3 - matematika je jasná: Kladno musíme porazit. Úvod na to nevypadá, hned v první minutě ztrácíme 0:1, když ale Kuba srovnává, spouštíme turbomotory a Maty nás svým desátým gólem posílá minutu před koncem před Kladno. Od sedmi zápasů si tedy odčítáme jen dvě porážky, což se rovná oné pětce z titulku. Dobrá práce, hošani!

Branky: 12. Třeštík, 16. Kasal.

 

Konečné pořadí:

O 1.-4. MÍSTO: 1. Ústí nad Labem 7 (+4), 2. FC Baumit Jablonec 7 (+3), 3. Dukla Praha 1 (-3), 4. FK Teplice 1 (-4).

O 5.-8. MÍSTO: 5. TYGŘI NERATOVICE 9, 6. SK Kladno B 6, 7. Admira  Praha B 3, 4. Motorlet Praha A 0.

O 9.-12. MÍSTO: 9. Admira Praha A 7, 10. SK Benešov 5, 11. SK Slaný 4, 12. SK Kladno A 0.

O 13.-16. MÍSTO: 13. ABC Braník Praha 9, 14. FK Příbram 4, 15. Motorlet Praha B 4, 16. Spartak Příbram 0.

 

 

 

odkaz na fotky:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/28.10.2010_-_venkovni_turnaj_v_Braniku/

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář