Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 12. 2010

Bronzové Běchovické Bye Bye

bechovice-30.-12.-2010--3.-misto-.jpg

bechovice-30.-12.-2010--bronz-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Fotbal patří u Tygříků i k Vánocům. Pár hodin před Silvestrem šelmičky vyměňují cukroví za důvěrně známou běchovickou halu a s rokem 2010 se v ní loučí bronzovými medailemi. Přitom bylo i na víc: škrtnou první poločas posledního duelu s Ďáblicemi, houpalo by se na krku zlato.

Třináct turnajů, na nich tři opojně zlaté triumfy a dohromady sedm medailí. A k tomu suverénní postup do finálové osmičky okresního přeboru. Bohatě se blýská čtyřměsíční bilance neratovických Tygrů v jejich druhé sezoně, nastartované skvělým soustředěním v Desné. Závěrečný cenný kov roku 2010 kov přidávají mladé šelmičky v předposlední den: 30. prosince na turnaji v Běchovicích.

 

TYGŘI NERATOVICE - LABSKÝ KOSTELEC 3:2

Zásadní otázka prosincových turnajů "Koho do branky?" trápí bloky koučů i na sklonku roku. A trenéři ji dovádí do absurdna: ve třech zápasech se v kleci vystřídá hned čtveřice útočníků! Není divu, že Tygři sice nastřílí v turnaji tolik gólů, co Sršni a Kostelec dohromady, ale také jich jasně největší ranec schytají. Wojny si oranžový dres gólmana natahuje jako první a hned jakoby hrál se stejně oblečeným pomerančovým soupeřem: na stopkách dvacátá sekunda, výkop míří přesně na kopačku kosteleckého útočníka a prohráváme. Odpověď je naštěstí rychlá. Tomáš se po vysunutí od Davida krásně protahuje kolem mantinelu a vyrovnává. V páté minutě nad Tygry stojí všichni svatí: Wojny se jen ohlíží, jak se střela odráží od tyče, jenže se ohlíží i celá obrana a Kostelec doráží do prázné, trefuje ale znovu tyč! Trest nachystá sám gólman. Radostně se hlásí k odpískanému přímáku a s pomocí teče ho posílá do sítě - v sedmé minutě vedeme 2:1. Na druhý poločas celkem čtyřiadvacetiminutového mače se staví do branky Vráťa a kvartet David, Kulišák, Tomíno, Maty mu rychle ulehčuje roli. Po pár sekundách se sklouzne pro ztracený balón Matyáš a nekompromisně ho posílá do víka - 3:1. I Vráťa výkopem přímo soupeři zabrnká na nervy lavičce, nakonec ale právě on zařídí první tři body do turnaje. Inkasuje jen ve třetí minutě druhé půle, aby pak chytl soupeři tři jisté góly. Zvlášť robinzonáda z dvaadvacáté minuty, po níž vytahuje míč na tyč, vzbudí v hale uznalý potlesk.

Branky (a nahrávky): 3: Beran (Šprincl), 7. Wojnar, 13. Kasal. Sestava: Wojnar (13. Polka) - Šprincl, Kuliš, Kasal, Beran - Krumpholc, Mecera, Třeštík, Polka (13. Wojnar). Poločas 2:1.

 

TYGŘI NERATOVICE - SRŠNI BĚCHOVICE 0:1

To je vážně k nevíře! Když při naší úplně první účasti v Běchovicích 17. listopadu bušíme celých dvanáct minut do obrany Sršňů, abychom s nimi navzdory osmi gólovkám uhráli remízu 0:0, pokouší se o trenéry mdloby. Co to může být tentokrát, kdy dostáváme na vstřelení byť jediného gólu, který by už rovnou přinesl nejhůř stříbro, dvakrát tolik času? Od počátku jde o útočné galapředstavení Tygrů, do něhož tu a tam zapadne protiútok v obraně skvělých Běchovic. Co vše jde spálit, dokumentuje šestá minuta: Vráťa krásně uvolňuje Matyho, ten je úplně sám před gólmanem, jistě ho překonává, ale dělovka se odráží od tyče zpět do pole. Na výhru nakonec domácí ani nepotřebují trefit branku. Stačí, když se jejich důrazná útočnice prosadí mezi dvojkou Meci - Kulišák a její centr mířící mimo tyče si Tomíno smolně sráží do brány. Druhá půle, to je žalostný festival v zahazování šancí. Počínaje Matyho tutovkou, kdy jde po rohu Sršňů nikým neohrožován sám na bránu přes tři čtvrtě hřiště, přes dvě gólovky Tomáše a další jasnou loženku Matyáše až po Tomínovo přestřelení prázdné branky a Matym nasměrovaný přímák těsně nad břevno. Suma sumárum nám letos ani 36 minut tlaku nepřinese proti Sršňům jediný gól...

Sestava: Beran (13. Třeštík) - Šprincl, Krumpholc, Kasal, Polka (13. Beran) - Kuliš, Mecera, Wojnar, Třeštík. Poločas 0:1.

 

TYGŘI NERATOVICE - SK ĎÁBLICE 4:9

Ani nepochopitelná porážka od Sršňů neznamená zboření zlatých nadějí. Díky jejich remíze s Kostelcem stačí totiž na výhru v celém turnaji jen šest bodů a nám tedy "maličkost" - porazit Ďáblice. To se nám nakonec povede, ale jen ve druhém poločase. Ten první, to je dvanáct minut hrůzy. Nedůraz obrany, dvě lehoučké střely a po minutě je to 0:2. Vrátit do hry nás může vzápětí Kuba, ale přestřeluje. Sám před gólmanem zazdí za minutu podobnou šanci Wojny a přichází další pohroma. Tomáš si jde pro míč k čáře, ale místo založení protiútoku ho posílá před vlastní prázdnou kasu - 0:3. Jestli si říkáme, že nemůže být hůř, může. Jakub v sedmé minutě posílá centr krásnou hlavičkou pod břevno, brankář mu ho vrací zpátky na čelo a Kuba napodruhé snižuje. Vidí to půl haly, jen rozhodčí ne. A z protiútoku inkasujeme počtvrté. Úvodní čtyřka Kulišák, Meci, Kuba, Wojny tak přenechává duel kvartetu Filip, David, Vráťa, Maty za stavu 0:4 a než tým vysvobodí poločasový hvizd, svítí v bloku po dalších dvou lehkých střelách strašlivých 0:7. Po přestávce naštěstí vbíhají na hřiště úplně jiné Neratovice. Tomáš svléká brankařský dres a hned nádherně přihrává volnému Matyášovi - 1:7. Druhá minuta a podobně hezká kombinace Wojny - Tomíno znamená druhý gól. Ještě nejsme v půlce a Tomáš se prosazuje potřetí. Ďáblice neví, kde jim hlava stojí, Wojny znovu opakuje krásnou gólovou nahrávku, na jejímž konci stojí pro změnu Maty - 4:7. Zbývá pět minut a tygří  šance se valí dál. Pátý gól má na kopačce Tomíno, ale nedá a soupeř z první střely ve druhé půli tři minuty před koncem rozhoduje.

Branky (a nahrávky): 13. Kasal (Beran), 14. Beran (Wojnar), 18. Beran, 20. Kasal (Wojnar). Sestava: Beran (13. Třeštík) - Wojnar, Krumpholc, Kasal, Třeštík (13. Beran) - Šprincl, Kuliš, Mecera, Polka. Poločas 0:7.

 

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Ďáblice - Běchovice 3:2, Kostelec - Běchovice 1:1, Ďáblice - Kostelec 5:0.

KONEČNÁ TABULKA:

1. Ďáblice (17:6) 9, 2. Běchovice (4:4) 4, 3. TYGŘI NERATOVICE (7:12) 3, 4. Kostelec (3:9) 1.

 

 

BODOVÁNÍ TYGRŮ:

1. Beran 4 (3+1), 2. Kasal 3 (3+0), 3. Wojnar 3 (1+2), 4. Šprincl 1 (0+1).

 

+/- BODY:

Beran 6/3, Krumpholc 4/3, Kasal 6/6, Wojnar 5/6, Šprincl 2/6, Třeštík 1/5, Polka 0/4, Mecera 1/6, Kuliš 3/9.

 

 

odkaz na fotky:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/30.12.2010_-_halovy_turnaj_v_Bechovicich/

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář