Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 12. 2010

Tleskala nám celá hala!

aneb Jak se i po porážce cítit jako vítěz

bechovice-18.-12.-2010--4.-misto-.jpgHezký dárek zabalili Tygříci divákům týden před Štědrým večerem na Vánočním turnaji v Běchovicích. V konkurenci deseti, převážně starších týmů se rvali do poslední sekundy o bronzovou medaili a po vypjatém boji s Viktorií Žižkov jim tleskala celá hala. Měřit aplaus při závěrečném vyhlašování decibelometrem - jakoby turnaj vyhráli.

ZÁKLADNÍ SKUPINA

TYGŘI NERATOVICE - ĎÁBLICE 0:4

Tak bacha, ať nám z pražskejch habánů nevyklíčí nový komplex! V květnu nás v Lobkovicích při jinak vítězné jízdě připravili hned v prvním zápase o zlatý sen, stříbro jsme kvůli nim brali i o měsíc dřív v dubnu v Libiši a o zlato si kvůli špatnému vstupu do turnaje nezahrajeme ani do třetice. Zpočátku to vůbec nevypadá na výsledný debakl, první třetinu máme zápas pod kontrolou, Maty krásně školí obranu zprava a gólman Ďáblic tak tak vytahuje jeho střelu na roh. V páté minutě ale po nenápadném útoku a nijaké zvláštní střele proklouzává balón Kubovi, který zahajuje kolotoč střídání našich brankářů-nebrankářů, pod rukou. Neuteče ani minuta, Maty s benjamínkem Honzou Košlerem nechají zbytečně zakončit ďáblickou sedmičku a Wojny tečuje jeho střelu na 0:2. Hned po vystřídání za druhý kvartet Mára, David, Kulišák, Vráťa duní po Honzově střele z přímého kopu tyč a hned z protiútoku končí smolná dorážka Pražanů potřetí v naší síti. Na zvrat chybí chuť a v šatně přichází už tradiční ceres od trenérů.

 

TYGŘI NERATOVICE - BOHEMIANS PRAHA 1:0

Parádní vystoupení, jak den a noc proti začátku. Do brány jde tentokrát Tomíno a staví základ velkému překvapení turnaje: coby běžně krvelačný útočník ročníku 2004 bude na turnaji 2002-2003 vyhlášen nejlepším gólmanem! Kluci v poli mu tentokrát pomáhají na výbornou. Začínáme se čtyřkou Wojny, David, Kuba, Vráťa a můžeme jít rychle do vedení. Kuba po dvou minutách krásně prochází obranou, posílá na zem i gólmana Klokanů a zívá na něj prázdná brána. Proč v ním míč neskončí, neví dodnes ani on sám. Únavu ze solidního tlaku úvodní čtyřky zúročí hned po vystřídání ta druhá: Matyáš vystresuje obranu svým důrazem a v čase 6:20 vedeme. Dvacet sekund poté má naše šestnáctka blizoučko ke druhému gólu a vůbec nejhezčí akci si schováváme na prostředek deváté minuty, kdy Kulišák krásně nachází před brankou Matyho a tomu chybí deset centimetrů. I tak si píšeme do tabulky původně nečekané, ale zcela zasloužené tři body. Proměňovat stoprocentní šance, mohli jsme skóre 0:4 z prvního utkání smazat úplně celé.

Branka: 7. Kasal.

 

TYGŘI NERATOVICE - SPORTOVNÍ JIŽNÍ MĚSTO 2:1

bechovice-18.-12.-2010.jpgVýhra nad Bohemkou a její bezbranková remíza se Sportovním Jižním Městem loží před třetím duelem jasné karty: když porazíme třetí pražský, tentokrát celý oranžový tým, jdeme do boje o bronz. Začátek nám sedne a dvouminutovku nadějných akcí korunujeme stoprocentní tutovkou v čase 2:12. Wojny vybojuje míč a skvěle uvolňuje Kubu, ten má před sebou prázdnou polovinu brány, ale balón končí těsně vedle tyče. Jižani se dostávají k prvnímu útoku až v šesté minutě, Wojnymu chybí důraz u levé lajny a následná rána zapluje pod víko naší klece, kterou i napotřetí střeží jiný z Tygrů - Mára. Smutná první čtyřka jde na lavičku, ta druhá vzápětí rozpoutá peklo a zápas otáčí. Ale pěkně u toho napíná nervy. Matyáš nejprve jakoby nechtěl vidět před prázdnou brankou Tomáše a zakončuje z úhlu nevýhodně sám. Hned z dalšího útoku pálí do tyče, ale tři minuty před koncem samostatný útok konečně uklízí na 1:1. Rozhodnout může Tomáš, ale zvoní znovu na tyč. Na konci desáté minuty má pak po rohu Tomína a akci Matyho premiérový gól na kopačce Honza Košler. Je už deset sekund za regulérní hrací dobou jedenácti minut, když Matyáš střelou z nulového úhlu přece jen připichuje tři body na tygří srst.

Branky: 8. a 11. (+1.) Kasal.

 

TYGŘI NERATOVICE - DOBŘÍČ 2:1

Budeme snad dneska opisovat přes kopírák? Duel s nejslabším celkem skupiny, v němž už si nemůžeme vybojovat první místo a tedy finále a zároveň se nemůžeme propadnout na třetí flek, se tomu předchozímu podobá jak jednovaječné dvojče. Zase tlak jak blázen, na konci šesté minuty znovu chyba a první střela Dobříče končí v síti - 0:1. S vyrovnáním naštěstí neděláme štráchy, Matyáš hned po rozehrávce zboří oba obránce a přesnou střelou srovnává. Vítězný gól má na kopačce Honza Kuliš, ale jeho ránu do víka z desáté minuty mu gólman vyráží těsně vedle. Výhru znovu jistíme až v poslední minutě. Superrychlá akce z rohu končí trojúhelníkem Maty - Kuba - gól a naši pouť skupinou vylepšuje na devět bodů.

Branky (asistence): 7. Kasal, 11. Třeštík (Kasal).

 

DALŠÍ VÝSLEDKY: ĎÁBLICE - SJM 4:0, Bohemians 2:0, Dobříč 3:0. SPORTOVNÍ JIŽNÍ MĚSTO - Bohemians 0:0, Dobříč 2:1. BOHEMIANS - Dobříč 2:2.

TABULKA: 1. Ďáblice (13:0) 12, 2. TYGŘI NERATOVICE (5:6) 9, 3. SJM (3:7) 4, 4. Bohemians (2:5) 2, 5. Dobříč (4:9) 1.

DRUHÁ SKUPINA: NERATOVICE - Žižkov 3:1, Brandýs "02" 1:0, Sršni Běchovice 5:2, Brandýs "03" 7:1, ŽIŽKOV - Brandýs "02" 1:1, Sršni Běchovice 1:0, Brandýs "03" 11:0, BRANDÝS "02" - Sršni Běchovice 1:0, Brandýs "03" 4:1, BĚCHOVICE - Brandýs "03" 4:2.

TABULKA: 1. Neratovice (16:4) 12, 2. Žižkov (14:4) 7, 3. Brandýs "02" (6:3) 7, 4. Běchovice (6:9) 3, 5. Brandýs "03" (4:26) 0.

 

UTKÁNÍ O 3. MÍSTO

TYGŘI NERATOVICE - VIKTORIA ŽIŽKOV 0:1

bechovice-18.-12.-2010--o-bronz-.jpgZápas, na který se nezapomíná! Tak se zapíše do tygřích dějin historicky první duel s Viktorkou Žižkov. Kromě tohoto zápisu visí ve vzduchu třetí místo z turnaje - a my znovu ukážeme, že když jde do tuhého, umíme zapnout na 100+1 %. Začátek je tvrdý, už ve druhé minutě nás zachraňuje tyč branky, do níž se po dvou Márových vystoupeních vrací Tomáš. Odpovídáme povedeným rohem, kdy míč proletí celou žižkovskou obranou, jen do něj ťuknout. Na konci třetí minuty ukazuje Tomíno, proč si po zápase dojde pro zmíněný diplom nejlepšího gólmana turnaje - tutové vedení Žižkovu bere famózním zákrokem. Z následného rohu má podruhé štěstí, třetí gólovka Pražanů končí na břevně. Aby toho nebylo málo, po třech a půl minutách vidí Jakub žlutou kartu a rozhodčí posílá náš tým na dvě minuty do tří. Předvádíme skvělou obranu, kvartet Žižkovanů pouštíme k jediné vážné akci a ta končí na tyči - ano, v zápase duní konstrukce už potřetí. Návratem do čtyř se zvedáme a 1:50 minuty před koncem můžeme rozhodnout. Matyáš bere míč, jde sám na gólmana, skvěle ho obstřeluje, ale spolu s ním míjí o centimetříky i prázdnou bránu. Do konce chybí čtyřicet sekund, když se rozjíždíme do posledního útoku, soupeř se ubrání a v době, když už se hala těší na penalty, přichází kruté rozhodnutí: 28 sekund před koncem odráží nešťastná teč Marka míč do protipohybu Tomáše v brance - 0:1. Na odpověď nezbývá čas. "Kluci, to byl zápas, co mě fakt vzal za srdce," děkuje kouč Vráťa.

 

ZÁPASY O KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

O 9. MÍSTO: Brandýs "03" - Dobříč 3:1, O 7. MÍSTO: Běchovice - Bohemians 1:1, na penalty 2:0, O 5. MÍSTO: Brandýs "02" - Sportovní Jižní Město 5:0, FINÁLE: Neratovice - Ďáblice 4:1.

 

 Nejlepším brankářem turnaje se stal Tomáš Beran

Sklad.Obrazku.cz

BODOVÁNÍ TYGRŮ:

1. Kasal 5 (4+1), 2. Třeštík 1 (1+0).

 

+/- BODY:

Košler 5/2, Kasal 5/3, Kuliš 5/3, Třeštík 2/1, Beran 2/3, Brodský 1/3, Šprincl 0/4, Polka 0/4, Wojnar 0/5.


odkaz na fotky:

neratovictitygri.rajce.idnes.cz/18.12.2010_-_halovy_turnaj_v_Bechovicich/

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář