Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní soustředění 24.-27. březen 2011 MŠENO

31. 3. 2011

MŠENSKÝ POT A ÚSMĚVY

 aneb Jak jsme nabírali fyzičku a pilovali kombinaci na jarním soustředění

 velka-parta-.jpg

PARTA čili Tomáš, Petr, Maty, Vráťa, Kulišák, Filip, Kráťa, Víťa, David, Wojny, Honza, Matouš, Mára, Buša a Míša na stadionu ve Mšeně.

 

Čtyři dny po zlatém zakončení halové sezony v Zákupech a týden před venkovním startem finálové skupiny Okresního přeboru. Ne! Trenéři nemohli vybrat jiný termín, jak do nás nahustit fyzičku, stmelit partu a ukázat, že se fotbal hraje především na trávě. Všechno jsme za čtyři dny soustředění ve Mšeně vytrpěli a pochopili. Ač to stálo hodně kýblů potu...

 

 #1 DEN: ČTVRTEK 24. BŘEZNA 

Na teploměru osmnáct stupňů, z blankytné oblohy se usmívá sluníčko, Mára, Buša, Víťa, Matouš, Peťa, Honza, Míša, Kráťa či Kulišák se tetelí od ucha k uchu. Mšenské soustředění startuje pohodou, které se snad ani nechce věřit.

leva--prava.jpgNemůže ale trvat věčně, takže vybalit tašky, rozebrat postele ve čtyřech pokojích, pusu rodičům, kopačky na nohy a hurá na první trénink! „Jé, tyče! Bude ring? A slalom?“ chrlí Tygříci ranec otázek, když trenéři staví hřiště pro první jednotku. Natáhnou ji nakonec na dvě hodiny, tak moc nás to baví. Teda, úplně všechno ne... Rozhodnutí Vráti, že veškeré tréninkové zápasy bude hodnotit stylem „běžný gól platí za jeden, zatímco po kombinaci za tři“ rozhodí na úvod hlavně naše elitní snajpry Matyho s Tomínem. Zatímco jejich žlutý tým se gólu po přihrávce nedočká za celý zápas, modrým se to povede hned dvakrát a vítězí tak 7:3.

Že se jedním z nejoblíbenějších míst stane jídelna, za tím hledejte především večerní menu: kuřátko vypečené dozlatova se kuchyni opravdu vyvede. A tak se najdou tací, kteří si jdou pro nášup.

Rozdělení do týmů je díky hlavnímu kouči hotové dopředu, zbývá ale přidělit jejich názvy. Když trenér David vyřkne jména zvolených klubů A=Arsenal, B=Benfica, C=Celtic, D=Dortmund, žádný div, že všichni chtějí být Arsenalem. Rozhodnout musí první z připravených písemných kvízů. Tým mladíků kolem Matyho kupodivu chybuje ve „vlastní“ otázce, kdo nastřílel na podzim v přeboru nejvíc gólů. Ano, jsi to opravdu ty Matyáši, jak zaškrtly všechny ostatní pokoje kromě tebe... Zato střelce rozhodující branky ze zlatých Lobkovic trefí všichni, stejně jako odhalí fotku z bronzových Běchovic. A protože naopak přezdívku Messiho nedá nikdo (kluci fakt se mu neříká „Perla z Barcelony“, natož „Messi – kde si“, jak zakroužkují Marek a spol.), musí rozhodnou poslední otázka: „Umí tygr plavat?“ Jediní Márovci trefí, že „skvěle, uloví i krokodýla“, ujímají se vedení mezi pokoji a zároveň se stávají Arsenalem.

nase-jidelna-i-klubovna....jpg

 

Rozdělení do týmů:

ARSENAL: Mára, Buša, Filip, Míša.

BENFICA: Maty, Tomíno, Vráťa.

CELTIC: Wojny, Matouš, David, Honza.

DORTMUND: Petr, Kulišák, Víťa, Kráťa.

 

Ve hře jsou ale ještě další body. Po deváté padá na Mšeno černá tma, přesně taková, jakou potřebují trenéři na stezku odvahy. Že v týmu převažují hrdinové před bábovkami, dokazuje osmička Mára, Filip, Míša, David, Wojny, Honza, Maty a Petr – vstříc tmě se vydávají jednotlivě a bez baterky, což značí do tabulky týmů hned čtyři body od každého. Matouš coby čtvrtý člen Celtiku se sice nechá přemlouvat dobrou čtvrthodinu, aby to zkusil aspoň s baterkou, nakonec povolí a pomáhá tak Skotům k 15 bodům. Buša volí cestu ve dvojici s Kulišákem, což značí 14 bodů pro Arsenal, i Kráťa jde radši s Víťou pospolu, což zase znamená dortmundskou desítku. Za tříčlennou Benfiku to Matyáš po první chůzi musí vzít pro druhé čtyři body sprintem, k tříbodovému Vráťovi se svítilnou se bohužel nepřidá Tomíno, a tak máme po prvním dnu pořadí Arsenal 18, Celtic 18, Dortmund 13, Benfica 13. Je deset pryč. Dobrou, Tygříci! Ráno začínáme brzo.

 

 #2 DEN: PÁTEK 25. BŘEZNA

Trenéři nás chtějí vypustit až po snídani, sluníčko ale většinu kluků vytáhne ven už v půl osmé. Mnozí si tak poprvé zkouší běžecký ovál, někdo se nemůže dočkat míče. To vše přijde, nebojte. Teď do sebe napráskat pár rohlíků s medem, jogurt, lupínky,  hrnek či dva skvělé bílé kávy a jdou se rozdělovat první dnešní body. Ani čtvrthodina určená na úklid nestačí Dortmundu, aby zakryl největší zvěrstva. Vrcholem jest Víťova zabahněná kopačka na nočním stolku a nakonec jen bodík z pěti možných. Arsenal je na tom o poznání lépe (tři body), ale ve srovnání se vzorně vyleštěnými pokoji Celtiku a Benfiky je to málo.

zavod-na-1-km.jpgKdo zaváhal v uklízení, má šanci v prvním běhu. Závod na tři kolečka – tedy malinko přes kilometr – se sice ještě nezapočítává do atletického víceboje, ale jen tak nepoběžíme, co? „Dvě kolečka povinně pro všechny, třetí dobrovolně za bod, Matyáš smí pro tříčlennou Benfiku běžet čtyři kola za dva body,“ zní pravidla. Motivace je to evidentně velká, protože tři kola dají – trenéři, divte se – všichni! A svým týmům tak svorně přinášejí po čtyřech bodech.

POŘADÍ ZÁVODU NA 1 KILOMETR: 1. Maty, 2. Buša, 3. Mára, 4. Víťa, 5. David, 6. Vráťa, 7. Honza, 8. Matouš, 9. Tomáš, 10. Wojny, 11. Míša, 12. Kráťa, 13. Filip, 14. Petr, 15. Kulišák.

Je to možný? Ještě nebylo devět, my za sebou máme ranní rozcvičku, snídani, bodování úklidu, běžecký závod a míříme na fotbalový trénink. V tomhle tempu toho stihneme až kam! Trenéři si libují, že mají na fotbalové nápady tři hodiny času a nádherné počasí k tomu. Rozjíždíme se řadovým slalomem, pokračujeme tím rychlým do oblouku, hodně střílíme a ještě stihneme odvetu včerejšího duelu modří vs. žlutí opět s pravidlem gól po kombinaci = za tři. Žlutí tentokrát vítězí 11:7. Mimo to stihne hlavní kouč Vráťa zapsat do svých pečlivě připravených tabulek první výsledky našich individuálních testů fotbalových dovedností. Nejvíc hlaviček v řadě zvládne Kulišák (4), nožičky s jedním dopadem ovládá Wojny (138). Ale nejsme ještě ani v půlce!

První hodiny po chutném obědě a poledním klidu zase patří prvním třem disciplínám atletického víceboje. Tak jdem na to!

viceboj---prvni-disciplina--beh-na-100-metru.jpgSPRINT NA 100 METRŮ: Pevně vytyčená stovka na ovále budí hrůzu, tak dlouhé to mnozí nečekali. Skvěle startuje Buša, druhý běh ovládá Kulišák, třetí Petr. Ve čtvrtém malý David utíká tak rychle, že se nevejde trenéru Tomášovi do záběru a jako jediný tak chybí ve fotodokumentaci. Pravý vrchol přináší až bitva tří papírově nejrychlejších. Matyáš, Wojny a Tomíno skutečně předvádí tři nejlepší časy a v tomto pořadí se ujímají medailových pozic v celém víceboji. Trenérům ale dělá největší radost, že proti letnímu soustředku v Jizerkách se hodně kluků zlepší o víc než sekundu (že Kulišáku, Filipe, Davide) a naše útočná brka Tom s Matym dokonce o víc než dvě!

POŘADÍ NA 100 METRŮ - I. BĚH: 1. Buša 19,88, 2. Míša 22,58, 3. Honza 22,61. II. BĚH: 1. Kulišák 19,93, 2. Víťa 20,99, 3. Matouš 21,23. III. BĚH: 1. Petr 18,31, 2. Mára 19,82, 3. Filip 21,61. IV. BĚH: 1. David 19,79, 2. Vráťa 21,21, 3. Kráťa 22,57. V. BĚH: 1. Maty 16,85, 2. Wojny 18,21, Tomáš 18,29.

 

zvedavost-az-beda.jpgSKOK DO DÁLKY: Na stadionu chybí rozběžiště, a tak nás čeká skok do písku z místa. Vítěz této disciplíny z loňské letní Desné Mára (153 cm) tentokrát předvádí malinko kratší skoky (147+146), na stejnou značku 147 dopadá i Wojny, lídr víceboje Matyáš po prvních 142 centimetrech druhý skok kazí. Překvapivým vítězem se tak stává David, který svých 133 cm z Desné vylepšuje o patnáct centimetrů. Po druhé disciplíně se řadí na čele Maty a Wojny, za nimi se v těsných odstupech rovnají David, Mára a Tomáš. Favorité se tříbí, přede všemi je ale smrtící běžecká čtvrtka.

POŘADÍ SKOKU: 1. David 148, 2. Mára 147, 3. Wojny 147, 4. Maty 142, 5. Matouš 135, 6. Kulišák 133, 7. Vráťa 129, 8. Tomáš 126, 9. Honza 124, 10. Míša 122, 11. Buša 118, 12. Víťa 115, 13. Kráťa 110, 14. Filip 109, 15. Petr 92.

 

areal-mseno....jpgBĚH NA 400 METRŮ: No, smrtící. Jak pro koho. Třeba Míša končí čtvrtku na hranici sil a pádem za čáru, přesto mu to po druhém místě z Desné stačí navzdory lepšímu času až na desáté místo. Podobně na hraně kolapsu dobíhá David: v cíli mu tečou po tváři slzy bolesti, svůj čas z léta vylepšuje o jedenáct sekund, i tak ale končí až sedmý. Elita totiž maže vpřed s lehkostí, zvlášť běhy Buši, Kulišáka a Marka vypadají na pohled skvěle a i jejich časy jsou parádní. Jen Wojny je z druhého místa trochu smutný, s nejdelším krokem si na Matyáše na čtvrtce věřil asi nejvíc. Jenže Maty zase ukázal, že běhání je jeho druhá láska. Suma sumárum se tak po úvodním dnu víceboje osamostatnil na čele s náskokem jediného bodíku před Wojnym. Na třetím se se sedmibodovou ztrátou seřadili Mára a David, na pátou příčku už se vyšvihl Kulišák.

POŘADÍ NA 400 METRŮ: 1. Maty 1:25,08, 2. Wojny 1:31,09, 3. Buša 1:34,08, 4. Kulišák 1:37,25, 5. Mára 1:38,86, 6. Víťa 1:43,18, 7. David 1:44,04, 8. Petr 1:44,92, 9. Matouš 1:45,36, 10. Míša 1:45,75, 11. Vráťa 1:46,94, 12. Honza 1:55,15, 13. Filip 2:00,54, 14. Kráťa 2:08,01, 15. Tomáš nedoběhl.

 

velky-turnaj-deseti-triclennych-tymu.jpgPozdní odpoledne patří samozřejmě fotbalu, konkrétně megaturnaji deseti týmů. Trenéři se rozhodli spojit síly se starší přípravkou a všech třicet kluků rozlosovat do deseti tříčlenných družstev. O tom, jak jde naše hra nahoru, nejlépe svědčí fakt, že se do finále probojují jen dvě esa od koučů našich kamarádů Marcelise a Vaňka, zato hned čtveřice Tygříků. Žlutý tým s Wojnym a Márou předvádí suverénně nejhezčí fotbal, dosud jednoznačný stoper Marek v útoku nevídaně ožívá, sází gól za gólem a trenéry přivádí na myšlenku jeho roli s Vojtou pro jarní sezonu úplně prohodit. Žlutí se kombinačně předvádí i v boji o zlato, rychle jdou do vedení 2:0, nakonec je ale udolá 3:2 tým s Kráťou a Matoušem. Bravo, hoši! Ztahaní jak koťata máme sílu už jen na večeři a písemný kvíz. Tentokrát děláme jen dvě chybičky: Arsenal si nepamatuje prosincovou výsledkovou cestu přes Hradec Králové (1:0) a Teplice (3:2) za naším prvním zlatem v Neratovicích, Dortmund kazí otázku, z jaké příčky jsme postoupili do finále Okresního přeboru. Trenéři mu ale udělují bod navíc za 17 gólů pro nejlepšího střelce odpoledního megaturnaje Petra Helčuse.

Po dvou dnech se tak pokoje řadí do pořadí Celtic 32, Arsenal 29, Benfica 27, Dortmund 23. To už skoro nevnímá Honza Košler, který z kvízu jen prochází sprchou, padá do postele a ve čtvrt na osm usíná jak miminko...

  

 #3 DEN: SOBOTA 26. BŘEZNA

První body padají samozřejmě za úklid – a zlepšení je vidět na každém kroku. Dortmundu je sice úroveň zbylých tří pokojů i napodruhé na míle vzdálená, ale za obří zlepšení se trenéři rozhodují udělit hned čtyři body. Přebírá je bohužel jen Kráťa, zbylá trojka Víťa, Peťa, Kulišák navzdory zákazu randí venku. Ještěže naši dospělí kamarádi tak často přimhuřují oči... Stejné hodnocení nakonec patří i Benfice (co ta rozmuchlaná peřina, Matyáši?) a Arsenalu (Bušova postel je na tom ještě hůř). Najít mouchy je rozhodnutý Vráťa i u Celtiku – ale nejde to. Čtveřici Skotů sice trápí hláškami, nakonec mu ale nezbývá, než vyřknout: „Nechci, ale musím: pět bodů! Vy tu snad i vytíráte a přežehlujete záclonu,“ směje se. Arsenal tak na Glasgow ztrácí pět a Benfica šest bodů.

Změnit stav věcí hodlají Angláni i Portugalci v následující štafetě na 4 x 400 metrů, za níž trenéři udělují hned dvacet bodů! Benfice se to opravdu povede: Maty letí jako střela a předává na prvním místě. Tomáš ani Vráťa kupodivu nemají moc práce vedení před dalšími třemi družstvy udržet, a tak si Matyáš může dovolit finálové čtvrté kolo téměř vyklusat a zamávat ostatním ziskem osmi bodů. Celtic je po prvním kole druhý, po třetím ale předává poslední – Wojny ho však skvělou čtvrtkou přivádí zpět ke stříbru a šesti bodům. Boj o bronz rozhodne sotva půlmetr na pásce: čtyři body na ní vybojuje Dortmund.
 
POŘADÍ ŠTAFETY NA 4 x 400 METRŮ: 1. BENFICA (Maty, Tomáš, Vráťa, Maty) 5:47, 2. CELTIC (David, Matouš, Honza, Wojny) 6:00, 3. DORTMUND (Petr, Kulišák, Víťa, Kráťa) 6:14, 4. ARSENAL (Buša, Míša, Mára, Filip) 6:15.
 
 
test-individualnich-dovednosti.jpgDopolední trénink patří hlavně střelbě, ale také bagu a pokračování testů fotbalových dovedností. V trojkolovém slalomu na obě nohy se pořadí neustále přelévá, až skončí na prvním místě málo vídaným patem: Matyáš i Tomáš předvedou ve svých nejrychlejších kličkách shodný čas 18,06 sekundy. Velké překvapení se pak rodí ve slalomu pravá – levá. Kožich všem vypráší Míša časem 20,44 sekundy!
Poslední třetinu z dopoledne trenéři věnují dvojici prvních přípravných zápasů. A ne ledajakých! Sestava TYGRŮ 1 (Petr – Wojny, Kulišák, Kráťa – Buša, Maty – Mára, Tomáš) se staví výběru nejlepších „2002“ ze starší přípravky pánů Marcelise a Vaňka. Výsledek? Skvělá hra, zvlášť Wojny a Maty září a pomáhají k šesti gólům! Druhá sedmička TYGRŮ 2 (Míša – Honza, Filip – David, Vráťa – Víťa, Matouš) se staví na druhém hřišti „2001“, rve se statečně a po čtyřiceti minutách si odnáší lichotivou porážku.
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: TYGŘI 1 – NERATOVICE „2002“ 6:8 (3:5). Branky: Kasal 4, Beran 2. TYGŘI 2 – NERATOVICE „2001“ 0:6 (0:2).
 
 
Po dalším chutném obědě a poledním klidu neklidu přichází na řadu zbylé dvě disciplíny atletického víceboje.
 
NÍŽKA: Dostat se co nejníže k zemi, protáhnout se bez jakéhokoliv kontaktu pod laťkou a přitom se nedotknout kolenem ani rukou podlahy. Toť úkol pro opravdu ohebné a pružné Tygry! Startujeme 55 centimetrů nad zemí - a ejhle! Tomáš, který ze všech mšenských startujících dopadl v této disciplíně nejlíp loni v Desné (43 cm), končí. První pokus drbne, ten opravný proletí a na půlmetr se jde už jen ve čtrnácti. Na další postupné nížce se loučí Kráťa, Míša, Peťa a Kulišák. Následných 45 cm je pak příliš hned na půltucet snaživých. S nejlepším zápisem z toho alespoň vybruslí Vráťa s Wojnym, připisují si páté respektive šesté místo a zatínají ruku v pěst! Pro Vojtu to totiž de facto znamená potvrzení celkového stříbra a pro Vráťu otevřené dveře k hodně zajímavému vylepšení 11. místa, které mu patřilo po pátku. Na 42 centimetrech těsně končí skvělé protahovací vystoupení Marka i gymnastické rychlovky Matyáše. Na scéně zůstává poslední dvojka, která zatím disciplínou prochází jako nůž máslem bez jediné opravy: Filip a David. Snižuje se na 39 centimetrů – hodnotu rekordu, který dosud držel Vojta Roller z loňska. David: šup, čistě – jde dál. Filip: elegantně dolů i nahoru – postupuje taky. Musí se snižovat o další dva. Fílu už 37 centimetrů nepustí, druhým místem ale obrací své dosud matné vícebojařské vystoupení v novou příležitost. David i napošesté proplouvá pod laťkou čistě, proti Desné si polepšuje o deset centimetrů, ovládá i druhou neběžeckou disciplínu víceboje a otevírá se mu šance na nečekanou bronzovou medaili. Ta ale leží pro všechny ještě deset krutých koleček na běžeckém oválu daleko...
POŘADÍ V NÍŽCE: 1. David 37, 2. Filip 39, 3. Maty 45, 4. Mára 45, 5. Vráťa 50, 6. Wojny 50, 7. Víťa 50, 8. Buša 50, 9. Matouš 50, 10. Honza 50, 11. Kulišák 55, 12. Petr 55, 13. Míša 55, 14. Kráťa 55, 15. Tomáš xx. Při rovnosti rozhodoval o pořadí větší počet oprav, nebo dodatečný rozstřel.
 
 
viceboj---posledni-disciplina--beh-na-deset-kol.jpgVYTRVALOSTNÍ ZÁVOD: Ano, peklo je tady! Královský běžecký závod na deset třistačtyřiapadesátimetrových kol se odehrává v bouřlivé atmosféře. Startujeme totiž v 15:30, kdy je v plném běhu zápas starší přípravky Neratovic proti mladším žákům Mšena (1:3) na hřišti rozkládajícím se uvnitř oválu a tribun, na nichž fandí početné pole rodičů našich starších kamarádů. Přes dvacet minut trvající boj je zaujme od prvních chvil a bouřlivě povzbuzují. Pravidla jsou daná: kdo nemůže, odstoupí a podle toho si zapíše pořadí. Kdo uběhne všechno, čeká ho kromě lepšího umístění ve víceboji i speciální ocenění na slavnostním večeru. Jako první odstupuje Kráťa, po jeho hrdinných vystoupeních ve všech disciplínách ale sklízí od trenérů poplácání po zádech. V polovině závodu - kdy se na čele tvoří pětičlenný vláček Maty, Wojny, Víťa, David, Buša - se s tribunami trochu zbytečně loučí Matouš. Zatímco na osmé příčce běžící Honza Košler dál hraje s maminkami kluků od Marcelise svou hru: v zatáčce před rovinkou pravidelně zrychlí, kolem fanynek probíhá sprintem, aby za rovinkou zase výrazně zvolnil. Šok pro trenéry přichází na prahu sedmého kola, kdy ze 4. a 5. místa svorně odstupují Víťa s Bušou. V závodě zůstává jedenáct Tygrů, z nichž většina nezpomaluje, ale naopak přidává na tempu. Tuší, že už doběhnou všichni a pořadí na 1.-11. místě určí čas. Tomáše, který první třetinu krouží na posledním místě, vynese pravidelné tempo ke konečné sedmé pozici, Mára se zrychlováním vyškrábe z původně deváté až na čtvrtou. Medailisté vytrvalostního závodu si ale drží strojové tempo celých deset kol, jde jen o rozdělení kovů: Matyáš dvě stě metrů před cílem definitivně trhá dvojičku s Wojnym a i napotřetí v běhu svého hlavního soka udolává. Pro bronz si necelou půlminutku za nimi dosprintovává David. Další půlminutu od něho dobíhá pro brambory Mára a fantastický běh přetavuje v páté místo Vráťa. Jeho výkony ve druhém dni berou dech a zaslouží potlesk na otevřené scéně. Však mu také vynášejí skok z 11. místa po pátku až na konečnou pátou pozici! Ostatně, prvních pět Tygrů z vytrvalostního závodu se seřadí ve stejném pořadí i v konečném hodnocení víceboje. Náhoda?
misa-kraus-by-nechal-na-ovale-krev-i-kuzi.jpgZbytek pole předběhnutý o kolo i dvě už hodně zaostává, fanouškům to ale vynahrazuje nezapomenutelnými finiši: Petr v boji o osmé místo předbíhá o setinky Míšu, ten se situaci snaží zachránit podobně jako na čtvrtce neuvěřitelným skokem po hlavě do cíle, po němž trenérům tuhne v žilách krev a Michalovi přibývá na obličeji zajímavá hnědá ozdobička. Jen centimetry na pásce rozhodují i boj o desítku, kterou na poslední chvílí ztrácí s Kulišákem Filip. Potlesk, kluci – těchto pětadvacet minut vůle byl fakt zážitek!
POŘADÍ VYTRVALOSTNÍHO ZÁVODU: 1. Maty 20:16, 2. Wojny 20:26, 3. David 20:50, 4. Mára 21:18, 5. Vráťa 22:22, 6. Honza 24:03, 7. Tomáš 24:22, 8. Petr 25:13, 9. Míša 25:14, 10. Kulišák 25:28, 11. Filip 25:28. Nedokončili: 12. Víťa, 13. Buša, 14. Matouš, 15. Kráťa.
 
Tím, čím vyhrožovali meteorologové na celou sobotu, přichází až v pozdním odpoledni: začíná pršet. Maratóncům umožňuje déšť zregenerovat na pokojích, vylepšit vizáž a přesunout se na slavnostní večer do klubovny. Poslední z pravidelných kvízů stíháme ještě před večeří, napotřetí to končí vzácnou čtyřbodovou remízou: všechny pokoje zaváhají až u závěrečné otázky: „Z jaké dálky uslyšíte tygrův řev?“ Stometrové i kilometrové odpovědi jsou špatně, nikomu nedojde souvislost se závěrečným víc než tříkilometrovým závodem. Po třetím dnu se týmy skládají do pořadí Celtic 47, Benfica 43, Arsenal 39, Dortmund 35. Ve hře máme ale ještě čtyřicet nedělních bodíků!
 
 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ:

jedenactka-hrdinu.jpg

Žaludky jsou plné, večírek na startu, medaile už rachotí. „Tak co, Tygři, těšíte se?“ „Jóóóóó!“ Nejprve přichází na řadu vyhlášení vytrvalostního závodu. Ke každému z Tygříků má trenér Vráťa několik vět – tu hřejí hodně, tu trošku svrbí. Ti, co vzdali, nejvíc smutní při společném focení maratónské jedenáctky s trojicí nejlepších vpředu.
 
Naštěstí vyhlašování je dneska víc: z vytrvalosti se dostáváme k celému víceboji. „Někdo musí být poslední a dneska jsi to ty, KRÁŤO,“ zní první slova vícebojařského ceremoniálu. Leč pozor! Ze všech pěti disciplín prohrál Kráťa jen závěrečnou vytrvalost. Ve všech ostatních, včetně dvou běhů, stačila jeho chuť a vůle na dílčí výhry. Diplom se čtyřkou z Desné mění za čtrnáctku ze Mšena MÍŠA, díky jeho kaskadérským doběhům na něj ale těžko někdo zapomene. Při stejném počtu bodů posouvá FILIPA před HONZU lepší dílčí umístění (druhé místo z nížky proti šestému Honzy z vytrvalosti), stejné kritérium rozlouskne boj o desítku: TOMÁŠŮV bronz ze sprintu je víc než MATOUŠOVO páté místo ve skoku – sám ale ví, že ve vytrvalosti ztratil mnohem víc než konečnou 10. pozici. Tu umístění ve čtyřce, tu poslední místo stojí za devítkou pro PETRA. Nedokončená vytrvalost znamená pád pořadím na sedmou a osmou příčku pro BUŠUVÍŤOU. Až kvůli nepříliš rychlému závěrečnému závodu si na šestou pozici pohoršuje KULIŠÁK. O tři minuty rychleji totiž zvládl deset koleček VRÁŤA a nakonec svůj raketový posun pořadím ve druhém dni zabrzdil až na nečekané páté příčce. Bravo, bojovníku! „A je tu náš samorost, který skvělou stovku odběhne i v kanadách,“ vítá hlavní trenér čtvrtého muže víceboje a obhájce stříbra z Desné MÁRU. „Ale s těmi góly, co´s tady ke skvělé atletice přidal, se jistě vrátíš domů ještě spokojenější než v létě!“
tri-nejlepsi.jpgA je tu trojka nejlepších. „Upřímně, DAVIDA jsme na bronzu nečekali. Ale coby nejmenší kluk týmu přeskočil všechny v dálce a na vytrvalosti musel udělat suverénně nejvíc kroků ze všech. Nezapomenu, jak po tom všem s už jistou medailí stejně sprintoval do cíle. Bravo, Davide – bronz je tvůj,“ gratuluje kouč Vráťa.
Stříbrnému muži upřímně tleskají i trenéři starší přípravky: dobře vědí, že WOJNY pro ně bude od příští sezony běžeckou i fotbalovou posilou jako hrom! „Čekal snad někdo na prvním místě někoho jiného? Jak se řekne závod, nebo že se hraje o medaile, přepne tenhle kluk vždycky o rychlost navíc. Pojď si pro zlato, MATY,“ tleskají trenéři naší atletické jedničce, která sice musela o výhru bojovat mnohem usilovněji než v létě v Desné – ale zase vyhrála.
 
ATLETICKÝ VÍCEBOJ
POŘADÍ BODY 100 M SKOK Z MÍSTA 400 M NÍŽKA 3540 M
MATY 10 16,85 1 142 142+x 4 1.25,08 1 45 3 20.16 1
WOJNY 15 18,21 2 147 147+141 3 1.31,09 2 50 6 20.26 2
DAVID 17 19,79 5 148 148+143 1 1.44,04 7 37 1 20.50 3
MÁRA 21 19,82 6 147 147+146 2 1.38,86 5 45 4 21.18  4
VRÁŤA 38 21,21 10 129 128+129 7 1.46,94 11 50 5 22.22 5
KULIŠÁK 39 19,93 8 133 133+131 6 1.37,25 4 55 11 25.28 10
BUŠA 42 19,88 7 118 20+118 11 1.34,08 3 50 8 DNF 13
VÍŤA 46 20,99 9 115 115+112 12 1.43,18 6 50 7 DNF 12
PETR 47 18,31 4 92 84+92 15 1.44,92 8 55 12 25.13 8
TOMÁŠ 48 18,29 3 126 126+125 8 DNF 15 x 15 24.22 7
MATOUŠ 48 21,23 11 135 134+135 5 1.45,36 9 50 9 DNF 14
FILIP 52 21,61 12 109 109+103 14 2.00,54 13 39 2 25.29 11
HONZA 52 22,61 15 124 122+124 9 1.55,15 12 50 10 24.03 6
MÍŠA 56 22,58 14 122 117+122 10 1.45,75 10 55 13 25.14  9
KRÁŤA 69 22,57 13 110 105+110 13 2.08,01 14 55 14 DNF 15
patnact-medailistu.jpg
dobra-nalada.jpg
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#4 DEN: NEDĚLE 27. BŘEZNA

„Nadešel jistě poslední den, celá Tygří parta smutní,“ broukají si trenéři a možná mají pravdu. Ale ne! Čeká nás ještě hezká neděle, tak vzhůru do ní!
Při tradičním bodování jednoho chlívku a tří pokojů zamhuřují trenéři snad obě oči a za šílený svinčík udělují Dortmundu tři body. Zbylé tři týmy končí na pěti a mohou se ve slunečném ránu pustit do posledního běžeckého závodu. Štafetě na 5 x 400 metrů už přihlíží i několik rodičů, kteří s předstihem dorazili na tečku celého soustředění: zápas proti domácímu Mšenu. Pro pět koleček se rozhodli trenéři kvůli větší vyrovnanosti a taky tak trochu ze zvědavosti: schválně, dokáže na pátý pokus Wojny porazit v běžeckém souboji Matyáše? Snad díky bubnu, který přijel s jeho tatínkem a maminkou, se to Vojtovi v polovině pátého úseku povede, Matyáše předbíhá, dlouhým krokem ho nechává v zádech, poprvé poráží a definitivně také pro svůj Celtic rozhoduje soutěž týmů. I Arsenal si díky finišujícímu Márovi prohodí s Dortmundem pořadí ze včerejší štafety. Podobně jako nejlepších pět jednotlivců z vytrvalosti obsadilo prvních pět příček víceboje, tak i pořadí v posledním závodě týmů zkopírovalo jejich celkové hodnocení čtyřdenních bojů.

POŘADÍ ŠTAFETY NA 5 x 400 METRŮ: 1. CELTIC (Wojny, David, Matouš, Honza, Wojny) 7:11, 2. BENFICA (Vráťa, Maty, Tomáš, Vráťa, Maty) 7:28, 3. ARSENAL (Mára, Míša, Filip, Buša, Mára) 7:50, 4. DORTMUND (Kulišák, Víťa, Kráťa, Petr, Kulišák) 8:22.

 

mseno---tygri-2-10.jpgA máme tu třešničku na čtyřdenním dortu! Dorazivší rodičové už se nemohou dočkat, až se jejich unavené, ale usměvavé ratolesti převlečou do blankytně modrých dresů a to, co na natrénovali, prodají v přípravném zápase proti domácímu týmu SK Mšeno. Kombinace vtloukané do mozečků trénink co trénink, vidina pravidla, že po přihrávce násobíme třema, sklízí plody. Tuk, ťuk Mára - Maty a vedeme (proč ne tři nula, trenére?). V podobném duchu to jede dál, co čtyři minuty se třepetá v síti Mšena další gól a co je vůbec nejlepší, o tygří desítku se zaslouží hned šestka hráčů. Tak co to takhle nějak: 10:2 či 10:3 zopakovat za týden při prvním mistrovském zápase ve Veltrusech?

POSLEDNÍ PŘÍPRAVA PŘED SEZONOU: TYGŘI – SK MŠENO 10:2 (5:1). Branky: 2., 16. Kasal, 5., 35. Beran, 8., 23. Brodský, 10., 40. Kratochvíl, 22. Wojnar, 28. Krumpholc. 

 

 

KONEČNÉ POŘADÍ TÝMŮ: 

Celtic 60

celtic-glasgow.jpg

Benfica 54

 benfica.jpg

Arsenal 48

arsenal.jpg

Dortmund 40

dortmund.jpg