Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 11. 2010

Zvířecí bronz z Běchovic

"Vidím to štěstí, vidím tu sílu, vidím ten oheň, vidím tu vílu, zkouším se touhle divnou zářivostí prokopat, protože přijeli jsme do stanice Praha - Běchovice," zpívá ve slavné písni česká skupina Medvěd - a hodně zvířecí turnaj čekal i naše TYGŘÍKY na státní svátek ve středu 17. listopadu. Přes Sršně či Klokany jsme si při naší premiéře v pražských Běchovicích nakonec sáhli na pořádně kalibrované placky z bronzu.

ZÁKLADNÍ SKUPINA A

TYGŘI NERATOVICE - BĚCHOVIČTÍ SRŠNI 0:0

S pořádajícími žluťásky jsme to rozjeli od prvních sekund v duchu naší hymny. Jenže plný pecky nenásledovala ani patička, ani kolínko - a míč bohužel ni jedenkrát nezaplachtil do víka. Celých dvanáct minut jsme sice strávili před brankou Sršánů, leč ani Matyho přímák ani dvojitá zakončovačka minutku poté gól nepřinesly...

 

TYGŘI NERATOVICE - BOHEMIANS 1905 2:4

13:0 - to bude skóre Klokanů ze zbývajících třech duelů na turnaji. Jediní, kdo si dovolí Australany porafat, jsou Tygři: hned po minutce a půl zajede Matyáš do zdánlivě ztraceného míče mířícího za strážcem klece Bohemky a síť se vlní poprvé - vedeme 1:0. Za minutu se ale obtočí klokaní útok kolem Máry a míč loví i Petr. Rvem se ale naplno a naši odvahu do útoku korunuje chytrou ranou z dálky Wojny - 2:1 pro nás. Bohužel brzy poté pruhovaní trestají váhavý odkop Honzy a v půlce je srovnáno. Zápas zbytečných chyb nakonec Klokani využijí naplno a dvě další přetaví v 8. a 11. minutě v další dva góly. Ale musíme zatleskat, super výkon, kluci.

Branky: 2. Kasal, 5. Wojnar.

 

TYGŘI NERATOVICE - FK PŘIŠIMASY 1:0

Chceme medaili? Musíme vyhrát. Přišimaští totiž poráží domácí Sršáně a s námi jim stačí ukopat 0:0. Podle toho také hrají, soupeře meleme od začátku, ale ve 4. minutě si Wojny sám za už překonaným gólmanem tak dlouho rovná kopačky, až mu brankář míč bere. V půlce zápasu nevyužívá další obří šanci Matyáš, vzápětí pálí do tyče Vojta a o trenéry se začíná pokoušet tygří infarkt. Nakonec nám musí pomoci soupeř, Wojnyho střelu si sráží do branky. 1:0 nám sice stačí, ale tesáky ceníme dál: Buša sám před brankovou čárou nedoklepne, Petr posílá přímák do tyče, Kubovu střelu chytá gólman, stejně jako Míšovu a Bušovu na samotném konci. Hvizd rozhodčího a postup do boje o bronz nás tedy zastihne tam, kde je to nejbezpečnější: před kasou soupeře.

Branka: 9. Wojnar.

 

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Bohemians - Přišimasy 6:0, Přišimasy - Běchovice 1:0, Bohemians - Běchovice 3:0.

TABULKA:

1. Bohemians (13:2) 9, 2. NERATOVICE (3:4) 4, 3. Přišimasy (1:7) 3, 4. Běchovice (0:4) 0.

SKUPINA B:

1. Pšovka Mělník (7:0) 9, 2. Dobříč (5:3) 6, 3. Kunratice (4:5) 3, 4. Sázava (2:10) 0.

 

ZÁPAS O BRONZ:

TYGŘI NERATOVICE - FK DOBŘÍČ 5:0

Kouč Vráťa je nějak v klidu, ne kluci? Nevěří nám poté, co nás tak sjel po výhře na Přišimasy, až moc? Ne! Ukážemu mu jízdu jak po šelmosvodu, jo! Dvanáctá sekunda, Maty předkládá Wojnymu před prázdnou - 1:0. Ještě nekončí první minuta a Matyáš to pálí z levého křídla. A utečou tři a kousek, když zavěšuje pro změnu zprava. Obrana Mára + David je celé své střídání bez práce a pro druhou to bude platit zrovna tak. V půlce zápasu využívá tutovku Jakub a na závěr předkládá Buša nádherně Honzovi. Pět kulí a bronz je náš!

Branky: 1. Wojnar, 1. a 4. Kasal, 6. Třeštík, 12. Kuliš.

 

O 7. MÍSTO: Běchovičtí Sršni - Kavalier Sázava 5:0

O 5. MÍSTO: FK Přišimasy - Slovan Kunratice 0:2

FINÁLE: Bohemians 1905 - Pšovka Mělník 4:0

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář